Menu

Xsens – zmiany cen i systemu rozliczeń MotionCloud

Xsens - Movella - zmiana cen

Kategoria: Aktualności, Tagi: , ,

Przeczytaj jak zmieni się system rozliczeń MotionCloud oraz sprawdź nowe ceny zakupowe Xsensa!


Zmiany cen – Xsens

Wszystkie zamówienia po 25 lipca 2022 roku będą realizowane na podstawie nowych, wyższych cen. Szczęśliwie dla posiadaczy konta MotionCloud, podwyżka cen subskrypcji miesięcznych i rocznych nie dotyczy – kwoty pozostają te same!

Zamów już dzisiaj i oszczędź nawet 3 958 € netto!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami >>


Nowy sposób rozliczeń za subskrypcję MotionCloud

Drodzy klienci, Xsens nie będzie więcej bezpośrednio obciążał Was za subskrypcję MotionCloud. Od teraz każda nowa faktura za istniejącą lub nową subskrypcję będzie dostarczana przez dedykowanego partnera, w przypadku klientów polskich jest to PCC Polska.


Czym jest MotionCloud?

Xsens MotionCloud to oparta na chmurze platforma dla:

  • Xsens Animate (animacja postaci 3D)
  • Xsens Analyze (zdrowie, sport i ergonomia).

Subskrypcja MotionCloud Xsens

Ta najnowocześniejsza platforma zapewnia szybką i dokładną analizę danych oraz raportowanie w łatwym w użyciu formacie. MotionCloud zapewnia wyniki, których oczekujesz, przy zachowaniu swobody, której potrzebujesz.

Innymi słowy subskrypcja MotionCloud umożliwia przeprocesowanie nagranych animacji poprzez autorski silnik Fusion oraz ich eksport do najpopularniejszych formatów, tj. FBX, BVH, itp.

MotionCloud nie jest jednak rozwiązaniem dogodnym dla wszystkich. Z racji tego, iż jest to subskrypcja, a nie pełnoprawna licencja, korzystając z oprogramowania MVN, używamy darmowej wersji MVN Record. Ta z kolei nie daje dostępu do wielu funkcji. Poniżej najważniejsze różnice między wersją Record a płatnymi Plus i Pro:

  • Livestreaming do software’u firm trzecich, takich jak: silników Unreal, Unity; programów MotionBuilder i Maya od Autodesk; iClone; Houdini.
  • Nagrywanie w jednej sesji tylko 1 aktora. Dla porównania licencja Animate Plus pozwala na podłączenie 2 osób, natomiast Animate Pro to już 4 aktorów. Wersja Pro pozwala także korzystać z trybu offline OBR (On Body Recording), w którym liczba systemów jest nieograniczona – przetestowana do 20 strojów Link).
  • Brak możliwości sprzężenia z systemami pozycjonowania oraz HTC, składającego się z kamer infrared Base Station 2.0 oraz trackerów (opcja dostępna tylko w Animate Pro).
  • Brak synchronizacji z innymi systemami poprzez Time code (opcja dostępna tylko w Animate Pro).
  • W przypadku posiadania licencji Analyze Plus/Pro, MotionCloud umożliwia generowanie raportów nt. ergonomii ruchu.

Jak widać subskrypcja MotionCloud to narzędzie, które sprawdzi się w sytuacji, gdy posiadamy 1 system Link lub Awinda, nie przewidujemy nigdy potrzeby korzystania z livestreamingu, a także możemy sobie pozwolić na nagrywanie tylko z dostępem do stacji Awinda/routera Link.
Do przeprocesowania danych do finalnej jakości oraz ich eksportu wymagane jest też oczywiście stałe połączenie z siecią. Nie ma ograniczeń w dostępie do danych w zależności od regionu, mamy go z każdego miejsca na świecie.


Autor: Bartosz Kondracki | PCC Polska