Menu

Autodesk Vault: Nie bój się zacząć – jesteś gotowy na zarządzanie dokumentacją!

Autodesk Vault - zarzadzanie dokumentacja 1

Kategoria: Pomoc techniczna - mechanika, Tagi: ,

Oprogramowanie do zarządzania danymi Autodesk Vault ułatwia zespołom projektowym i inżynierom organizowanie danych oraz zarządzanie nimi, a także pozwala śledzić procesy ich tworzenia, wprowadzania zmian oraz dokumentowania. Jak zacząć pracę w tym programie? Dowiesz się z artykułu!


Autodesk Vault – efektywne zarządzanie dokumentacją

Poświęcaj mniej czasu na zarządzanie danymi inżynieryjnymi, a więcej na tworzenie wysokiej jakości produktów. Wykorzystaj oprogramowanie Autodesk Vault do zarządzania danymi i procesami inżynieryjnymi, aby móc skoncentrować się na projektowaniu produktów i wprowadzaniu innowacji.

Myślisz o tym czy potrzebujesz już wdrożyć u siebie program Vault? Zastanów się nad poniższymi pytaniami i odpowiedz TAK lub NIE:

  • Projektujesz w Autodesk Inventor, AutoCAD,… ?
  • Dokumentację tworzy kilka osób, pracujesz w grupie?
  • Tworzysz nowe wersje, rewizje, modyfikacje wyrobów?
  • Czy z danych korzystają inne działy w firmie, osoby na zewnątrz?
  • Zależy Ci na bezpieczeństwie danych i utrzymaniu standardów?
  • Tworzysz listy materiałowe, integracja z ERP?
  • Chciałbyś wdrożyć obieg zlecenia, zlecenie zmiany?

Jeśli choć na jedno z nich odpowiedziałeś twierdząco – program Autodesk Vault będzie dla Ciebie doskonałym narzędziem!


Autodesk Vault - zarzadzanie dokumentacja

Wiele osób korzystających z oprogramowania Autodesk Inventor czy AutoCAD ma problemy podczas pracy z dokumentacją. Najczęściej są to problemy wynikające z szukania potrzebnych projektów, modyfikacji plików, robienia kolejnych wersji, kopiowania plików czy zespołów do innych projektów, itp.

Kolejny problem to brak spójnego archiwum projektów, konstruktorzy mają projekty na swoich dyskach, korzystają z nich lokalnie lub wymieniają się projektami między sobą. Powoduje to niepotrzebne powielanie danych, brak możliwości wyszukania właściwej wersji, niespójność projektów pomiędzy komputerami.

Pracując z projektami w programie Autodesk Inventor nie można w dowolny sposób kopiować i zmieniać nazw plików. Pliki są powiązane w zespoły, plik części mają powiązane rysunki, występuje wiele zależności między plikami projektu.


Praca grupowa w oparciu o dysk sieciowy i środowisko Windows jest bardzo utrudniona, nie jesteśmy w stanie kontrolować kto nad jakim plikiem pracuje, kto ma prawo do zapisu, kto może otworzyć zespół i wprowadzać zmiany, itp. System Windows nie potrafi kontrolować i trzymać spójności plików projektowych stworzonych w Autodesk Inventor. Nieraz się zdarza, że projekty zespołow otwierają się niekompletne: brak jest plików, które ktoś przypadkowo usunął czy przyniósł do innego folderu, albo na przykład brak jest plików części znormalizowanych pobranych z biblioteki Inventor Content Center.

Udostępnienie projektów szerszej grupie osób w przedsiębiorstwie powinno się wiązać z nadaniem uprawnień do odczytu czy modyfikacji plików, uprawnień do oglądania tylko plików przezacnych dla danej grupy np. produkcja – projekty zatwierdzone, itp..


Problemem jest tez obieg pracy przy tworzeniu nowego zlecenia czy zlecenia zmiany. Kto może takie zlecenie utworzyć, kto ma wykonać prace w zleceniu, kto sprawdzi, na jakim etapie jest praca, kto ma spiętrzenie zadań?

Zmiany w dokumentacji i nadzór nad rewizjami często nie jest skuteczny. W jaki sposób wprowadzić zmiany w dokumentacji zatwierdzonej, jak wprowadzić rewizje i zmodyfikować wyrób, kto może wykonać rewizję?


Zarządzanie danymi to również tworzenie list materiałowych zestawień komponentów. Ręczne generowanie zestawień może powodować wiele problemów wynikających z nieaktualnych list, zmian w zespołach, itp

 

Jeżeli dotykają Ciebie te problemy to zobacz naszą prezentację.

Dowiesz się z niej w jaki sposób Autodesk Vault pomoże ci w codziennej pracy:

autodesk vault
 

Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska