SketchUp

Autodesk dla branży 3D

Sketchup

Początki SketchUp’a sięgają roku 2001r. Wyprodukowany przez @Last Software, która została przejęta przez Google 2006. Obecnie właścicielem jest firma Trimble.


SketchUp jest prostym i szybkim do opanowania programem 3D. Jest to przede wszystkim program prosty w obsłudze i ukierunkowany głównie na wizualizację architektoniczną. Po 1-2 tygodniach nauki możemy używać go dosyć swobodnie. Bardzo dużym plusem jest kompatybilność z m.in. 3ds Max, ale także AutoCAD i wiele innych – dzięki możliwości importu i eksportu wszelkiej gamy plików.

Model domu w SketchUp

Link do pełnej listy programów i formatów:


Projekt w SketchUp


SketchUp najczęściej używany jest przez architektów i projektantów. Możliwość rysowania dokumentacji technicznej 2D i dokładnego modelowania wg. tego rysunku technicznego są też ogromnymi zaletami. Dodatkowo dostęp do dużej bazy gotowych modeli (także do użytku komercyjnego) w 3D Warehouse i integracja z silnikiem V-Ray jest co raz częściej doceniana przez profesjonalistów.

Projekt w SketchUp 1

Wersja 2020


Nowości w SketchUp 2020

Nowe narzędzie – Outliner w SketchUp 2020
Aby zwiększyć wydajność modelu, nie trzeba już tworzyć warstw na warstwach. Zarządzaj modelem i organizuj go bezpośrednio w narzędziu Outliner. Użyj ikony oka, aby przełączać się między głównymi sekcjami modelu, takimi jak główne piętra i meble.

1 sketchup 2020 narzedzie outliner


Nowe uchwyty na obszarze obiektu w SketchUp 2020

Kiedy złapiesz punkt w obiekcie, który jest zasłonięty (np. tylny narożnik lub punkt środkowy) i zaczniesz go przesuwać, to twój obiekt automatycznie przejdzie w stan przezroczysty, gdy coś w twoim modelu zakłóci poruszany obiekt. Działa to zarówno z narzędziem Obróć, jak i narzędziem Przesuń.

2 sketchup 2020


Lepsza kontrola ukrytych obiektów w SketchUp 2020

Zauważysz, że w menu rozwijanym oddzieliliśmy obiekty ukryte od ukrytej geometrii. Jak to wpłynie na Twoją pracę? Daje to możliwość lepszego zarządzania ukrytą geometrią i ukrytymi obiektami w celu jeszcze łatwiejszego modelowania. Załóżmy na przykład, że chcesz edytować ukryte krawędzie w krajobrazie lub wygładzonej powierzchni, ale nadal chcesz ukryć obiekty znajdujące się w pobliżu (takie jak drzewa, krzaki lub budynek) … cóż, możesz to zrobić teraz!


3 sketchup 2020


LayOut 2020: kontrola dokumentacji w SketchUp 2020

Najważniejsza jest pełna kontrola nad dokumentacją! W najnowszej wersji LayOut skupiono się na poprawie interakcji między SketchUp i LayOut, aby zaoszczędzić Twój czas i energię. Oznacza to, że nie trzeba już każdorazowo przeskakiwać między programami i aktualizować sceny w SketchUp, aby rysunek wyszedł idealnie. Teraz masz więcej możliwości edycji bezpośrednio w LayOut.

4 sketchup 2020


Łatwiejsze dostosowanie widoków modelu w SketchUp 2020

LayOut wie teraz znacznie więcej na temat modelu SketchUp i tego, co zostało zmodyfikowane. Oznacza to, że możesz bezpiecznie dostosować styl lub kąt kamery bezpośrednio w LayOut bez przypadkowej utraty zmian. Skąd będziesz wiedział, że pole robocze w LayOut różni się od widoku modelu? Gdy wprowadzisz zmiany w LayOut, elementy paska menu staną się ciemnoszare, ostrzegając, że dokonałeś modyfikacji. Pamiętaj: tylko dlatego, że wprowadziłeś pewne zmiany w LayOut, nie oznacza, że z nimi utknąłeś. W razie potrzeby zawsze możesz ponownie zsynchronizować swoje pola robocze z powrotem z modelem SketchUp.


Lepsza personalizacja rysunków w SketchUp 2020

Przenieś dokumenty LayOut na wyższy poziom dzięki różnym modelom i widokom. Jeśli masz jeden model SketchUp, który istnieje w kilku polach roboczych, możesz teraz połączyć tylko jedno z tych pól z innym modelem SketchUp. Wcześniej trzeba było usunąć to pole robocze, wstawić nowy model SKP oraz zresetować wszystkie ustawienia skali i rozmiar pola. Teraz jest to dużo prostsze, prawda? I to jeszcze nie wszystko! Masz również możliwość przełączania widoczności tagów bezpośrednio w dokumencie LayOut! Co to oznacza dla Twojej organizacji pracy? Nie musisz tworzyć dodatkowych scen tylko dla swoich plików LayOut, oszczędzając mnóstwo czasu na przełączanie między LayOut i SketchUp.

V-Ray dla Sketchup’a


V-Ray dla Sketchupa jest niemal nieodzownym elementem, jeżeli chcemy tworzyć fotorealistyczne wizualizacje. Poniżej wymieniamy najważniejsze funkcje a trochę szerszy ich opis najdziesz TUTAJ >>


RENDERING W OKNIE ROBOCZYM W SKETCHUP
Dzięki renderingowi widocznemu w oknie roboczym, możesz z łatwością wybierać i renderować kilka obszarów jednocześnie, a także uzyskać płynne połączenie pomiędzy Twoim renderem w V-Ray a modelem w SketchUp za pomocą klawiszy +/- dzięki, którym skontrolujesz stopień przejrzystości.
RENDERING W OKNIE ROBOCZYM W SKETCHUP
POTĘŻNY RENDERING Z PROCESOREM GRAFICZNYM W V-RAY
Szybszy i potężniejszy rendering z użyciem procesora graficznego dzięki dodanemu wsparciu dla perspektywy powietrznej, przemieszczeń, rozproszeń podpowierzchniowych, matów i cieni oraz wielu innych funkcji.
POTĘŻNY RENDERING Z PROCESOREM GRAFICZNYM W V-RAY
RENDERING HYBRYDOWY (CPU + GPU) W V-RAY
Procesor graficzny V-Ray działający za pośrednictwem NVIDIA CUDA, może w pełni wykorzystać wszystkie dostępne sprzęty z uwzględnieniem procesorów i kart graficznych.
RENDERING HYBRYDOWY (CPU + GPU) W V-RAY
ADAPTACYJNE OŚWIETLENIE W V-RAY
Tryb Adaptive Lights sprawdzi się przy scenach z wykorzystaniem większej ilości świateł oraz pomoże w skróceniu czasu renderingu, nawet do 700%.
ADAPTACYJNE OŚWIETLENIE W V-RAY
INTELIGENTNY INTERFEJS UŻYTKOWNIKA W SKETCHUP
Cały interfejs V-Ray dla SketchUp jest teraz prostszy i bardziej przejrzysty, z lepszym wsparciem dla monitorów 4K.
INTELIGENTNY INTERFEJS UŻYTKOWNIKA W SKETCHUP
MENEDŻER PLIKÓW W SKETCHUP
Zarządzaj wszystkimi plikami scen z jednego miejsca. Ustalaj ścieżki plików, twórz archiwa scen i zachowuj dane ustawień dotyczących tekstur, plików IES czy obiektów proxy.
MENEDŻER PLIKÓW V-RAY
NARZĘDZIE WYBIERANIA KOLORÓW V-RAY
Narzędzie wybierania kolorów jest proste i użyteczne. Wybieraj właściwości koloru spośród wartości RGB (0-255) lub renderingu (0.0-1.0) przestrzeni koloru.
NARZĘDZIE WYBIERANIA KOLORÓW V-RAY
IMPORT SCEN V-RAY
Importowanie i renderowanie scen V-Ray (.vrscene) w innych aplikacjach, jak np. 3ds Max, Rhino czy Revit.
IMPORT SCEN V-RAY
BADANIE ŚWIATŁA SŁONECZNEGO
Studiuj różne położenia światła słonecznego oraz cieni dzięki animacji słońca SketchUp.
BADANIE ŚWIATŁA SŁONECZNEGO
MGŁA
Dzięki efektom realistycznej mgły 3D oraz rozpraszaniu oświetlenia, nadasz swoim scenom prawdziwą głębię.
MGŁA
NOWE MAPY TEKSTUR
Z pomocą nowego gradientu, temperatury koloru oraz proceduralnych map zaszumionych tekstur, idealnie dopasujesz wygląd swoich scen.
NOWE MAPY TEKSTUR
2D DISPLACEMENT
Szybko dodasz szczegóły do powierzchni bez potrzeby dodatkowego modelowania, dzięki zoptymalizowanej funkcji displacement 2D – idealnej w przypadku materiałów architektonicznych, jak kamień lub cegła.
2D DISPLACEMENT
ANIMOWANE OBIEKTY PROXY
Z łatwością dodasz wstępnie zaanimowane obiekty 3D, jak np. spacerujące postaci czy drzewa falujące na wietrze, dzięki animowanym proxy V-Ray.
ANIMOWANE OBIEKTY PROXY
PODGLĄD PROXY
Kontroluj wygląd proxy V-Ray za pośrednictwem pola roboczego SketchUp. Wybieraj spośród siatki całości, ramki ograniczającej, punktu, a także nowej siatki typu low poly jako trybu podglądu proxy.
PODGLĄD PROXY
LEPSZE MATERIAŁY POLA ROBOCZEGO
Osiągaj bardziej poprawny wygląd swoich materiałów V-Ray w oknie roboczym SketchUp.
LEPSZE MATERIAŁY POLA ROBOCZEGO
UDOSKONALONE ODSZUMIANIE
V-Ray Denoiser jest prosty w obsłudze, a jego ustawienia możesz poprawiać nawet po wykonaniu renderu.
UDOSKONALONE ODSZUMIANIE

 

Wymagania sprzętowe dla programu Sketchup


Systemowe:
System operacyjny:
 • Microsoft® Windows® 7, 8 lub 10
 • 10.11 (El Capitan) / 10.12 (Sierra) lub wyższe
Sprzętowe:
Procesor: 64-bit Intel® / AMD® wielordzeniowa jednostka, min 1GHz
Pamięć RAM:
 • 4 GB RAM (Minimalne)
 • 8 GB RAM (Rekomendowane)
Karta graficzna:
 • Karta graficzna z 512 MB pamięci (w pełni kompatybilna z OpenGL w wersji 3.0 lub nowszej)
Inne:
 • Zintegrowane karty graficzne nie są rekomendowane
 • Informujemy, że powyższe wymagania są wymaganiami minimalnymi, zalecamy przemyślane konfiguracje adekwatne do złożoności planowanych projektów, które im bardziej skomplikowane będą, tym potężniejszy sprzęt komputerowy będzie wymagany.

Ile kosztuje SketchUp i V-Ray?


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.


SketchUp Pro ENG - Licencja czasowa na 1 rok
Cena:
1 470,30 zł netto
319,00 € netto
V-Ray Solo - licencja na 1 rok
Cena:
1 930,29 zł netto
418,80 € netto
V-Ray Premium - licencja na 1 rok
Cena:
2 925,86 zł netto
634,80 € netto

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Ciężarówka.  Promocje