Menu

TOP 12: Najczęściej czytane artykuły z branży mechanicznej w 2017

Czas na zeszłoroczne podsumowania, więc i my prezentujemy zestawienie 12 najchętniej czytanych artykułów z newslettera dla branży mechanicznej w 2017 roku.


TOP 12 najchętniej czytanych artykułów z branży mechanicznej 2017

Poniżej prezentujemy zestawienie najchętniej czytanych tematów z newslettera z każdego miesiąca:

Styczeń 

Analiza naprężeń w Inventor 2017 

Styczeń zaczęliście od przyswajania dawki konkretnej wiedzy i najchętniej czytaliście jak wykonać w Inventorze analizę metodą elementów skończonych, która pozwala na weryfikację części i zespołu pod względem występujących naprężeń, odkształceń czy drgań własnych.

klik

Luty 

Wyciągnięcie złożone w Autodesk Inventor

W lutym największym zainteresowaniem cieszył się artykuł o wyciągnięciu złożonym, gdzie krok po kroku pokazane było jak wykonać wyciągnięcie nieregularne, pod kątem lub zwężające się.

klik

Marzec 

WARSZTATY Inventor iLogic

W marcu największą popularnością cieszyły się bezpłatne warsztaty „Inventor iLogic oraz jego dostosowywanie pod zaawansowanych użytkowników”, które były przeznaczone dla zaawansowanych osób pracujących w programie Inventor chcących zapoznać się ze sposobami automatyzacji powtarzalnych czynności w codziennej pracy.

klik

Kwiecień 

Był sobie robot… Nietypowy projekt wykonany w programie Autodesk Inventor

W kwietniu czytaliście chętnie kolejny z cyklu artykuł o procesie projektowania w oprogramowaniu Autodesk Inventor, na przykładzie zaprojektowanego oraz wykonanego przez studenta Politechniki Wrocławskiej, robota mobilnego z bardzo nietypowym napędem.

klik

Maj 

Fusion 360 – mocne narzędzie w dobrej cenie

W maju zgłębialiście wiedzę nad zastosowaniem programu Fusion 360. Nasz artykuł odpowiadał na najczęściej zadawane pytanie czyli: czy program jest skrojony pod moje potrzeby?

klik

Czerwiec 

Inventor – projektowanie typu Top-Down

W czerwcu czytaliście kolejny artykuł z cyklu tips & tricks o projektowaniu typu Top-Down, polegającym na budowaniu kolejnych elementów z wykorzystaniem elementu bazowego będącego odniesieniem do całości projektu.

klik

Lipiec

Czym jest projektowanie generatywne?

W lipcu z kolei najwięcej kliknięć przypadło artykułowi o projektowaniu generatywnym. Czytaliście czym jest takie projektowanie i czy utoruje drogę do nowej przyszłości w tworzeniu.

klik

Sierpień

Nowości w Inventor – aktualizacja 2018.1

W czerwcu 2017 roku pojawiła się aktualizacja do Inventor 2018, która zawierała kilka nowych funkcji i narzędzi. Chętnie czytaliście o ulepszeniach wprowadzonych do flagowego produktu Autodesku do projektowania złożeń.

klik

Wrzesień 

Jak dobrać kartę graficzną do programu Autodesk Inventor?

We wrześniu przygotowaliśmy zestawienie kart graficznych do pracy w programie Autodesk Inventor. Z artykułu mogliście się dowiedzieć jak dobrać kartę graficzną do swojego stylu pracy w Autodesk Inventor oraz do sprzętu, na którym pracujecie.

klik

Październik

„Przyszłość tworzenia 2.0” – lepszego 15-lecia PCC Polska nie mogliśmy sobie wymarzyć!

W październiku tematem, który nie schodził z ust, była konferencja „Przyszłość tworzenia 2.0”, która odbyła się 17 października we Wrocławiu. Jeśli przypadkiem zdjęcia i filmy umknęły czyjejś uwadze, zachęcamy do przeżycia wydarzenia jeszcze raz!

klik

Listopad

Nastran In-CAD – obliczenia wytrzymałościowe MES zespołów łączonych śrubami

W listopadzie zagłębialiście wiedzę na temat programu Nastran-In CAD, który jest narzędziem przeznaczonych do wykonywania analiz i obliczeń MES, osadzonym w środowisku Inventora.

klik

Grudzień

Aktualizacja Autodesk Inventor 2018.2 – jakie wprowadzono zmiany?

W grudniu dociekaliście jakie ulepszenia wprowadziła kolejna aktualizacja do programu Inventor 2018.2, która ukazała się w listopadzie 2017 roku.

klik

 

Źródło: PCC Polska