Menu

Autodesk Revit LT

Branża architektoniczna

Autodesk Revit LT

Autodesk Revit LT to intuicyjne oprogramowanie do trójwymiarowego modelowania informacji o budynku (BIM), pozwalające precyzyjnie tworzyć projekty i dokumentację wyższej jakości.


Umożliwia pracę w obrębie skoordynowanego środowiska opartego o model 3D, w którym projekt jest automatycznie aktualizowany po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian. Uproszczony interfejs użytkownika oraz zintegrowane materiały edukacyjne ułatwiają wdrożenie procesu modelowania informacji o budynku.

Program pomaga wyjść naprzeciw potrzebom klientów, umożliwiając udostępnianie projektów uczestnikom przedsięwzięcia, którzy korzystają z innego oprogramowania zbudowanegona platformie Autodesk Revit lub AutoCAD. Ponadto Subskrypcja Autodesk zapewnia dostęp do zintegrowanych usług w chmurze, ułatwiających tworzenie fotorealistycznych renderingów.


Opisy funkcji Revit LT

Efektywniejsza praca dzięki pojedynczemu, skoordynowanemu modelowi w Revit LT

Oprogramowanie Autodesk Revit LT pozwala jednocześnie tworzyć i dokumentować projekty budowlane. Wszystkie informacje na temat projektu przechowywane są w pojedynczej, skoordynowanej bazie danych, która umożliwia natychmiastowe wygenerowanie dowolnych planów, arkuszy rysunkowych lub widoków 2D i 3D bezpośrednio z modelu.

Zmiany wprowadzone w projekcie są automatycznie aktualizowane w każdym widoku, co usprawnia tworzenie dokumentacji oraz minimalizuje ilość błędów i przeoczeń.


Projektowanie i tworzenie wizualizacji w 3D w Revit LT

Oparte o model środowisko programu Autodesk Revit LT umożliwia projektowanie w 3D. Na każdym etapie procesu projektowego można łatwo wygenerować trójwymiarowe widoki ortogonalne lub perspektywiczne – ustawiając model pod dowolnym kątem – umożliwiające wizualizację przestrzeni. Szybko i łatwo można również tworzyć widoki rozbite i trójwymiarowe detale. Funkcja wirtualnego spaceru, pozwalająca na opracowywanie animacji w oparciu o kamery poruszające się po ścieżce, pomaga wyobrazić sobie i lepiej zrozumieć wygląd budynku i jego pomieszczeń, oraz skuteczniej i bardziej klarownie przekazywać klientom założenia projektowe.


Tworzenie fotorealistycznych renderingów w chmurze w Revit LT

Dostępna za pośrednictwem Subskrypcji Autodesk usługa Renderowanie Autodesk 360 pozwala tworzyć renderingi w chmurze bezpośrednio z interfejsu programu.* Usługa ta umożliwia tworzenie sugestywnych, fotorealistycznych renderingów bez konieczności obciążania pamięci komputera.* Użytkownicy mogą wybierać gotowe fotorealistyczne materiały z rozbudowanej biblioteki i stosować je do elementów budowlanych w celu wyświetlania ich wyglądu. Ponadto opcja fotometrycznego źródła światła opartego o dane ze świata rzeczywistego pozwala precyzyjnie definiować parametry światła słonecznego i dodawać oświetlenie sztuczne.


Wyższa jakość dokumentacji w Revit LT

Oprogramowanie Autodesk Revit LT automatycznie zarządza iteracyjnymi zmianami w modelu budynku w trakcie całego procesu dokumentowania projektu. W rezultacie przedstawienie budynku pozostaje spójne, co zwiększa zgodność rysunków i zmniejsza ilość błędów. Dokumentacja budowlana wygenerowana z modelu jest wyższej jakości – pomaga to ograniczyć wprowadzanie kosztownych poprawek i konieczność ręcznego uzgadniania rysunków. Wiedząc, że dokumentacja jest zawsze spójna i aktualna, użytkownicy mogą poświęcić więcej czasu na projektowanie.


Automatyczne generowanie zestawień w Revit LT

Zautomatyzowany proces tworzenia zestawień elementów budowlanych pozwala sterować danymi oraz zapewnia jasny wgląd w koszty i ilości potrzebnych materiałów. Ponieważ zestawienia generowane są bezpośrednio z modelu, są one zawsze aktualne i zapewniają wszechstronny wgląd w model Revit LT. Zmiany w widoku zestawienia są automatycznie odzwierciedlane we wszystkich pozostałych widokach modelu, takich jak: plany, przekroje i rzuty.


Weryfikacja ilości materiałów w Revit LT

Funkcja przedmiaru materiałów pozwala precyzyjnie obliczyć ilość potrzebnych materiałów, a tym samym ułatwia sporządzanie kosztorysów i usprawnia proces śledzenia ilości materiałów. Przedmiar materiałów to rodzaj zestawienia, które umożliwia wyodrębnienie danych z właściwości materiałów zastosowanych do rożnych elementów budowlanych w modelu. Baza danych modelu w programie Autodesk Revit LT zarządza przedmiarem materiałów w trakcie rozwoju projektu, dzięki czemu informacje o ilości potrzebnych materiałów są zawsze aktualne.


Bądź na bieżąco dzięki rozbudowanej bibliotece elementów w Revit LT

Oprogramowanie Autodesk Revit LT wyposażono w duży zbiór szczegółowych elementów dwuwymiarowych i rzeczywistych trójwymiarowych elementów budowlanych. Szczegółowe elementy 2D sklasyfikowane zostały w oparciu o uznany standard branżowy CSI MasterFormat, dzięki czemu łatwo wyszukać odpowiedni element. Można również tworzyć własne elementy w oparciu o normy obowiązujące w danej firmie.

Ponieważ rzeczywiste elementy budowlane 3D, takie jak: ściany, okna i drzwi mają parametryczne właściwości, model projektu jest zawsze dokładny i skoordynowany. Treść biblioteki elementów jest kompatybilna ze wszystkimi aplikacjami Autodesk Revit, co umożliwia płynną wymianę danych z uczestnikami przedsięwzięcia korzystającymi z innego oprogramowania Revit.


Zwiększające precyzję inteligentne elementy w Revit LT

Oprogramowanie Autodesk Revit LT wykorzystuje rodziny, jako podstawę do przedstawiania wszystkich elementów budowlanych, w tym mebli, witryn, drzwi, okien, ścian i wielu innych. Do rodzin można wprowadzić takie informacje jak: wysokość, szerokość, koszt i rodzaj materiału, przekształcając je w ten sposób w elementy parametryczne. Informacje te można w dowolnym momencie wyodrębnić z modelu, co zwiększa dokładność projektowania i opracowywania dokumentacji. Edytor rodzin w programie Revit LT umożliwia tworzenie treści na wysokim poziomie szczegółowości, dzięki czemu założenia projektowe można przekazywać w sposób klarowny, bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania.


Wymiana danych z użytkownikami oprogramowania Autodesk Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit LT umożliwia płynną wymianę plików z członkami zespołu używającymi innych aplikacji Autodesk Revit. Program jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Autodesk Revit, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Revit MEP i Autodesk Revit Structure, co pozwala na wymianę plików z każdą firmą korzystającą z platformy Revit.


Dostarczanie plików projektowych w formacie DWG

Autodesk Revit LT umożliwia tworzenie projektów w formacie DWG. Oprogramowanie wspiera proces, z którego większość firm korzysta, by tworzyć uporządkowane, warstwowe pliki DWG. Revit LT pomaga zarządzać eksportem danych modelu do odpowiednich warstw, linii, wzorów i czcionek, a tym samym ułatwia współpracę z innymi uczestnikami przedsięwzięcia oraz przyspiesza proces projektowania i tworzenia dokumentacji.


     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Porównanie Autodesk Revit LT i AutoCAD LT


Dokumentacja

Właściwości Autodesk Revit LT AutoCAD LT
Tworzenie dokumentacji przy pomocy narzędzi do kreślenia i detalowania 2D
Umieszczanie opisów i wymiarów ułatwiające przekazywanie dodatkowych informacji projektowych
Automatyczne tworzenie zestawień w oparciu o komponenty budowlane
Automatyczne obliczanie i śledzenie ilości materiałów oraz szacowanie kosztów
Automatyczna aktualizacja dokumentacji we wszystkich widokach po wprowadzeniu zmian w projekcie


Modelowanie 3D

Właściwości Autodesk Revit LT AutoCAD LT
Modelowanie architektoniczne przy użyciu wyspecjalizowanych narzędzi do modelowania informacji o budynku, pozwalające konkurencyjnie projektować i tworzyć dokumentację


Wizualizacje i prezentacje

Właściwości Autodesk Revit LT AutoCAD LT
Łatwe generowanie trójwymiarowych widoków ortogonalnych lub perspektywicznych z dowolnego kąta ustawienia modelu, umożliwiające wizualizację przestrzeni
Dostęp do usługi Renderowanie Autodesk 360* umożliwiającej tworzenie sugestywnych, fotorealistycznych renderingów bez konieczności obciążania pamięci komputera
Prezentowanie projektu przy pomocy wirtualnych spacerów i animacji w czasie rzeczywistym


Współpraca

Właściwości Autodesk Revit LT AutoCAD LT
Projektowanie, tworzenie dokumentacji i udostępnianie plików w formacie DWG, ułatwiające współpracę z innymi uczestnikami przedsięwzięcia
Tworzenie odnośników zewnętrznych w różnych formatach (pliki DWG, pliki grafi czne i inne)
Udostępnianie plików Revit uczestnikom przedsięwzięcia korzystającym z oprogramowania Autodesk Revit


     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Wymagania sprzętowe i systemowe


Dla 64-bitowej wersji oprogramowania Autodesk Revit LT 2020

System operacyjny 64-bit Microsoft® Windows® 10
64-bit Microsoft® Windows® 11
Wymagania sprzętowe:
Procesor

Intel® i-Series, Xeon®, AMD® Ryzen, Ryzen Threadripper PRO. 2,5 GHz lub wyższy.

Zalecane jak najwyższe GHz procesora.

Oprogramowanie Autodesk® Revit® wykorzystyuje wiele rdzeni do zadań.

Pamięć RAM Zalecane: 32 GB RAM lub więcej
Minimum: 16
 GB RAM
Karta graficzna Karta graficzna obsługująca DirectX® 11 z Shader Model 5 i co najmniej 4 GB pamięci wideo
Rozdzielczość wyświetlania Zalecane: 3840 x 2160 (4K) lub FHD 1920×1080
Skalowanie: 100%, 125%, 150%, 200%

Minimum: 1280 x 1024

Przestrzeń dyskowa 30 GB wolnego miejsca
Urządzenie wskazujące Mysz zgodna z MS-Mouse
Manipulator 3D: 3DConnexion SpaceMouse®, wersja sterownika 10.7.0 lub nowsza
Inne: Wymagane jest połączenie internetowe do:

 • pobierania i instalacji programu z aplikacji internetowej Autodesk® Desktop App lub konta Autodesk,
 • współpracy i wymiany danych projektowych
 • licencjonowania


     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Licencjonowanie programów Autodesk odbywa się poprzez subskrypcję.


Autodesk umożliwia użytkownikom wynajem oprogramowania na określone przedziały czasowe:

Model subskrypcyjny Revit LT

Autodesk Supscription Badger
AUTODESK SUBSCRIPTION – subskrypcja

 • Wynajem oprogramowania: stacjonarny program z licencją czasową
 • Możliwe okresy wynajmu 1 miesiąc, 1 rok lub 3 lata

Zalety:

 • Pełna funkcjonalność licencji stacjonarnej
 • Praca na najbardziej aktualnych wersjach
 • Elastyczne licencjonowanie z możliwością rozbudowy o kolejne stanowiska
 • Praca w poprzednich wersjach
 • Dostęp do usług w chmurze
 • Dostęp do dodatkowych usług i narzędzi
 • Płacisz tylko wtedy gdy korzystasz

Czytam więcej >>

Ile kosztuje Autodesk Revit LT?

Cena Revit LT zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.


Revit LT 2025 - licencja - subskrypcja 1 rok
Cena:
2 408,26 zł netto
565,00 € netto
Revit LT - licencja - subskrypcja 1 rok - odnowienie
Cena:
2 280,38 zł netto
535,00 € netto

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the heart.  Promocje

  Autodesk Revit LT, 5.0 out of 5 based on 1 rating