Menu

Odkryj wartość BIM dla swojej branży

BIM – modelowanie informacji o budynku – to innowacyjna technologia pozwalająca realizować architektom i inżynierom budownictwa  złożone procesy i analizy dotychczas pomijane ze względu na czasochłonność i koszty…


BIM ( Modelowanie Informacji o Budynku)

jest procesem wykorzystującym inteligentny model danych zapewniając dostęp do odpowiednich informacji (projekt, koszty, harmonogram), na podstawie których można sprawnie, szybko i ekonomicznie opracować oraz prowadzić projekty budowlane czy infrastrukturalne dodatkowo zmniejszając ich wpływ na środowisko naturalne ( energooszczędność, zużywanie mniejszej ilości wody i zapewnienie lepszej jakość powietrza).

Cyfrowe modele umożliwiają wirtualne testowanie rozmaitych schematów i wariantów. Upraszcza to proces projektowy i pozwala na wybranie najbardziej optymalnego rozwiązania, lepsze prognozowanie czy redukcję liczby błędów i pomyłek. Pracowniom architektonicznym i projektowym przekłada się to na  wzrost wydajności i uzyskanie przewagi konkurencyjnej.


Rozwiązania BIM Autodesk do obsługi budynków

Obejmują proces projektowania, budowę, aż do eksploatacji i utrzymania. Dzięki użyciu programu Autodesk Revit powstają inteligentne modele wspomagające projektowanie architektoniczne, konstrukcyjne oraz tworzenie instalacji mechanicznych, wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych – MEP. Autodesk Revit pozwala na automatyczną koordynację zmian wprowadzonych do projektu i dokumentacji. Przekłada się na całościowy wgląd w aktualny projekt zarówno dla architektów, konstruktorów, projektanci instalacji wewnętrznych jak i inwestorów.


Zalety BIM zwiększają takie dodatkowe rozwiązania jak np.:

  • Autodesk Navisworks i Autodesk 3ds Max Design pozwalające na lepsze zrozumienie projektów dzięki wizualizacji 3D oraz wirtualnej symulacji, projektów,
  • Autodesk AutoCAD do tworzenia dokumentacji i profesjonalnego kreślenia rysunków,
  • Robot Structural Analysis Professional to zaawansowane narzędzia do analizy konstrukcyjnej,a w szczególności badania liniowego i nieliniowego zachowania w dużych, złożonych konstrukcji.

Odkryj wartość BIM dla swojej branży

Architekci

Inżynierowie budownictwa

Inżynierowie branży instalacyjnej (MEP)

Zobacz film aby poznać w jaki sposób BIM pomoże zrealizować Twoja wizje projektu, od koncepcji aż do wykonania. Sprawdź, jak wykorzystać BIM do modelowania, analizy i tworzenia dokumentacji Zobacz, jak BIM może wpłynąć na wydajność, charakterystykę budynku i współpracę przy projekcie.
bim5 BIM2 bim3

Zarządzaj procesem budowy

BIM pomoże Tobie także ułatwić synchronizację planowania i realizacji, poprawić przewidywalność, produktywność, koordynację oraz współpracę przy projektach budowlanych.

Wszystkie narzędzia, których potrzebujesz do oceny realizacji projektów oraz ograniczenia opóźnień, pomyłek i przekraczania kosztów znajdziesz w pakiecie Building Design Suite.

bim4

 

Źródło/ Autor: Autodesk, PCC Polska


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu. Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]