Menu

TOP 11: najchętniej czytane artykuły z branży mechanicznej w 2019

Top 11 najciekawsze artykuły z branży mechanicznej z 2019 roku

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Podsumowań bieżącego roku nadszedł czas, więc i my prezentujemy zestawienie 11 najchętniej czytanych artykułów z newslettera dla branży mechanicznej w 2019 roku.


TOP 11 najchętniej czytanych artykułów z branży mechanicznej 2019

Poniżej prezentujemy zestawienie najchętniej czytanych tematów z newslettera z każdego miesiąca:

Styczeń 

Importowanie bloków w Inventorze

Styczeń zaczęliśmy od szukania odpowiedzi. Jeden z czytelników zwrócił się z problemem w jaki sposób wstawiać do tworzonych rysunków stałe widoki zwymiarowanych elementów np.: zwymiarowane gniazda, aby nie rysować i wymiarować ich za każdym razem. Odpowiedź w artykule.

klik

Luty 

Odzyskiwanie „starszej” wersji pliku w Inventorze

W lutym największym zainteresowaniem cieszył się artykuł o odzyskiwaniu starszej wersji zapisanego pliku, gdzie krok po kroku opisaliśmy jak wrócić do uprzednio stworzonej wersji projektu.

klik

Marzec 

Porównanie wydajności pracy programu Inventor 2018 i 2019

W marcu największą popularnością cieszył się artykuł o porównaniu dwóch wersji programu Inventor, gdzie pokazaliśmy jeden do jednego wykonanie tych samych czynności projektowych. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie czy warto aktualizować swój program do najnowszej wersji – w tym artykule jest odpowiedź biało na czarnym.

klik

Kwiecień 

Prawidłowe stosowanie wiązania poziomego lub pionowego (szkice 2D)

W kwietniu czytaliście chętnie artykuł o tym jak stosować wiązania pionowe i poziome w szkicach 2D na rysunkach w programie Autodesk Inventor. Niby prościzna, a może popełnić błąd.

klik

Maj 

Nowości Inventor 2020 – generator RAM

W maju wraz z wyjściem nowej wersji programu Inventor 2020 chętnie czytaliście o nowościach w programie. Tym razem najciekawszą aktualizacją okazał się ulepszony generator ram.

klik

Czerwiec 

Nowości Inventor 2020 – Wygodna edycja szkiców

W czerwcu czytaliście kolejny artykuł z cyklu o nowościach w Inventorze 2020. Tym razem na tapacie była wygodna edycja szkiców, która od tej wersji nie wymaga przełączania się między wykonywaną operacją a szkicem, bez wychodzenia z polecenia. Jak sprawniej pracować? Dowiesz się z artykułu.

klik

Lipiec

Autodesk Vault: Nie bój się zacząć – jesteś gotowy na zarządzanie dokumentacją!

W lipcu z kolei pogłębialiście swoją wiedzę o programie Autodesk Vault, który bardzo profesjonalnie pomaga zarządzać pracą w zespole projektowym i w całym projhekcie. Jak zacząć pracę w tym programie? Dowiesz się z artykułu!

klik

Sierpień

Inventor Nastran 2020: nowości w programie

W czerwcu w przerwie od nowości w Inventorze omówiliśmy nowości w programie Inventor Nastran 2020, który zawierała kilka nowych funkcji i narzędzi. Inventor Nastran 2020 to nowa wersja programu do analiz MES znanego w poprzednich wersjach jako Nastran In-CAD

klik

Wrzesień 

Inventor 2020.1 – nowości programu

We wrześniu przygotowaliśmy zestawienie nowości i ulepszeń pierwszej poprawki do programu Autodesk Inventor 2020.1. Z artykułu mogliście się dowiedzieć jakie nowości w zakresie polepszenia funkcjonalności i wiele ulepszeń sugerowanych przez użytkowników zostało wprowadzonych przez Autodesk.

klik

Październik

Prezentacja projektu u klienta – jakich narzędzi można użyć?

W październiku tematem, który wzbudził największe zainteresowanie były sposoby prezentacji projektu u klienta, gdzie zestawiliśmy narzędzia, które są pomocne, kiedy zachodzi potrzeba prezentacji projektu lub przeprowadzenia uzgodnień z klientem z dala od miejsca pracy.

klik

Listopad

Inventor: Rysunek w formacie .DWG czy .IDW?

W listopadzie zagłębialiście wiedzę na temat rysunków w formacie .DWG czy .IDW. Jeśli chcesz się dowiedzieć który format jest efektywniejszy, przeczytaj artykuł.

klik

 

Źródło: PCC Polska