Corona Renderer

Autodesk dla branży 3D

Silnik renderujący Corona

Corona jest to raytracer czeskiego producenta o tej samej nazwie. Bardzo szybko zdobył szerokie uznanie na całym świecie ponieważ cechuje się intuicyjnością, świetnym odwzorowaniem materiałów i oświetlenia, oraz możliwością tworzenia wizualizacji na profesjonalnym poziomie. Wygląda na to, że to najprostsze, zautomatyzowane narzędzie, pozwalające na osiągniecie efektów, które z czystym sumieniem można nazwać fotorealistycznymi.


Specjalne zaprogramowane oświetlenie

Doskonale zaprojektowane oświetlenie jest z pewnością jedną z wizytówek raytracera Corona. Świetna kontrola i odwzorowanie rzeczywistości, zarazem pozwalające bawić się efektami świetlnymi w sposób dziecinnie prosty. Narzędzia oświetlenia są przede wszystkim intuicyjne, dzięki czemu nie musisz spędzać dodatkowych godzin nad ustawianiem takich parametrów jak próbkowanie okna.


Założeniem programistów Corony było stworzenie narzędzia dla artystów.
Zatem wystarczy nałożyć materiały, ustawić oświetlenie
i wcisnąć przycisk „Render”. Ot takie proste!


Jakość

 

Corona Render operuje na prostych, ale zarazem realistycznych i zgodnych fizycznie materiałach, nie pozostawiając pola na kompromisy jeśli chodzi o jakość projektu. Realistyczne oświetlenie, oraz materiały są gotowe do działania zaraz po instalacji.

 


Intuicyjne, wszechstronne narzędzia

Raytracera Corona nie wiąże się wcale z brakiem możliwości. Producent postanowił sobie za cel stworzyć narzędzia dla ARTYSTÓW, niewymagających wiedzy inżynierskiej, by móc tworzyć niesamowite rendery.

Pozwala to artystom popuścić wodze fantazji i skupić się wyłącznie na tworzeniu. Wg. informacji producenta, artyści w pełni rozumieją Coronę już po jednym dniu szkoleniowym. I z dnia na dzień coraz bardziej ją doceniają.


Szybkość renderowania

Szybkość to jeden z najistotniejszych aspektów technologii do renderowania. Producent Corony postawił sobie to jako jeden z priorytetów i wyglada na to,że stara się regularnie udoskonalać swoje algorytmy licząc każdą milisekundę.


Przystępne licencjonowanie

Ponieważ producent Corony postanowił dotrzeć do jak największej grupy potencjalnych klientów, dlatego stworzył różnorodną gamę rodzajów licencji, przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej- gdyż jak wiadomo- prężnie działająca firma, to lepsze owoce jej pracy.


Realistyczność

Silnik ten jest ekstremalnie realistyczny. Programiści doskonale wiedzieli, że ich celem jest przede wszystkim fotorealizm. W związku z tym prawa fizyki stoją w tych algorytmach na pierwszym miejscu i są one odtwarzane z niemal stu procentową dokładnością.


Potężne narzędzia użytkownika

Szybkość i jakość renderowania w projektowaniu efektów to nie wszystko. Liczą się jeszcze narzędzia. Dzięki nim będziesz o krok do przodu przed innymi!


Materiały PBR

Materiały zachowujące się zgodnie z zasadami fizyki. Nie tylko oświetlenie musi posiadać właściwości fizyczne, również materiały z którymi oddziaływuje muszą je posiadać. Poza tym, jak to już było wspominane, postawiono tutaj na idealne odwzorowanie rzeczywistości i prostotę obsługi.

 


Distributed Rendering

Czyli obliczenia które można rozłożyć na wiele komputerów. System ten jest zarówno samodzielny, jak i współpracuje z wiodącymi programami do tych celów jak Backburner. Każda licencja (Render License) ( poza studencką) posiada na stanie 3 render node’y, więc już na starcie mamy możliwość złożenia swojej małej farmy.

 


Wsparcie dla każdej platformy CPU

Producent Corony jest przeświadczony o tym, by używać do renderów procesora, a karty graficzne użyć tam, gdzie się do tego sprawdzają najlepiej (np. post processing). Czy mają rację? To wyegzekwuje przyszłość, oraz Ty, drogi kliencie!


Wymagania systemowe


Wymagania sprzętowe i systemowe Corona Renderer dla 3ds Max:

Systemowe:
System operacyjny:
 • Microsoft® Windows® 7 (SP1) (64-bit)
 • Windows 8, Windows 8.1 (64-bit)
 • Windows 10 (64-bit)
Inne:
 • Program 3ds Max w wersji 2013-2020
Sprzętowe:
Procesor: Procesor obsługujący zestaw instrukcji SSE 4.1*

*Działanie Corona Renderer jest oparte na prędkości procesora, zalecamy inwestycję w sprzęt z wyższej półki w celu zoptymalizowania czasu obliczeń.


Ile kosztuje Corona Renderer?


Cena Corona Renderer zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.


Corona Renderer FairSaas - 1 rok (1WS + 3RN)
Cena:
1 326,21 zł netto
289,99 € netto
Corona Renderer FairSaas - 1 rok (1WS + 5RN)
Cena:
1 600,61 zł netto
349,99 € netto
Corona Renderer FairSaas - 1 rok (1WS + 10RN)
Cena:
2 423,80 zł netto
529,99 € netto

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!

stacje robocze do Corona, V-Ray, 3ds Max


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Samolot.  Promocje

  Corona Renderer, 5.0 out of 5 based on 1 rating