Menu

Autodesk 3ds Max

Autodesk dla branży 3D


3ds Max – Doskonałe środowisko do pracy w 3D!


Oprogramowanie Autodesk 3ds Max to idealne narzędzie stworzone do modelowania, animacji i renderingu.

3ds max 2022


Autodesk 3ds Max jest wykorzystywany w przemyśle filmowym, wizualizacji architektonicznej i produktowej, a szczególne miejsce zajął w branży produkcji gier komputerowych i oprogramowania multimedialnego. To idealne narzędzie stworzone do modelowania, animacji i renderingu.

3ds Max jest programem, który znajdzie zastosowanie w szerokim zakresie branż! Sprawdź niektóre z nich poniżej:

 • Twórcy gier, animatorzy postaci
 • Producenci filmowi
 • Artyści wzornictwa przemysłowego
 • Specjaliści od filmowych efektów specjalnych
 • Architekci do fotorealistycznych wizualizacji
 • Agencje reklamowe i multimedialne

Przejdź do kolejnej zakładki, jeśli chcesz poznać możliwości wersij 2025.


Autodesk 3ds Max to potężne oprogramowanie do modelowania 3D, tworzenia efektów graficznych, animacji, wizualizacji architektonicznych i produktowych. Poza szeroką gamą narzędzi do modelowania i animacji udostępnia on kompatybilność z niemal wszystkimi wiodącymi silnikami renderującymi, między innymi: V-Ray, NVIDIA Mental Ray, NVIDIA Iray, Arnold Render, Maxwell Render i wiele innych.

3ds Max wspiera również wiele dodatków (pluginów) firm zewnętrznych np. Thinking particles i Final render oraz  system autorskich skryptów. Dzięki wyspecjalizowanym narzędziom pozwala on na profesjonalne wizualizacje, animacje, tworzenie assetów do gier oraz kreowanie całych środowisk i światów. Jedynym ograniczeniem są umiejętności, wiedza i kreatywność użytkownika.


3ds Max jest idealnym rozwiązaniem dla architektów:

Render wykonany w 3ds max

Przede wszystkim wspaniałe efekty przy niskim nakładzie pracy.

Większość oprogramowania do wizualizacji na rynku daje świetne rezultaty tylko pod warunkiem, gdy włożymy w projekt wiele wysiłku. Firma Autodesk dąży do zerwania z tym utartym trendem. 3ds Max staje się z wersji na wersję coraz bardziej intuicyjny i prostszy w obsłudze. Pozwala małym nakładem pracy stworzyć fotorealistyczną wizualizację, zapierającą dech w piersiach każdego odbiorcy.

Architekt, czy wizualizator wnętrz, chcący używać 3ds Max’a do stworzenia fotorealistycznej wizualizacji powinien opanować podstawy tej sztuki już po szkoleniu podstawowym, odpowiednio przeprowadzonym przez szkoleniowca np. w naszym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym.

Integracja z Autodesk: tworzenie wizualizacji w 3ds Max z użyciem projektów z AutoCADem

Wysoka kompatybilność z całym oprogramowaniem Autodesk, a zwłaszcza z AutoCAD’em, pozwala na stworzenie projektu i wyeksportowanie go do 3ds Max’a. Następnie po nałożeniu odpowiednich materiałów oraz zaprojektowaniu sceny można cieszyć się praktycznie gotową wizualizacją.


Silniki renderujące do 3ds Max:

Prawdziwą esencją w tworzeniu wizualizacji są wysoce wyspecjalizowane silniki renderujące, sprawiające, że na nasze monitory trafiają prace, które ciężko odróżnić od prawdziwego zdjęcia zrobionego wysokiej jakości aparatem. Silniki wiodące prym na rok 2017 to Arnold Render, V-Ray, oraz Corona.


3ds Max jest świetnie dostosowany dla studiów animacji:

Scena z gry Deus Ex wyrenderowana w programie 3ds max

Programy do obróbki graficznej są nieodzownym narzędziem każdego studia, które zajmuje się animacją w szerokim tego słowa znaczeniu.

Program 3ds Max cieszy się szerokim uznaniem w tej branży. Jego ogromną zaletą jest system pluginów, pozwalający na tworzenie własnych efektów specjalnych, zaprogramowanych za pomocą skryptów napisanych w Pythonie. Ponadto, 3ds Max posiada kompatybilność z szeroką gamą silników renderujących, wspierających wiele technologii obliczeniowych, różniących się jakością, szybkością i stopniem skomplikowania.

Szczególną zaletą 3ds Max’a w tej branży, są także zaawansowane narzędzia do riggowania i animacji postaci. Pozwala to na zaprojektowanie widowiskowych scen, świetnych efektów specjalnych i „tchnięcie życia” w swoje modele. Współpraca z programem Mudbox, pozwala na stworzenie high-poly modeli, do złudzenia przypominających prawdziwe. Dzięki wysokiej kompatybilności z programem MotionBuilder grafik może wdrożyć animacje oparte o system Motion Capture i wprowadzić do swojej animacji umiejętności prawdziwych aktorów / kaskaderów, co skutkuje jeszcze większą naturalnością i realizmem.


3ds Max jest doskonałym programem dla studiów gier:

Scena z gry Wiedźmin 3 wyrednderowana w programie 3ds max

3ds Max posiada zestaw narzędzi pozwalających stworzyć postacie, obiekty i całe środowiska, które po eksporcie do silnika graficznego i odpowiednim zaprogramowaniu, stanowią nieodzowną część nowoczesnej gry 3D.

Profesjonalne studia gier jak nasze rodzime CD PROJEKT czy Techland wykorzystują program 3ds Max zwłaszcza do kreowania postaci i obiektów. Dzięki wysokiej kompatybilności z programami typu Mudbox, czy MotionBuilder artyści mogą bez ograniczeń tworzyć wszelkiego rodzaju obiekty 3D, które swoją szczegółowością i naturalnością budują niesamowity, klimatyczny świat, co jest wręcz kluczowe w tworzeniu gier. Branża gier potrzebuje światów pięknych, klimatycznych i bezbłędnych, co program 3ds Max oraz inne oprogramowanie Autodesk oferuje.


Czynnikiem świadczącym o potędze 3ds Max jest bogata baza wiedzy dostępna w Internecie. Dzięki ogromnej rzeszy użytkowników funkcjonują liczne fora oraz serwisy internetowe pozwalające na wymianę wiedzy oraz samodzielną naukę nowych technik tworzenia grafiki i animacji 3D.

stacja robocza do 3ds Max

Zobacz showreel

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the cup.


  ShotGrid do zarządzania produkcją kreatywną i plikami

  Promocje

  Autodesk 3ds Max, 5.0 out of 5 based on 8 ratings