Menu

Tutorial: V-Ray dla 3ds Max – ulepszanie sceny dzięki technikom oświetlenia zewnętrznego

Udostępniamy specjalny tutorial przygotowany przez Chaos Group, aby przyspieszyć Waszą pracę w V-Ray z 3ds Max.


Renderowanie sceny w V-Ray dla 3ds Max

Renderowanie to proces, który może zaważyć na ostatecznym przyjęciu projektu przez klienta czy publiczność. Ważnym czynnikiem dla szybszego renderowania oprócz rodzaju silnika renderujacego, sprzętu czy procesora  jest użycie denoisera. Denoiser V-Ray zapewnia wyższą jakość redukcji szumów, szczególnie przy testowaniu różnych scenariuszy oświetlenia sceny, które będą prezentowane w poniższym tutorialu.

Przed przystąpieniem do renderowania warto też pogrupować światła na różne sposoby w opcjach parametrów. Aby lepiej radzić sobie z renderowaniem obejrzyj ten samouczek. Mamy nadzieję, że zawarte w nim porady i wskazówki pomogą Ci tworzyć lepsze wizualizacje.


Czego dowiesz się z ponizszego tutorialu V-Ray dla 3ds Max?

  • Poznasz sposoby zastosowania światła naturalnego,
  • Zgłębisz sposoby ulepszenia swojej sceny plenerowej (zagospodarowanie terenu) za pomocą łatwych do wykonania technik oświetleniowych,
  • Nauczysz się jak efektywnie wykorzystać V-Ray Sun & Sky do tworzenia naturalnego oświetlenia. Zarówno w nocy jak i w dzień.
  • Dowiesz się jak szybko stworzyć różne scenariusze oświetleniowe, aby usprawnić przepływ pracy,
  • Prześledzisz jak jeszcze bardziej poprawić swoje oświetlenie poprzez mieszanie HDRI z V-Ray Sun (Chaos Cosmos HDRIs).

Na koniec w filmie tym, razem z artystą 3D, przejdziesz do sceny nocnej, dodając kilka sztucznych świateł, aby wykończyć render z pomocą V-Ray Light Mix. V-Ray Light Mix posiada potężne funkcje postprodukcyjne.


Oszczędź czas. Optymalizuj swój workflow. Zobacz tutorial  V-Ray for 3ds Max:

Autor: Anetta Hauzer | PCC Polska