Menu

Konferencja Xsens MoCap Content Creators – nagrania

Xsens MoCap Content Creators Conference – poznaj artystów, którzy w pojedynkę tworzą wielkie produkcje!


23 kwietnia odbyła się konferencja Mocap Content Creators Conference (MCCC), gdzie 5 spikerów opowiedziało o swoich doświadczeniach z systemami Motion Capture. Każdy z nich zaprezentował swoje produkcje i opowiedział w jaki sposób powstały.

Temat jest o tyle ciekawy, że są to artyści działający w pojedynkę, a ich produkcję stoją na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli ominęła Was konferencja od Xsensa, to nie musicie się martwić – wystarczy wejść w poniższe linki i zarejestrować się – otrzymacie wtedy dostęp do materiałów.  A poniżej krótka lista mówców.


xsens-konferencja-codemiko

CodeMiko – Virtual-tuber:
„How to become a vTuber”

LINK DO NAGRANIA Z SESJI >>

Kim jest Codemiko? To wirtualna postać tworzona w Unrealu, za którą stoi 31 letnia Amerykanka. Streamerka jest 1 z najbardziej popularnych streamów na twitchu właśnie dzięki stworzeniu swojej wirtualnej postaci.

MIKO NA YT: KODEMIKO


xsens-konferencjia-cory

Cory Strassburger – 3D Artist:
„One artist process for creating cinematic character content”

LINK DO NAGRANIA Z SESJI >>

Corry, twórca serii cinematiców z „baby Yoda” a także założyciel Kite & Lighitng. Najbardziej znany oczywiście z nagrody za najlepszą produkcję w Real Time na Siggraph 2018 – Bebylon.

CORY NA YT:  SIGGRAPH XSENS


xsens-konferencja-samuel-gorski

Samuel Gorski – CEO Corridor Digital:
“How Coriddor Digital creates their viral videos”

LINK DO NAGRANIA Z SESJI >>

Corridor Digital to słynna grupa YouTube, znana od świetnego podejścia do kręcenia viralowych filmów z wykorzystaniem CGI. Produkcja, która zwróciła uwagę na nich, to „New Robot Makes Soldiers obsolete”, gdzie twórcy pokazują wyimaginowany obraz robota od Bosstown Dynamics.


Xsens-konferencja-Nick-Erick

Nick Romick – VFX Artist & Producer, Eric Bear – Actor, film maker and entrepreneur:
“Creating Darth Vader vs Master Chief” with Remote Virtual Production

LINK DO NAGRANIA Z SESJI >>

Nick Romick – youtube, który tworzy swój content oparty na animacjach i VFX’ach, ostatnio poszedł w kierunku tworzenia swojej gry w klimatach SciFi.

Eric Bear – tą osobę nie trzeba przedstawiać – słynny performance w dziedzinie Motion Capture, aktor oraz przedsiębiorca. Znany przede wszystkich ze świetnych umiejętności aktorskich co do nagrywania małp i człekokształtnych.


Jak widzicie, agenda jest bogata w osoby z dużym doświadczeniem i wiedzą. Jeżeli jesteście zainteresowani to zapraszamy do rejestracji i sprawdzenia materiałów, które udostępniają.

Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska