Menu

Chaos Player

Autodesk dla branży 3DChaos Player (dawny Pdplayer) – w pełni profesjonalne narzędzie do odtwarzania sekwencji obrazów i compositingu wideo od ChaosGroup.


chaos-player-funkcje


Dzięki inteligentnemu i wydajnemu systemowi buforowania, Chaos Player pomaga użytkownikom przyspieszyć workflow, umożliwiając oglądanie własnych animacji lub animacji ich zespołu w trybie odtwarzania, natychmiast po ich wyrenderowaniu.

✔️ Pozwala na podstawowy compositing, korektę kolorów i edycję w czasie rzeczywistym – nawet podczas odtwarzania.

✔️ Oferuje także narzędzia do transmisji i zdalnej współpracy.

✔️ Obsługuje on wszystkie standardowe formaty.

✔️ Jest dobrym uzupełnieniem silników renderujących takich jak np. V-Ray czy Corona.

Program Chaos Player zastąpił wcześniejszy produkt o podobnej funkcjonalności – Pdplayer. Zawiera nowe funkcje i ulepszenia także wszystkie korzyści związane z posiadaniem licencji Chaos.


.

Chaos Player może być używany w wielu różnych branżach, które tworzą animacje

Chaos-player-wykorzystanie-w-branzach


Kluczowe korzyści dla użytkowników korzystających z Chaos Player

 • Szybkość. Zaprojektowany do szybkiego, płynnego odtwarzania sekwencji obrazów o wysokiej rozdzielczości.
 • Inteligencja. Nowo wyrenderowane i zaktualizowane klatki są ładowane natychmiastowo dzięki inteligentnemu i wydajnemu systemowi buforowania Chaos Player.
 • Praca zdalna. Nadawaj i współpracuj z zespołem dzięki intuicyjnym narzędziom do tworzenia znaczników i adnotacji.
 • Siła/Moc. Twórz wielowarstwowe kompozycje, odtwarzaj i wprowadzaj zmiany w czasie rzeczywistym.
 • Kontrola. Komponuj, oceniaj kolorystykę i edytuj warstwy podczas odtwarzania.
 • Profesjonalna jakość. Pracuj płynnie w wysokim dynamic range i przesyłaj pracę do wszystkich standardowych formatów.

chaos-player-korzysci

Dla kogo Chaos Player jest przeznaczony w praktyce?

Chaos Player dla Artystów 3D
Na dostępie do Chaos Player zyska każdy artysta 3D, zaangażowany w tworzenie renderowanych animacji, który musi sprawdzać swoją pracę lub dzieli się nią wewnętrznie ze swoim zespołem, innymi zespołami, z przełożonym/menagerem lub na zewnątrz firmy.

Chaos Player dla osób zarządzajacych
Każdy kierowik/menedżer, który jest zaangażowany w przeglądanie wyrenderowanych animacji może skorzystać z dostęu do Chaos Player. Mogą to być np. managerowie VFX/CG , montażyści VFX, dyrektorzy techniczni, asystenci reżyserów, koordynatorzy/kierownicy produkcji itp. Wszędzie tam gdzie potrzeba:
– przejrzeć/sprawdzić pracę artystów,
– przekazać informacje zwrotne na temat sprawdzonej pracy,
– udostępnić sprawdzone prace swojemu zespołowi lub innym zespołom w organizacji,
– podzielić się efektami swojej pracy z klientem.

Chaos Player dla specjalisty ds. kontroli technicznej
Chaos Player przyda się każdemu profesjonaliście, którego obowiązki obejmują sprawdzanie plików pod kątem problemów technicznych na końcowych etapach przed dostarczeniem finalnego projektu. Dla każdego, kto musi przejrzeć pliki zanim zostaną one przetworzone przez artystów lub porównać ujęcia za pomocą A/B wipes.

Chaos Player dla zespołów marketingowych
Jeśli należysz do zespołu marketingowego i chcesz wykorzystywać animacje 3D w kampaniach firmy, Chaos Player umożliwi Ci przeglądanie sekwencji udostępnionych przez zespół artystów 3D lub szybkie aranżowanie ujęć, przycinanie sekwencji lub dodawanie animowanych efektów „fade”.

chaos-player-interoperacyjnosc

Interoperacyjność Chaos Player

 • Chaos Player działa z wyrenderowanymi animacjami, używając dowolnego silnika renderującego.
 • Użytkownicy mogą nadpisywać i zapisywać wszystkie standardowe formaty.
 • Wszyscy mogą łatwo eksportować swoje prace z Chaos Playera do Adobe After Effects lub Nuke (Foundry).
 • Użytkownicy mogą również konwertować sekwencje obrazów do formatów PNG lub MP4, aby udostępnić je członkom zespołu do kompozycji lub bezpośrednio dla klienta w celu sprawdzenia.
 • Chaos Player posiada wsparcie dla wszystkich standardów branżowych, jak również wszystkich formatów branżowych: OpenEXR (wielokanałowy i wieloczęściowy), .VRIMG, .MP4, Lookup table (LUT), OpenColorIO v2, Adobe After Effects .jsx, Foundry Nuke .nk, i wiele innych.


Główne zalety/ funkcje Chaos Player

 1. Odtwarzanie sekwencji obrazów – Odtwarzaj sekwencje obrazów w wysokiej rozdzielczości szybko i sprawnie dzięki inteligentnemu systemowi buforowania. Nowe i zaktualizowane klatki ładują się natychmiast.
 2. Warstwowe odtwarzanie sekwencji – Możliwość jednoczesnego odtwarzania wielu sekwencji. Układając warstwy, możesz robić: kompozycję, edycję, cięcia, kontrolę techniczną i wiele więcej.
 3. A/B Wipe Compare – Porównuj (do czterech wersji) ujęcia podczas odtwarzania. Przesuwaj palcem i powiększaj szczegóły, aby sprawdzić i ulepszyć swoją pracę.
 4. Eksportuj do MP4 – Eksportuj swoje cięcia, edycje i kompozycje do filmów MP4 lub wybierz jeden z wielu formatów obrazów.
 5. Komponowanie – szybko i łatwo komponuj warstwy w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania. Eksportuj do Adobe After Effects lub Nuke.
 6. Dostosuj kolory – szybko i łatwo dostrój exposure, kontrast, balans kolorów i tryby mieszania warstw w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania.
 7. Edycja i przycinanie – szybko układaj ujęcia, przycinaj sekwencje lub dodawaj animowane efekty ”fade”.
 8. Transmisja i współpraca – udostępniaj podgląd animacji na serwerze HTTP lub bezpośrednio na monitorze. Dziel się pomysłami z zespołem, dodając adnotacje w postaci tekstu i pędzla.
 9. Key and grade on set – kluczowanie, łączenie i ocenianie na żywo na planie, w czasie rzeczywistym.
 10. Obsługa wiersza poleceń – dzięki rozbudowanej obsłudze wiersza poleceń Chaos Player może zostać bezproblemowo zintegrowany z Twoim pipelinem.

chaos-player-kontrola-nad-obrazem

Dlaczego użytkownicy powinni wybrać Chaos Player?

Jest to najszybsza droga od renderingu do odtwarzania. Chaos Player uruchamia się i błyskawicznie ładuje sekwencje obrazów. Tym samym umożliwiając użytkownikom szybkie i efektywne przeglądanie oraz odtwarzanie wyników renderowania animacji, bez konieczności stosowania profesjonalnego oprogramowania do compositingu i aplikacji do konwersji sekwencji na wideo.

 Chaos Player może robić więcej niż tylko odtwarzanie. Użytkownicy mogą wykonywać proste kompozycje, edycję, korekcję kolorów i markery.

 Obsługuje wszystkie standardy branżowe, zapewniając pełną precyzję kolorów, a także umożliwia użytkownikom import i export danych w dowolnym formacie.

Chaos Player został tak opracowany, aby stanowić integralną część produktów Chaos takich jak V-Ray. Dzięki temu posiada wysoki poziom wsparcia technicznego i regularne aktualizacje.

Wymgania Chaos PlayerUpewnij się, że Twój system spełnia te wymagania przed instalacją Chaos Playera. Pamiętaj, że Chaos Player jest obsługiwany tylko w 64-bitowych systemach operacyjnych.

Procesor Intel® 64-bit, AMD® 64-bit, lub inny kompatybilny procesor ze wsparciem SSE3
RAM  przynajmniej 8 GB, zalecane 32 GB lub więcej
System operacyjny
 • Microsoft® Windows® 10 i wyższy
 • Linux® CentOS 7 i wyższy
 • Apple® Mac OS® X 10.15 i wyższy


Ile kosztujeChaos Player?


Cena programu Chaos Player zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Skontaktuj się z nami w tej sprawie.

Chaos Player możesz kupić jako licencję samodzielną lub jako cześć pakietu V-Ray Collection:


Chaos Player - licencja na 1 rok
Cena:
379,35 zł netto
89,00 € netto
SUPER CENA!
Zestaw Enscape floating + V-Ray Premium - licencja na 1 rok
Cena:
5 954,74 zł netto
1 397,04 € netto

Dlaczego warto?

W ciągu 20 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Chaos player dawny pdplayer

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the house.  Promocje

  Chaos Player, 5.0 out of 5 based on 2 ratings