Menu

Xsens w (duńskiej) operze

xsens-w-klipie-promujacym-repertuar-dunskiej-opery

Kategoria: Pomoc techniczna - grafika 3D i wizualizacje, Tagi: , ,

Co ma wspólnego opera i motion capture? Niby nic, a jednak te dwie sztuki połączyły się w spocie reklamującym najnowszy sezon operowy.


Xsens w (duńskiej) operze

Sprzęt i oprogramowanie Xsens, które oferujemy naszym klientom zazwyczaj wykorzystywane jest w firmach tworzących gry i filmy. Duńska Opera Królewska w Kopenhadze wykorzystała stroje Xsens do stworzenia kampanii marketingowej, na którą zwróci uwagę szersze grono odbiorców. Z racji, że film promocyjny składa się głównie z grafiki 3D na pewno zwróci uwagę młodszych odbiorców i taki był cel tej kampanii. Wykorzystali do tego Xsens, bo jest najlepszym pod względem jakości inercjalnym systemem i nie ma markerów, które muszą być wciąż obserwowane przez kamery. Podczas nagrań wykorzystano wiele dodatkowych przedmiotów i jak widać na poniższych „making of” była też duża interakcja między aktorami. Systemy stacjonarne działające na kamerach i na odbijających światło markerach, na pewno miały by większe problemy podczas tak dużych interakcji.


Jak widać sztuka w czystej postaci. Świetne połączenie barw, specyficznej stylistyki, muzyki i animacji. Jako jedyni dystrybutorzy Xsens w Polsce, wręcz musimy się pochwalić jak jest wykorzystywany. Wiele ciekawych historii z całego świata, można zobaczyć pod tym linkiem.

Warto też zobaczyć skrót „making of” z procesu twórczego dla duńskiej Opery:

 

Widzisz podobne zastosowanie systemu do motion capture Xsens w swoim projekcie? Masz pytania? Skontaktuj się i odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania.

Autor: Jakub Baran | PCC Polska