Menu

Nowości Xsens i MVNAnimate 2020

Nowosci Xsens i MVN Animate 2020 nowy wymiar pracy

Kategoria: Motion Capture, Tagi: , ,

Xsens zaprezentował kilka nowości w systemie do motion capture. Zobacz co nowego czeka Cię w pracy!


Nowości Xsens i MVNAnimate 2020

Xsens czyli nasz flagowy sprzęt do bezprzewodowego motion capture, doczekał się kilku istotnych usprawnień. Wszystkie nowe narzędzie i usprawnienia dostępne są w MVNAnimate 2020. Najważniejsze z nich:

Możliwość połączenia z HTC Vive Basestations i z Vive Trackerami – bardzo przydatna opcja, gdy prowadzimy pokazy na żywo np, w Unreal i zależy nam na bardzo dokładnym śledzeniu postaci i obiektów. Dzięki takiej hybrydzie, unikamy przesunięć, dokładne interakcje pomiędzy kilkoma aktorami, tworzymy wirtualną kamerę, dodajemy do sceny propsy i wiele innych zastosowań.
Bezprzewodowe On Body Recording – dodana możliwość włączenia nagrywania poza zasięgiem Wifi tzw. OBR. Czyli jednym kliknięciem możemy włączyć zsynchronizowane nagrwanie nieograniczonej ilości aktorów ( dobry przykład mecz piłkarski ).
Przeprocesowywanie kilku plików na raz – bardzo przydatne jeśli mamy wiele nagrań, które trzeba przeprocesować. Wcześniej też była ta opcja ale czyściło jeden plik na raz wykorzystując przy tym jeden rdzeń procesora. Teraz wykorzystujemy moc procesora w 100%!
Xsens Network Sync – Xsens dzięki integracji z takimi systemami jak Faceware, ManusVR, może stać się centralnym hubem i w momencie włączenia nagrywania w Xsens – reszta systemów również zacznie nagrywanie.

Wszystkie nowości możemy zobaczyć w filmie:

Jak widać Xsens wciąż się rozwija i staje się co raz bardziej idealnym systemem do motion capture!

Autor: Jakub Baran | PCC Polska