Menu

Nowości Inventor 2024: tworzenie optymalnego opakowania

Inventor 2024 optymalne opakowanie

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , , ,

Jedną z nowości programu Inventor 2024 jest opcja 'Zorientowana minimalna ramka ograniczająca’, króra umożliwia stworzenie optymalnego opakowania.


Opcja 'Zorientowana minimalna ramka ograniczająca’ – tworzenie optymalnego opakowania w Inventor

Opcja ta jest dostępna w poleceniach Wyprowadź zespół, Wyprowadź część, Utwórz część i Uprość. Pozwala ona na utworzenie sześcianu obejmującego część lub zespół, którego gabaryty zewnętrzne są minimalne. W zastosowaniach praktycznych minimalna zorientowana ramka ograniczająca pozwala na uzyskanie minimalnej objętości i stworzenie minimalnego opakowania sześciennego.


Zorientowana minimalna ramka ograniczająca Inventor 2024

Jak korzystać z opcji 'Zorientowana minimalna ramka ograniczająca’
w programie Autodesk Inventor 2024?

Poniżej pokazujemy użycie standardowej opcji zamiany zespołu na opakowanie gabarytowe zgodnie z osiami XYZ i dopasowanego opakowania. Z poniższego przykładu widać, że utworzenie dopasowanej ramki pozwala zredukować objętość opakowania o 20%.

Inventor 2024 ramka dopasowaniaInventor 2024 zamiany zespołu na opakowanie gabarytowe
Tworząc gabaryty zewnętrzne można wybrać dodatkowo opcję ’Utwórz parametry modelu’, która zapisuje wymiary gabarytowe w Parametrach Fx –  Krawędź_A, B, C. Wartość liczbowe można wykorzystać w zestawieniu komponentów i przekazać do dalszych etapów cyklu produkcyjnego.

Inventor 2024 - wymiary gabarytowe w parametrach
 

Inventor 2024 - optymalizacja opakowania zespołu
Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska