Menu

Enscape – plug-in do renderowania w czasie rzeczywistym

Autodesk dla branży 3D

Enscape – plug-in do renderowania w czasie rzeczywistym


Enscape to program do wizualizacji architektonicznych w czasie rzeczywistym obecnie pod marką Chaos Group. Jest to narzędzie do tworzenia wirtualnych spacerów, animacji, obrazów i filmów prezentujących projekty architektoniczne w bardzo realistyczny sposób. Enscape jest stosowany przede wszystkim w branży architektonicznej, inżynierii i budownictwie. Przejdź do kolejnej zakładki, jeśli chcesz poznać możliwości wersij 4.0.


Kompatybilność

Program Enscape pozwala architektom i projektantom na szybkie i łatwe tworzenie wirtualnych modeli swoich projektów, które można przeglądać i edytować w czasie rzeczywistym. Program ten działa jako wtyczka dla popularnych programów do projektowania architektonicznego takich jak: SketchUp, Autodesk Revit, Rhino, Archicad, Vectorworks. Część z nich działaja także na macOS.

Dzięki Enscape można łatwo zobaczyć, jak projekt architektoniczny wyglądałby w rzeczywistości, co pozwala projektantom na szybsze i bardziej efektywne dostosowanie projektu do potrzeb klienta. Program ten jest szczególnie przydatny dla firm budowlanych i architektonicznych, które chcą pokazać swoje projekty klientom w sposób łatwy do zrozumienia i przystępny.


Profesjonalne rozwiązanie do wizualizacji architektonicznych

Enscape umożliwia szybką i łatwą wizualizację projektów, nawet w ciągu kilku sekund. Jest on używany przez 85 spośród 100 największych firm architektonicznych na świecie. Enscape to architektoniczne rozwiązanie do wizualizacji, które natychmiast przekształca projekt w model 3D, który można analizować i edytować.

Enscape plug-in do renderowania w czasie rzeczywistym


Szybkie i łatwe oprogramowanie do wizualizacji

Jako rozwiązanie do renderowania w czasie rzeczywistym, które można podłączyć bezpośrednio do modelowania, Enscape sprawia, że ​​wizualizacje architektoniczne są szybkie i proste. Według ankiety producenta z 2021 roku: 92% klientów uważa, że ​​program ten pomaga znacznie przyspieszyć ich proces projektowania.

Wirtualna rzeczywistość

Można analizować swoje projekty w rzeczywistości wirtualnej. Podłączając gogle VR, takie jak Oculus Rift S lub HTC Vive, można zacząć spacer lub przelot nad projektem. Daje to niesamowite i niezwykłe wrażenia.

Enscape współpraca z goglami VR


Biblioteka materiałów

Enscape daje dostęp do ponad 200 predefiniowanych materiałów wysokiej jakości.

Enscape materiały

Tworzenie chmur w Enscape

Program ten umożliwia również ustawienia chmur. Dostosowuje gęstość i różnorodność chmur, aby oddać realizm i atmosferę oraz odpowiedni klimat sceny.

     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  


Wymagania sprzętowe i systemowe programu Enscape


Enscape to program działający na GPU. Do efektywnej pracy będzie potrzebny szybki komputer z mocną kartą graficzną.

Zalecane wymagania sprzętowe Enscape:

 • System operacyjny: Windows 10 lub wyższy
 • Karta Graficzna: NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti or AMD RX 6800
 • Pamięć RAM: rekomendowane 8GB, minimum 12 dla VR.

Sprawdź polecane przez nas stacje robocze >>>


Wymagane oprogramowanie CAD/BIM

Wtyczka Enscape 4.0 jest dostępna dla następujących aplikacji hosta:

 • Revit 2021, 2022, 2023 i 2024
 • SketchUp 2021, 2022 i 2023
 • Rhino 6.0, 7.0 i 8.3 (lub nowsze)
 • Archicad 24, 25, 26 i 27
 • Vectorworks 2021, 2022, 2023 (dodatek Service Pack 1 lub nowszy) i 2024

Enscape nie jest dostarczany jako wtyczka do Revit LT, ponieważ Revit umożliwia dodawanie wtyczek innych firm tylko w pełnej wersji oprogramowania. Jest to ograniczenie wprowadzone przez Autodesk.

Uwaga: W systemie Windows wtyczka Enscape zostanie domyślnie zainstalowana dla wszystkich wyżej wymienionych aplikacji, chyba że użytkownik określi inaczej podczas procesu instalacji. Oznacza to, że nie jest wymagany dedykowany instalator specyficzny dla każdej aplikacji hosta i można określić, dla którego programu CAD chcesz zainstalować Enscape podczas procedury instalacji.

Istnieją konflikty z dwiema innymi wtyczkami Revit: Colorizer i Techviz. Aby uniknąć niezgodności, należy je odinstalować przed użyciem Enscape.

Szczegółowe informaje znajdziesz na strnie producenta: https://learn.enscape3d.com/blog/knowledgebase/system-requirements/

 

     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Ile kosztuje Enscape?Cena Enscape zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.
Enscape - subskrypcja 1 rok - licencja jednostanowiskowa (fixed seat)
Cena:
2 211,27 zł netto
514,80 € netto
Enscape - subskrypcja 1 rok - licencja sieciowa (floating)
Cena:
3 963,80 zł netto
922,80 € netto

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!

Enscape w wersji Edukacyjnej


Wersje edukacyjne są przeznaczone zarówno dla studentów jak i nauczycieli. Licencje te mają niski koszt zakupu, co umożliwia łatwy dostęp do jednego z najpopularniejszych silników renderujących! Sprawdź wszystkie szczegóły poniżej. Enscape to profesjonalny plug-in do renderowania w czasie rzeczywistym, stosowany szczególnie w architekturze, inżynierii i budownictwie. Subskrypcja sieciowa (pływająca) na 1 rok plug-in do programów SketchUp, Autodesk Revit, Rhino, Archicad, Vectorworks (pod systemem Windows) lub dla SketchUp na Mac.

Wersja studencka – 1 rok – 134 €

 • Do zakupu lub otrzymania studenckiej lub edukacyjne licencji wymagane jest potwierdzenie statusu studenta/szkoły  w rozumieniu MEN
 • Licencje przeznaczone dla nauczycieli i wykładowców nie są dostępne w sprzedaży. Zatrudnieni w zatwierdzonych przez urząd (MEN) instytucjach edukacyjnych mogą ubiegać się o darmowy dostęp do Enscape Education przez oficjalną stronę Enscape.
 • Enscape Education nie może być wykorzystywany do jakiejkolwiek pracy komercyjnej (dla zysku).


Wersja Uniwersytecka – 1 rok – 134 €

 • Zatrudnieni w zatwierdzonych przez urząd (MEN) instytucjach edukacyjnych mogą ubiegać się o darmowy dostęp do Enscape Education przez oficjalną stronę Enscape.
 • Enscape Education nie może być wykorzystywany do jakiejkolwiek pracy komercyjnej (dla zysku).
 • W przypadku nowych klientów będących instytucjami edukacyjnymi wymagana jest minimalna ilość zakupu wynosząca 6 licencji edukacyjnych.
 • Możliwość uzyskania zniżek przy zakupie większej ilości licencji Uniwersyteckich (w takim wypadku prosimy o kontakt!)

Wersja Uniwersytecka – 3 lata – 360 €

 • Licencje przeznaczone dla nauczycieli i wykładowców nie są dostępne w sprzedaży. Zatrudnieni w zatwierdzonych przez urząd (MEN) instytucjach edukacyjnych mogą ubiegać się o darmowy dostęp do Enscape Education przez oficjalną stronę Enscape.
 • Enscape Education nie może być wykorzystywany do jakiejkolwiek pracy komercyjnej (dla zysku).
 • W przypadku nowych klientów będących instytucjami edukacyjnymi wymagana jest minimalna ilość zakupu wynosząca 6 licencji edukacyjnych.
 • Możliwość uzyskania zniżek przy zakupie większej ilości licencji Uniwersyteckich (w takim wypadku prosimy o kontakt!)


Specyfikacja licencji Enscape

Rodzaj licencji Subskrypcja pływająca
Czas użytkowania licencji 1 rok lub 3 lata

Enscape 4.0 Już dostępny!


Co nowego w Enscape 4.0?

Lista jest naprawdę długa. Przede wszystkim usprawnienie tego co wyróżnia Enscape – czyli możliwość wejścia w prężnie rozwijający się świat wirtualnej rzeczywistości. Enscape 4.0 jest zintegrowany z najnowszym sprzętem VR tj. Oculus Rift, HTC Vive Pro 2 czy Meta Quest 3. Podnosi to spacery wirtualne na jeszcze wyższy poziom. Chaos Group opracował nową metodę wirtualnego spaceru i w odróżnieniu od np. Google Maps spacer nie odbywa się na zasadzie zrzutowanych zdjęć tzw. metody „step by step”, a możemy eksplorować każdy zakątek zaprojektowanego przez nas budynku.

Oszczedzaj z V-Ray

Uzyskaj 23% zniżki na nową roczną licencję Enscape

Przegapiłeś/-łaś termin odnowienia licenji? Chcesz wrócić do renderowania w Enscape? Skontaktuj się z nami po rabat.


Integracja Enscape z OpenStreetMap

Nie lada gratka dla każdego architekta, który chce oddać jeszcze więcej realizmu do projektu to możliwość integracji Enscape 4.0 z OpenStreetMap. Dzięki tej opcji możemy umieścić i szybko importować scenerie ze świata rzeczywistego. Np. kiedy wiemy gdzie zleceniodawca chce wybudować swój budynek, a nie jest przekonany jak będzie się on w danym miejscu prezentował wystarczy zrobić zdjęcie OpenStreetMap z tego rejonu i wczytać je do Enscape. Inwestor od razu zobaczy swój budynek w jego rzeczywistej lokalizacji.


Ulepszenia ustawień kamery 

Firma Chaos nie zwalnia również tempa i nie chce zostawać w tyle jeżeli chodzi o same ustawienia kamer. Każdy kto kiedykolwiek tworzył animację na pewno wie jak przyjemną funkcją są tzw. Key frame’y. Jest to opcja, która pomaga w dodawaniu elementów dynamiki do projektu. Zmienia ona projekt ze statycznego na dynamiczny, dzięki czemu jest on ciekawszy niż standardowa wizualizacja w formie PDF. Chaos rozbudował tą funkcję. Teraz w jednej animacji możemy np. zmieniać porę dnia, światła i kąty kamer.

Nowości w Enscape 4.0 - zobacz pełną listę zmian


Poniesienie jakości renderingu

Zrobiono również krok w przód, jeżeli chodzi o jakość renderingu. Dostosowywanie materiałów i generowanie „height-maps” jest teraz prostsze dzięki opcji „Replace with Enscape Material”. Możemy również zmieniać tryby naszego projektu między „white mode”, trybem rysunkowym, a standardowym widokiem.


Zmiany w bibliotekach Enscape

W tej wersji powiększona została biblioteka. Teraz użytkownik może korzystać z ponad 390 przygotowanych przez Chaos Group, gotowych materiałów i ponad 4 tysięcy gotowych do użycia przedmiotów.


Zmiany w aspektach technicznych.

 • Informacje BIM odnośnie projektu, znajdują się teraz w jednym dodatkowym oknie, które możemy dowolnie wyłączać i włączać.
 • Dla użytkowników NVIDII z kartą RTX z pewnością dobrą wiadomością jest wprowadzenia wsparcia dla systemu NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling), czyli inteligentnego systemu zwiększania wydajności komputera przy renderingu.
 • Chaos Group wprowadził również możliwość wyrenderowania prezentacji jako plik .exe, a także cały czas udoskonala opcję udostępniania wizualizacji za pomocą QR kodu.

Enscape 4.0 - liczne nowości i ulepszenia

     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  


 

chaos-partner


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the house.  Promocje