Menu

Chaos Vantage – opis funkcji, przeznaczenie, cena

Autodesk dla branży 3D

Chaos Vantage – rendery w czasie rzeczywistym


Chaos Vantage to rozszerzenie Projektu Lavina cieszące się coraz większą popularnością. Służy do szybkiego renderingu 3D w czasie rzeczywistym. Jeszcze niedawno zawarty był w ramach subskrypcji w pakiecie V-Ray Premim i V-Ray Enterprise. Teraz dla nowych subskrybentów dostępny jest jedynie jako osobna subskrypcja.


Chaos Vantage – nowe narzędzie do podglądu sceny

Twórz wysokiej jakości renderingi i animacje w rekordowym czasie na poziomie jakości, która ułatwia zatwierdzanie – w tym wszystkie elementy renderowania potrzebne do postprodukcji. Wystarczy, że przeciągniesz gotową już scenę z programu do wizualizacji V-Ray do Vantage. Pozwala to na stworzenie pięknego, realistycznego świata, wykorzystując modele stworzone przez Nas w najbardziej popularnych programach jak 3ds Max, Revit, SketchUp, Rhino czy Cinema 4D. Chaos Vantage wymaga procesora graficznego serii NVIDIA RTX.

 

Ciekawe informacje na temat początków Chaos Vantage i projektu Lavina znajdziesz w naszych artykułach do których przejdziesz klikając z przyciski poniżej.

Wizualizacje w czasie rzeczywistym >            Wiecej o początkach projektu Lavina >


Dla kogo przeznaczony jest Chaos Vantage?

 • Artysta 3D: Chaos Vantage do dobre rozwiązanie dla osób które chcą usprawnić proces projektowy jednocześnie zachowując wysoką jakość projektów. Dzięki tej technologii możesz poświęcić mniej czasu na aspekty techniczne, a więcej na kreatywne rozwiązania.
 • Artysta Archiviz: eksplorowanie i prezentacja przeróżnych wariantów projektu. Łatwe przełączanie się między opcjami projektowymi, schematami materiałowymi i konfiguracjami oświetlenia, aby porównywać, wyjaśniać i odkrywać wszystkie możliwości, jakie masz dla swojego projektu lub jego prezentacji.
 • Profesjonalista VFX: Playblasty w wyjątkowej jakości, które oddają rzeczywiste materiały i oświetlenie Twojej produkcji, zapewniając znacznie bardziej znaczącą recenzję i zatwierdzenie. Previz z pełnowymiarowymi scenami, które można ponownie wykorzystać w produkcji

W skrócie, Chaos Vantage to wydajne oprogramowanie, dzięki któremu praca w czasie rzeczywistym jest naprawdę prosta.

chaos-vantage-interface


Dlaczego warto zainwestować w Chaos Vantage?

 1. Prostota obsługi i brak ustawień – nie będziesz gubić się w setkach funkcji i ustawień. To proste rozszerzenie, które nie posiada wielu rozbudowanych narzędzi, w przeciwieństwie do innych rozwiązań działających w czasie rzeczywistym. Nie ma potrzeby optymalizować geometrii, oświetlenia czy map UV.
 2. Łatwość poruszania się po scenie – elementy sterujące podobne jak w aplikacjach 3D lub poruszaj się tak jak byś grał w grę. Korzystaj z automatycznego wykrywania kolizji.
 3. Obsługa scen oraz tekstur o dużej wielkości i rozdzielczości – najszybszy sposób na oglądanie najbardziej szczegółowych scen V-Ray w czasie rzeczywistym.
 4. Jakość w pełni oparta na śledzeniu promieni (ray tracing) – Chaos Vantage opiera swoje działanie na poprawnych fizycznie kamerach, światłach, materiałach oraz globalnym oświetleniu co umożliwia uzyskanie jak najbardziej realistycznych efektów w wizualizacji.
 5. Łatwe w przygotowaniu animacje – profesjonalne animacje projektów bez większych nakładów pracy. Intuicyjny edytor umożliwia sprawne tworzenie, edytowanie i renderowanie animacji bezpośrednio z Chaos Vantage.
 6. Pozycja słońca zgodna z porą dnia – program umożliwia dostosowanie oświetlenia odpowiadające danej godzinie i lokalizacji. Jest to idealne rozwiązanie do dokładnych testów oświetlenia.
 7. Integracja z innymi programami – Chaos Vantage działa z takimi programami jak 3ds Max, SketchUp, Rhino, Revit i Cinema 4D. Zmiany wprowadzone w scenie natychmiast pojawią się w Chaos Vantage
 8. Integracja z biblioteką Chaos Cosmos – modele wysokiej jakości gotowe do renderowania.

brickvisual-southsanders-Lavina-resized- chaos-vantage


Nowości Chaos Vantage 2.0

 1. Dostępny jako oddzielna subskrypcja.
 2. Możliwość edycji siatek modeli.
 3. Jeszcze lepsza jakości animacji.
 4. Nowa opcja – Scatter.
 5. Nowy efekt – wolumetryczna mgła.

Zobacz film

Wymagania Chaos Vantage


Obsługiwane platformy

 • Chaos Vantage współpracuje z plikami .vrscene wyeksportowanymi z V-Ray Next, V-Ray 5 i V-Ray 6.
 • Zalecamy używanie silnika renderującego V-Ray 5 i nowszych, aby uzyskać najwyższą jakość.
 • Chaos Vantage współpracuje z łączem na żywo z programów 3ds Max, SketchUp, Rhino, Revit i Cinema 4D.


Wymagania systemowe nowego Chaos Vantage 2.1:

 • System operacyjny: Windows 10 (v10.019031) lub nowszy.
 • Pamięć RAM: Taka sama ilość, jaką posiada Twoja karta graficzna (minimum 8GB).
 • Licencjonowanie: Licencja Vantage z Licence Server 4.5.1 lub nowszym.
 • Karta graficzna:
  NVIDIA – Seria RTX lub nowsza, wersja sterownika 515 lub nowszy (rekomendowany sterownik w wersji 530 lub nowszej).
  AMD – Seria Rx 6000 lub nowsza.
  Intel – Seria Intel Arc Alchemist lub nowsza. (obsługa do dwóch kart graficznych jednocześnie)

Ile kosztuje Chaos Vantage?


Cena Chaos Vantage zależy od ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.Chaos Vantage - subskrypcja na 1 rok
Cena:
2 555,98 zł netto
598,80 € netto

Zobacz wszystkie produkty V-Ray i opcje zakupu >>


Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!


chaos-partner

 

stacje robocze do V-Ray i 3ds MaxZapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the house.  Promocje