Menu

Inventor Nastran 2020: nowości w programie

Inventor Nastran 2020

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi:

Inventor Nastran 2020 to nowa wersja programu do analiz MES znanego w poprzednich wersjach jako Nastran In-CAD. Co się zmieniło w wersji 2020?


Co nowego w Inventor Nastran 2020?

Inventor Nastran 2020 to nowa wersja programu do analiz MES znanego w poprzednich wersjach jako Nastran In-CAD. W najnowszej wersji 2020 wprowadzono szereg zmian usprawniających przepływ pracy, możliwości programu, oraz dodano nowe funkcje.


✔️ 1. Przyspieszono proces przygotowania konstrukcji ramowych do analizy. Zdecydowanie szybciej przebiega przygotowanie modelu ramy do analizy, przez zastąpienie kształtowników bryłowych modelem prętowo-węzłowym. Pozwala to znacznie przyspieszyć pracę na dużych modelach konstrukcji ramowych


✔️ 2. Wprowadzono menu ze wstępnie ustawionymi wiązaniami.


✔️ 3. Dodano nowy typ obciążenia – obciążenie hydrostatyczne, wykorzystywane np.: przy obliczeniach zbiorników wypełnianych cieczami.

Inventor Nastran 2020 obciazenie hydrostatyczne


✔️ 4. Linearyzacja naprężeń – w Nastran 2020 jest możliwość zdefiniowania odcinka pomiarowego na którym chcemy analizować występujące naprężenia np. w przekroju bryły dwa punkty pomiędzy którymi chcemy dokładnie prześledzić występujące naprężenia. Wystarczy wskazań 2 węzły – początkowy i końcowy oraz jaka ma być gęstość punktów pomiarowych. Wyniki tej analizy to wykresy z rozkładem naprężeń zredukowanych i ścinających pomiędzy 2 wskazanym punktami. Wyniki można zapisać do pliku Excela i poddać dalszej obróbce.

Inventor Nastran 2020 linearyzacja naprezen

 

Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska