Menu

RealityCapture

Autodesk dla branży 3D

RealityCapture

RealityCapture jest zdecydowanym liderem na rynku fotogrametrii. Oprogramowanie RealityCapture jest w stanie zrekonstruować obiekty i sceny dowolnej wielkości na podstawie zdjęć lub skanów laserowych, uzyskując skany 3D o niezrównanej dokładności i jakości siatki z prędkością wielokrotnie większą niż konkurencyjne oprogramowanie.

Oprogramowanie RealityCapture wykorzystuje technologię fotogrametrii pod niemal każdą możliwą branżę, w której ta technologia mogłaby usprawnić procesy tworzenia: środowisk, postaci i modeli do gier, map 3D, wizualizacji i projektów architektonicznych, archiwizacji i digitalizacja dzieł sztuki, wnętrz oraz obiektów historycznych i wiele więcej!

©Studio727digi


Capturing Reality, twórca RealityCapture, najnowocześniejszego oprogramowania fotogrametrycznego do skanowania 3D, w 2021 roku dołączył do rodziny Epic Games.

W firmie Epic, zespół Capturing Reality będzie się nadal rozwijał i ściśle współpracował z zespołem Unreal Engine, aby uczynić ich technologię bardziej dostępną i przystępną cenowo. Dzięki szerokiemu wachlarzowi różnych wersji oprogramowania RealityCapture jest ono dostępne dla firm, o różnej wielkości budżetu. Od pojedynczych licencji dla freelancerów, po potężne pluginy dla wysokobudżetowych projektów.

©Quixel


RealityCapture to oprogramowanie stworzone z myślą o fotogrametrii i skanowaniu laserowym 3D

Jest niesamowicie precyzyjne i wydajne obliczeniowo. Nie straszne mu połyski, przezroczyste obiekty, czy ogromna ilość fotogramów do przetworzenia. Już dziś jest to oprogramowanie popularne na całym świecie i wykorzystywane zarówno w branży archeologicznej, konserwatorskiej, oraz rozrywkowej.

Tworzenie środowisk 3d do Gier z RealityCapture

©Capturing Reality


Modele fotogrametryczne są stworzone z tzw. Fotogramów, czyli serii zdjęć danego obiektu zrobionymi pod wieloma kątami w taki sposób, aby sąsiednie zdjęcie posiadało jak najwięcej punktów wspólnych ze swoimi sąsiadami. Po zebraniu danych zdjęcia mogą zostać przetworzone w programie RealityCapture i na ich podstawie wygenerowany może zostać obiekt lub cały obszar w formie chmury punktów, a na ich podstawie trójwymiarowy model (tzw. Mesh) i/lub bitmapy.

Fotogrametria jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, wykorzystywanym w wielu gałęziach branży rozrywkowej i odtwórczej. Technologię tą wykorzystywano w takich produkcjach jak „The Vanishing of Ethan Carter”.

©Capturing Reality


Na co pozwala program RealityCapture?

Generowanie trójwymiarowych, oteksturowanych modeli 3D idealnie nadających się do gier komputerowych i wizualizacji. Generowanie modeli 3d do gier z Reality Capture

Tworzenie dokładnych map 3D opartych na referencjach geograficznych i opartych o zdjęcia/skany z dronów.

Tworzenie dokładnych map 3D w Reality Capture

Tworzenie całych środowisk 3D opartych o realne referencje. Dzięki technologii dronów, aparatów i skanerów o wysokich rozdzielczościach, mamy możliwość odtworzenia całych, skomplikowanych aglomeracji, czy terenów naturalnych w najwyższej jakości i szczegółach.

Tworzenie całych środowisk 3D w Reality Capture

Kombinacja skanowania laserowego i fotogrametrii pozwala na osiągnięcie najlepszych możliwych rezultatów. Dzięki połączeniu obu technologii w jedną wyeliminowano ich wady poprzez uzupełnianie się.

Kombinacja skanowania laserowego i fotogrametrii w Reality Capture

Możliwość złożenia wielu zdjęć i skanów w jedną całość, dzięki czemu możliwe jest nawet odtworzenie i rekonstrukcja ponadformatowych, wielkich obrazów.

Składanie zdjęć i skanów w jedną całość w Reality Capture

Współpraca z kabinami do fotogrametrii, dzięki czemu możemy stworzyć bardzo wysokiej jakości modele postaci do celów medycznych lub do gier!

Tworzenie wysokiej jakości modeli postaci dzięki Reality Capture
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Wymagania systemowe

Sprawdź poniżej tabelę z minimalnymi wymaganiami systemowymi i sprzętowymi, które pozwolą na swobną i prawidłową pracę z oprogramowaniem RealityCapture. Koniecznie przeczytaj też nasz komentarz dotyczący zużycia pamięci przy pracy z aplikacją RealityCapture.


Wymagania sprzętowe i systemowe RealityCapture*:

Systemowe:
System operacyjny:
  • Microsoft® Windows® 7 (SP1) (64-bit)
  • Windows 8, Windows 8.1 (64-bit)
  • Windows 10 (64-bit)
  • Windows Server wersja 2008 lub wyższa

W przypadku systemu Microsoft Windows N należy zainstalować pakiet Media Feature Pack for Windows. Aby go zainstalować, należy kliknąć następujące łącze: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=16546.
Jeśli używasz systemu Windows Server, musisz zainstalować funkcje Media Foundation.

Sprzętowe:
Procesor: 64-bit Intel® lub AMD® -4 lub więcej rdzeni, obsługujący zestaw instrukcji SSE 4.2 (lub nowsze)
Karta graficzna: Karta graficzna posiadająca technologię NVIDIA CUDA w min. Wersji 3.0 i min. 1GB; CUDA Toolkit 10.2, min. wersja 441.22.
Pamięć RAM: Minimum: 8 GB
Przestrzeń dyskowa: 20 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym
Urządzenie wskazujące: Mysz posiadająca przynajmniej 3 przyciski (LPM, PPM i scroll button)

*Podane wymagania są wymaganiami umownie minimalnymi. Nie negujemy, że oprogramowanie nie uruchomi się na gorszym sprzęcie.


Zalecamy użycie sprzętu z co najmniej 4 rdzeniami CPU, 16GB pamięci RAM i 1024 rdzeniami CUDA. Jeśli nie posiadasz karty NVIDIA, nadal będziesz mógł uruchomić aplikację i rejestrować obrazy, nie będziesz jednak w stanie utworzyć teksturowanej siatki. Wymagane jest, aby procesor obsługiwał SSE4.2 (Streaming SIMD Extensions 4.2) lub wyższy.

Jak sprawdzić czy masz CUDA 3.0+ zaktualizuj sterowniki i sprawdź tutaj: https://developer.nvidia.com/cuda-gpus


Zużycie pamięci przy pracy z RealityCapture:

Aplikacja RealityCapture używa najnowocześniejszych algorytmów out-of-core dla prawie każdego zadania. Dlatego nie musisz się martwić o pamięć komputera.

Możesz z łatwością zarejestrować nieograniczoną liczbę obrazów/skanów laserowych na jednej maszynie. Wymaga to jednak specyficznego przepływu pracy z wykorzystaniem komponentów. W takim przypadku 16GB powinno wystarczyć na tysiące obrazów o wysokiej rozdzielczości (36-80 MPX). Więcej informacji na temat przepływu pracy z wykorzystaniem komponentów można znaleźć w Pomocy aplikacji, w sekcji Używanie komponentów.

Aby uporządkować nieuporządkowany zestaw zdjęć w jednym komponencie potrzebna jest określona ilość pamięci RAM. Zużycie to zależy od ilości obrazów (niezależnie od ich wielkości) oraz ilości elementów na obraz. Jeśli ograniczysz wielkość w stosunku do 1 ujęcia z domyślnych 40K do 20K, podwoisz liczbę obrazów, które mogą wykorzystać tę samą ilość pamięci RAM.
Tworzenie siatki, kolorowanie i teksturowanie jest przetwarzane całkowicie poza rdzeniem. Dlatego nie musisz się w ogóle martwić o pamięć RAM komputera. Oznacza to, że mając nawet milion zdjęć lub skanów zarejestrowanych razem, możesz tworzyć siatkę i teksturę na maszynie z np. 16GB RAM bez żadnego spadku wydajności.


Ile kosztuje RealityCapture?


Cena RealityCapture zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.

RealityCapture Enterprise – licencja wieczysta
Cena:
16 199,25 zł netto
3 750,00 € nettoDlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!Epic-games Reality Capture w PCC Polskacapturingreality-epic-games-realitycapture

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the key.    Promocje