Menu

Autodesk Revit

Branża architektoniczna

Autodesk Revit

Autodesk Revit to intuicyjne oprogramowanie do trójwymiarowego modelowania informacji o budynku (BIM), pozwalające precyzyjnie tworzyć projekty i dokumentację wyższej jakości. Revit obsługuje proces międzybranżowej współpracy projektowej oraz idealnie odnajduje się w projektach architektonicznych, inżynieryjnych oraz MEP.
Revit umożliwia pracę w obrębie skoordynowanego środowiska opartego o model 3D, w którym projekt jest automatycznie aktualizowany po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian. Uproszczony interfejs użytkownika oraz zintegrowane materiały edukacyjne ułatwiają wdrożenie procesu modelowania informacji o budynku.

Program pomaga wyjść naprzeciw potrzebom klientów, umożliwiając udostępnianie projektów uczestnikom przedsięwzięcia, którzy korzystają z innego oprogramowania zbudowanego na platformie Autodesk Revit lub AutoCAD. Ponadto subskrypcja Autodesk zapewnia dostęp do zintegrowanych usług w chmurze, ułatwiających tworzenie fotorealistycznych renderingów w programie Revit z użyciem oswietlenia naturalnego.

Twórz budynki, korzystaj  z takich funkcji jak komponenty szczegółu, analiza powierzchni, sprawdzanie kolizji, udostęnianie modelu, modelowanie MEP i wiele innych zawartych w  programie Revit.


Opisy funkcji programu Revit

Komponenty parametryczne

Otwarty system graficzny, który umożliwia tworzenie form i projektów oraz stanowi podstawę wszystkich komponentów budynków projektowanych w programie Revit.


Projektowanie i tworzenie wizualizacji w 3D w Revit

Oparte o model środowisko programu Autodesk Revit umożliwia projektowanie w 3D. Na każdym etapie procesu projektowego w programie Revit można łatwo wygenerować trójwymiarowe widoki ortogonalne lub perspektywiczne – ustawiając model pod dowolnym kątem – umożliwiające wizualizację przestrzeni. Szybko i łatwo można również tworzyć widoki rozbite i trójwymiarowe detale. Funkcja wirtualnego spaceru, pozwalająca na opracowywanie animacji w oparciu o kamery poruszające się po ścieżce, pomaga wyobrazić sobie i lepiej zrozumieć wygląd budynku i jego pomieszczeń, oraz skuteczniej i bardziej klarownie przekazywać klientom założenia projektowe.


Autodesk Revit fotorealistyczne wizualizacje

Tworzenie fotorealistycznych renderingów w chmurze w Revit

Dostępna za pośrednictwem Subskrypcji Autodesk usługa Renderowanie Autodesk 360 pozwala tworzyć renderingi w chmurze bezpośrednio z interfejsu programu.* Usługa ta umożliwia tworzenie sugestywnych, fotorealistycznych renderingów bez konieczności obciążania pamięci komputera.* Użytkownicy mogą wybierać gotowe fotorealistyczne materiały z rozbudowanej biblioteki i stosować je do elementów budowlanych w celu wyświetlania ich wyglądu.

Ponadto opcja fotometrycznego źródła światła opartego o dane ze świata rzeczywistego pozwala precyzyjnie definiować parametry światła słonecznego i dodawać oświetlenie sztuczne.

Wszystko co potrzeba do stworzenia samego wirtualnego modelu budynku.


Wyższa jakość dokumentacji w Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit  automatycznie zarządza iteracyjnymi zmianami w modelu budynku w trakcie całego procesu dokumentowania projektu. W rezultacie przedstawienie budynku pozostaje spójne, co zwiększa zgodność rysunków i zmniejsza ilość błędów. Dokumentacja budowlana wygenerowana z modelu jest wyższej jakości – pomaga to ograniczyć wprowadzanie kosztownych poprawek i konieczność ręcznego uzgadniania rysunków. Wiedząc, że dokumentacja jest zawsze spójna i aktualna, użytkownicy mogą poświęcić więcej czasu na projektowanie.


Automatyczne generowanie zestawień w Revit

Zautomatyzowany proces tworzenia zestawień elementów budowlanych pozwala sterować danymi oraz zapewnia jasny wgląd w koszty i ilości potrzebnych materiałów. Ponieważ zestawienia generowane są bezpośrednio z modelu, są one zawsze aktualne i zapewniają wszechstronny wgląd w model Revit . Zmiany w widoku zestawienia są automatycznie odzwierciedlane we wszystkich pozostałych widokach modelu, takich jak: plany, przekroje i rzuty.


Zarządzanie częściami i modelami

Revit pozwala na modelowanie konstrukcji i zarzadzania tymi elementami jako części i zespoly, co ulatwia prace nad projektem skladajacym się z tysięcy obiektow. To jest właśnie inteligentne wykorzystanie funkcji modelowania informacji o budynku BIM.


Modelowanie MEP

Program Revit pozwala na szeroki proces projektowania. Revit pozwala na modelowanie i tworzenie systemow MEP. W porównaniu do wersji LT, tutaj mamy możliwość tworzenia systemów kanałów HVAC, wyposażeń mechanicznych, orurorawnia i instalacji wodno-kanalizacyjnych, części prefabrykowanych czy systemów zasilania i oświetlenia.


Weryfikacja ilości materiałów w Revit

Funkcja przedmiaru materiałów pozwala precyzyjnie obliczyć ilość potrzebnych materiałów, a tym samym ułatwia sporządzanie kosztorysów i usprawnia proces śledzenia ilości materiałów. Przedmiar materiałów to rodzaj zestawienia, które umożliwia wyodrębnienie danych z właściwości materiałów zastosowanych do rożnych elementów budowlanych w modelu. Baza danych modelu w programie Autodesk Revit zarządza przedmiarem materiałów w trakcie rozwoju projektu, dzięki czemu informacje o ilości potrzebnych materiałów są zawsze aktualne.


Analizy

Revit udostępnia nam narzędzia do różnego rodzaju analiz. Mamy możliwość przeprowadzenia analizy powierzchni, brył, oświetlenia naturalnego oraz możemy utworzyć model analityczny z wszystkimi informacjami. Pozwala na sprawdzanie obciążenia konstrukcyjnego i ogrzewania wraz z chłodzeniem. Daje do pełną gamę informacji ważnych do dalszych kroków projektu.


Kolizje oraz współpraca

Sprawdzanie kolizji, to kolejna ważna funkcja Revita. Pozwala na monitorowanie kolizji obiektów oraz ułatwia współpracę, przez tworzenie środowiska pracy dla wielu użytkowników i udostępnianie współrzędnych między projektami. Olbrzymim wsparciem tych działań jest Revit Server.


Bądź na bieżąco dzięki rozbudowanej bibliotece elementów w Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit  wyposażono w duży zbiór szczegółowych elementów dwuwymiarowych i rzeczywistych trójwymiarowych elementów budowlanych. Szczegółowe elementy 2D sklasyfikowane zostały w oparciu o uznany standard branżowy CSI MasterFormat, dzięki czemu łatwo wyszukać odpowiedni element. Można również tworzyć własne elementy w oparciu o normy obowiązujące w danej firmie.

Ponieważ rzeczywiste elementy budowlane 3D, takie jak: ściany, okna i drzwi mają parametryczne właściwości, model projektu jest zawsze dokładny i skoordynowany. Treść biblioteki elementów jest kompatybilna ze wszystkimi aplikacjami Autodesk Revit, co umożliwia płynną wymianę danych z uczestnikami przedsięwzięcia korzystającymi z innego oprogramowania Revit.


Zwiększające precyzję inteligentne elementy w Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit wykorzystuje rodziny, jako podstawę do przedstawiania wszystkich elementów budowlanych, w tym mebli, witryn, drzwi, okien, ścian i wielu innych. Do rodzin można wprowadzić takie informacje jak: wysokość, szerokość, koszt i rodzaj materiału, przekształcając je w ten sposób w elementy parametryczne. Informacje te można w dowolnym momencie wyodrębnić z modelu, co zwiększa dokładność projektowania i opracowywania dokumentacji. Edytor rodzin w programie Revit umożliwia tworzenie treści na wysokim poziomie szczegółowości, dzięki czemu założenia projektowe można przekazywać w sposób klarowny, bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania.


Wymiana danych z użytkownikami oprogramowania Autodesk Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit umożliwia płynną wymianę plików z członkami zespołu używającymi innych aplikacji Autodesk Revit. Program jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Autodesk RevitAutodesk Revit ArchitectureAutodesk Revit MEP i Autodesk Revit Structure, co pozwala na wymianę plików z każdą firmą korzystającą z platformy Revit.


Dostarczanie plików projektowych w formacie DWG

Autodesk Revit umożliwia tworzenie projektów w formacie DWG. Oprogramowanie wspiera proces, z którego większość firm korzysta, by tworzyć uporządkowane, warstwowe pliki DWG. Revit pomaga zarządzać eksportem danych modelu do odpowiednich warstw, linii, wzorów i czcionek, a tym samym ułatwia współpracę z innymi uczestnikami przedsięwzięcia oraz przyspiesza proces projektowania i tworzenia dokumentacji.


Przejdź do sklepu
Zapisz się na newsletter
Skontaktuj się z nami

Revit 2021 już dostępny!

Najnowszy Revit został wzbogacony o wydajne procesy robocze, aby Twoja praca nad projektami przebiegała jeszcze szybciej. Nadzwyczajny realizm, ulepszone projekty inżynierskie oraz całkiem nowe w Revit narzędzie do projektowania generatywnego.


Nowa konfiguracja Workspace’u w Revit 2021

Możliwość dodawania oraz usuwania niepotrzebnych wstążek i opcji
Nowe opcje dostosowania interfejsu według roli w etapie projektowania.


Generative Design w Revit 2021

Od tej wersji wprowadzono do Revit funkcje Generative Design – projektowania generatywnego. Szybkie generowanie alternatywnych wersji modelu uwzględniające określone cele i  konkretne ograniczenia. Funkcja dostępna jedynie dla subskrybentów kolekcji z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa (AEC).


Realistyczne widoki w czasie rzeczywistym w Revit 2021

Ponad 10-krotna poprawa wydajności – znacznie szybsza i płynniejsza nawigacja w widoku.
Bardziej przekonujący wygląd materiału i oświetlenia.


Skośne ściany w Revit 2021

Parametry przekroju i kąta względem instancji pionowej.
Elementy znajdujące się w ścianie mogą być także ukośne.


Dynamo 2.5 zintegrowany w Revit 2021

Najnowsza wersja Dynamo jest dostarczona razem z programem Revit
Dużo lepsze zarządzanie pamięcią.


Nazewnictwo obwodów elektrycznych w Revit 2021

Teraz łatwiej dostosujesz procesy projektowe z zakresu elektryki do wymagań globalnych, korzstając w Revit z funkcji elastycznych schematów nazewnictwa obwodów.


Łączenie plików PDF i obrazów w Revit 2021

Łączenie plików PDF i obrazów z lokalizacji lokalnych lub plików w chmurze.


Przejdź do sklepu
Zapisz się na newsletter
Skontaktuj się z nami

Wymagania sprzętowe i systemowe


Dla 64-bitowej wersji oprogramowania Autodesk Revit 2025

System operacyjny
 • 64-bit Microsoft Windows 10
 • 64-bit Microsoft Windows 11
Wymagania sprzętowe:
Procesor

Intel® i-Series, Xeon®, AMD® Ryzen, Ryzen Threadripper PRO. 2,5 GHz lub wyższy.

Zalecane jak najwyższe GHz procesora.

Oprogramowanie Autodesk® Revit® wykorzystuje wiele rdzeni do zadań.

Pamięć RAM Zalecane: 32 GB RAM lub więcej
Minimum: 16
 GB RAM
Karta graficzna Karta graficzna obsługująca DirectX® 11 z Shader Model 5 i co najmniej 4 GB pamięci wideo
Rozdzielczość wyświetlania Zalecane: 3840 x 2160 (4K) lub FHD 1920×1080
Skalowanie: 100%, 125%, 150%, 200%
Minimum: 1280 x 1024
Przestrzeń dyskowa 30 GB wolnego miejsca
Urządzenie wskazujące Mysz zgodna z MS-Mouse
Manipulator 3D: 3DConnexion SpaceMouse®, wersja sterownika 10.7.0 lub nowsza
Inne: Wymagane jest połączenie internetowe do:

 • pobierania i instalacji programu z aplikacji internetowej Autodesk® Desktop App lub konta Autodesk,
 • współpracy i wymiany danych projektowych
 • licencjonowania


Przejdź do sklepu
Zapisz się na newsletter
Skontaktuj się z nami

Ile kosztuje program Autodesk Revit?

Cena Revit zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.


Revit 2025 - licencja - subskrypcja 1 rok
Cena:
11 987,45 zł netto
2 775,00 € netto
Revit 2025 - licencja - subskrypcja 3 lata
Cena:
35 962,34 zł netto
8 325,00 € netto
Revit - licencja - subskrypcja 1 rok - odnowienie
Cena:
11 382,67 zł netto
2 635,00 € netto

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!

Revit 2022 – nowości wersji

Najnowszy Revit został wzbogacony o wydajne procesy robocze, aby Twoja praca nad projektami przebiegała jeszcze szybciej. Nadzwyczajny realizm, ulepszone projekty inżynierskie oraz całkiem nowe w Revit narzędzie do projektowania generatywnego.


Zwiększenie produktywności przy projektowaniu:

✔️ Poprawiona funkcja tworzenia ścian i ich nachyleń

Dodanie możliwości tworzenia ścian stożkowych

Revit 2022 Poprawiona funkcja tworzenia ścian i ich nachyleń

✔️ Wsparcie nowego formatu RPC 2.0

Wyświetlanie realistycznych, wielozłożeniowych obiektów w viewporcie wraz z realistycznymi materiałami i oświetleniem.

Revit 2022 Wsparcie nowego formatu RPC 2.0

✔️ Narzędzia tworzenia drogi

Automatyzacja wymagań dystansu i kolizyjności przy tworzeniu analizy ścieżek.


✔️ Nativ 2D PDF exporter

Poprawione opcje eksportu dokumentów do PDF i ich zautomatyzowanie

Revit 2022 Nativ 2D PDF exporter

✔️ Planowanie

Poprawiona zakładka planowania i uwzględnienie wszystkich reguł w zestawieniach kluczowych. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i uniknięcie błędów podczas pracy w Revicie.

Revit 2022 Planowanie

✔️ Poprawione TAG’owanie

Zwiększa to elastyczność i pomaga tworzyć dokładniejsze, czytelniejsze i wydajniejsze adnotacje podczas dokumentowania projektów.

Revit 2022 Poprawione TAG’owanie

✔️ Poprawiona wydajność w oznaczeniu wielu elementów w różnych kategoriach

Revit 2022 Poprawiona wydajność

✔️ Elastyczne numerowanie wersji

Tworzenie niestandardowych sekwencji numerowania, zgodnych z ISO 19650, do obsługi różnych dostarczanych pakietów.

Revit 2022 Elastyczne numerowanie wersji

✔️ Nowe reguły filtrowania faz projektu

Nowe filtry: faza utworzenia oraz faza wyburzenia, do wizualnego lokalizowania elementów i rozumienia faz powstawania projektu.

Revit 2022 Nowe filtry

✔️ Wiele, wiele więcej!

Wersja Revit 2022 otrzymała aż 93 nowości! Wszystkie nowe i poprawione funkcje znajdziecie w prezentacji przygotowanej przez Autodesk, dlatego jeżeli szukacie dobrego podsumowania nowości Revita – zapraszamy do zapoznania się z filmem na temat nowości Revita:

Przejdź do sklepu
Zapisz się na newsletter
Skontaktuj się z nami

Revit 2025

Autodesk Revit 2025 w najnowszej wersji wprowadza zmiany  dotyczących funkcji architektonicznych, systemu MEP i konstrukcyjnych, w tym tych zasugerowanych przez społeczność. Najnowsza wersja programu Autodesk Revit zawiera wiele udoskonaleń, które ułatwiają rozwiązywanie codziennych problemów z projektowaniem.Funkcje architektoniczne


Ulepszenia bryły terenu  – pomysł społeczności

Utwórz wykop objętości z bryły terenu za pomocą przecinającego się z nią stropu, dachu lub elementu bryły terenu. Użyj tego narzędzia do utworzenia pozycji wykopanej w bryle terenu dla budynku lub użyj drugiej przecinającej ją bryły terenu jako parkingu, który jest wykopywany z pierwszej bryły. Narzędzie do tworzenia wykopu zmniejsza konieczność używania elementów bryłowych do wycinania brył terenu, a następnie umieszczania stropu lub podobnego elementu. Funkcja tworzenia wykopu umożliwia wykonanie tej czynności w jednym kroku za pomocą pojedynczego elementu przecinającego się. W przypadku zmiany projektu wykopy można usunąć.

Zmiany architektoniczne w Revit 2025


Tworzenie ścian przy użyciu automatycznego łączenia i blokowania w Revit 2025

Program pozwala automatycznie dołączyć nowo utworzoną ścianę architektoniczną do przylegającej ściany lub połączyć i zablokować je razem, co przyspiesza proces modelowania podczas pracy z wieloma ścianami.

• Tworzenie ścian przy użyciu automatycznego łączenia i blokowania

Funkcje systemu (MEP)


Sprawdzanie spójności modelu MEP

Uruchom sprawdzanie spójności modelu, aby wyświetlić i przejrzeć niespójności połączeń na potrzeby szybkiej naprawy. W ten sposób można uniknąć konieczności ponownego wczytywania konfiguracji z powodu rozłączeń w bieżącym projekcie.

Sprawdzanie spójności modelu MEP

Funkcje konstrukcyjne


Używanie znaczników części i znaczników zespołów programu Advance Steel w programie Revit 2025

Twórz ogólne rysunki rozmieszczeń dla projektów stalowych, korzystając z programu Revit, aby zapewnić lepszy przepływ informacji między obszarami projektowania, produkcyjnym i konstrukcyjnym, importując znaczniki części i zespołów z programu Advance Steel.

Używanie znaczników części i znaczników zespołów programu Advance Steel w programie RevitZapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the star.  Promocje