Menu

Mobilne stacje roboczeMobilne stacje robocze – wybierz swoją konfigurację

Mobilne stacje robocze to bardzo wydajne komputery przenośne dla profesjonalistów. Zaprojektowane z potrzeby posiadania dużej mocy obliczeniowej w podręcznym urządzeniu. Mobilne stacje robocze cechują bardzo dobre parametry wydajnościowe, które nie ustępują komputerom stacjonarnym. Posiadają dobre jakościowo, matowe matryce i ekrany o wysokiej rozdzielczości, wydajne procesory i karty graficzne, szybkie dyski SSD i dużą pojemnościowo pamięć RAM.


Laptopy dla grafików

Sprzęt, na którym pracujesz jest równie ważny co oprogramowanie. Jeśli tworzysz w takich programach jak na przykład 3ds Max, Maya, MotionBuilder, V-Ray, Sketch-up, warto wybrać laptop dla grafika, który ma więcej niż tylko minimalne wymagane parametry. Pamiętaj, że z wersji na wersję oprogramowanie i narzędzia w nim zawarte potrzebują zazwyczaj wyższych parametrów mobilnej stacji roboczej do poprawnego działania.


Jaki laptop do obsługi Inventor wybrać?

Co powinien mieć laptop do obsługi programów CAD typu Inventor czy Fusion 360? W zasadzie powinieneś wrócić uwagę na podobne parametry co graficy w swoich laptopach – rekomendowane wymagania programów, w których bedziesz pracował. Wszystko też zależy od tego jak skomplikowane projekty i duże złożenia planujesz projektować oraz czy chcesz przeprowadzać analizy lub obliczenia.


Warto zwrócić uwagę na parametry:

– ilość (i rodzaj ) procesorów i wątków liczących,
– ilość pamięci RAM- dyski – czy ma możliwość instalacji dodatkowych dysków,
– rodzaj karty graficznej,
– stabilność i bezawaryjność pracy,
– możliwości konfiguracji i późniejszej rozbudowy,
– gwarancja: długość i rodzaj.


Poniżej przedstawiamy kilka naszych uniwersalnych konfiguracji mobilnych stacji roboczych.

Jeśli nie masz doświadczenia w doborze sprzętu do oprogramowania najlepiej skontaktuj się z naszym doradcą, który przygotuje dla Ciebie kilka proponowanych konfiguracji moblinych stacji roboczych.


Mobilne stacje robocze HP ZBook G8 to najwyższej klasy sprzęt przeznaczony m.in dla inżynierów, twórców gier i grafików. Certyfikaty ISV i rygorystyczne testy obciążeniowe zapewnią stabilną pracę w każdych warunkach. Dostępne w rozmiarach 14-17” stacje robocze obsługują 11 generacje procesorów Intel® Core™ i7 oraz i9, karty graficzne Nvidia Quadro RTX, oraz Geforce RTX i nawet 128 GB pamięci RAM.

Zbook Firefly 14 G7

Zbook Firefly 14 G8

Bardzo lekka (od 1.34 kg) i elegancka 14” mobilna stacja robocza. Model obsługuje niskonapięciowe procesory Intel® Core™ i7 11 generacji, do 64 GB pamięci RAM i profesjonalną kartę graficzną Nvidia Quadro P520 4GB. Przeznaczona dla małych projektów CAD i czynności biurowych.

Więcej o produkcie     Zapytanie ofertowe

ZBook Firefly 15 G7

ZBook Firefly 15 G8

Bardzo lekka (od 1.7 kg) i elegancka 15,6” mobilna stacja robocza. Model obsługuje niskonapięciowe procesory Intel® Core™ i7 11 generacji, do 32 GB pamięci RAM i profesjonalną kartę graficzną Nvidia Quadro T500 4GB. Przeznaczona dla małych projektów CAD i czynności biurowych.

Więcej o produkcie     Zapytanie ofertowe

ZBook Power 15 G7

ZBook Power 15 G8

Lekka (od 1.9 kg) i wydajna 15,6” mobilna stacja robocza. Model obsługuje procesory Intel® Core™ i7 11 generacji, do 64 GB pamięci RAM i profesjonalną kartę graficzną Nvidia Quadro T600 4GB.  Przeznaczona dla małych i średnich projektów CAD 2D i 3D 0raz dla grafików.

Więcej o produkcie     Zapytanie ofertowe

ZBook Studio 15 G7

ZBook Studio 15 G8

Najlżejsza (od 1.8 kg) wydajna 15,6” mobilna stacja robocza. Model obsługuje procesory Intel® Core™ i7 11 generacji, do 32 GB pamięci RAM i profesjonalne karty graficzne, Nvidia Quadro T1200 4GB. Przeznaczona dla średnich projektów CAD 2D i 3D i zaawansowanych wizualizacji i animacji 3D.

Więcej o produkcie     Zapytanie ofertowe

ZBook Fury 15 G7

ZBook Fury 15 G8

Najbardziej zaawansowana 15,6” mobilna stacja robocza. Model obsługuje procesory Intel® Core™ i7 11 generacji, do 128 GB pamięci RAM i profesjonalne karty graficzne, w tym nawet Nvidia Quadro RTX A5000 16GB. Przeznaczona dla zaawansowanych projektów CAD 3D

Więcej o produkcie     Zapytanie ofertowe

ZBook Fury 17 G7

ZBook Fury 17 G8

Najbardziej zaawansowana 17” mobilna stacja robocza. Model obsługuje procesory Intel® Core™ i7 oraz i9 11 generacji, do 128 GB pamięci RAM i profesjonalne karty graficzne, w tym nawet RTX A5000 16GB. Przeznaczona dla zaawansowanych projektów CAD 3D.

Więcej o produkcie     Zapytanie ofertowe

Konfigurator stacji roboczej HP

Profesjonalna wyszukiwarka stacji roboczych HP. Aplikacja umożliwia dobór sprzętu dopasowanego do Państwa potrzeb.

Zobacz konfigurator

Kontakt z nami


Nasi konsultanci udzielą pełnej informacji, zaproponują również optymalną ofertę cenową. Skontaktuj się z nami na kilka różnych sposobów:

  • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
  • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
  • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
  • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.plDlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the star.    Promocje