Menu

Nowości Inventor 2023 – Widok nadkładowy dla stanów modelu

Autodesk Inventor 2023 - nowości

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: ,

W Inventor 2023 dodano wiele nowości! Jedną z nich jest: „Widok nakładkowy w dokumentacji 2D dla stanów modelu”. Przeczytaj jak ją zastosować.


Nowa wersja Inventor 2023

W nowej wersji programu Inventor 2023 dodano wiele nowości uwzględnianych życzenia użytkowników. Jedna z nowości jest – Widok nakładkowy w dokumentacji 2D dla stanów modelu. Stany modelu zostały wprowadzone w Inventor 2022 pozwalają one na stworzenie części czy zespołu z wieloma reprezentacjami, stanami, etapami produkcji, wersjami czy wariantami, zapisanymi w jednym pliku części lub zespołu. W poniższym przykładzie pokazana jest część blaszana, która zaginana jest w kilku etapach produkcji. Etapy gięcia tej blachy wykonane są w modelu jako stany modelu, poniżej przedstawienie pięciu etapów gięcia w modelu 3D – Stany modelu.

Autodesk - Inventor 2023 - aktualizacja


webinar-Inventor 2023 nowości


Widok nakładkowy dla stanów modelu w Inventor 2023

W wersji 2023 w dokumentacji możemy się posłużyć poleceniem w rysunku – Widok nakładkowy dla stanów modelu. Po wstawieniu rzutu bazowego możemy do niego wstawić dowolną ilość widoków nakładowych, których źródłem są stany modelu. W wyniku tego można przestawić na jednym rzucie wszystkie etapu produkcji.

Widok nakładkowy dla stanów modelu - Inventor 2023 Widok nakładkowy dla stanów modelu - Inventor 2023 Autodesk

 


Style wyświetlania – Autodesk Inventor 2023

Widok nakładowy posiada możliwość wyboru stylu wyświetlania każdego widoku i stylu widoczności krawędzi w celu lepszej widoczności zmian w kolejnych etapach produkcji.

wybór stylu wyświetlania w Inventor 2023


Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska


webinar-Inventor 2023 nowości