Menu

V-Ray 5 dla 3ds Max – już dostępny!

Od 16 czerwca jest już dostępna nowa wersja najpopularniejszego programu do renderingu – V-Ray 5 dla 3ds Max. Dowiedz się z artykułu jakie dodano udoskonalenia!


Premiera V-Ray 5 dla 3ds Max

16 czerwca miała premiera nowego V-Ray’a 5 do 3ds Max’a! Użytkownicy, którzy uczestniczyli w testach beta doskonale wiedzą, ile nowych funkcji daje V-Ray 5. Teraz jest on już w pełni dostępny dla wszystkich!

Co nowego w wersji V-Ray 5?

V-Ray 5 pozwala przygotować rendereringi znacznie lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. Kompozytowy rendering lepiej odświeża twoje sceny w nowym V-Ray Frame Buffer. Szybsza konfiguracja materiałów, dzięki nowym ustawieniom wstępnym i ponad 500 gotowym modułom cieniującym. V-Ray 5 pomaga zaoszczędzić czas i sprawia, że rendery wyglądają jeszcze lepiej!

v-ray 5 dla 3ds max MATERIAL MANAGER

V-Ray asset library

Wygodna i bardzo przejrzysta biblioteka ponad 500 gotowych materiałów! W dodatku podzielonych na kategorie np. plastik, ceramika, metal, papier.

V-Ray 5 presets

Material presets

Gotowe presety najpopularniejszych materiałów takich jak aluminium, chrom, szkła oraz wiele, wiele innych! W każdych można zmienić ustawienia żeby dopasować je odpowiednio do swoich wymagań.

v-ray 5 dla 3ds max Layered compositing

Layered compositing

Dodanie warstw pozwala precyzyjnie wykończyć wizualizację bezpośrednio w nowym V-Ray Frame Buffer. Nie jest to może aż tak rozbudowane, jak w programie Photoshop, ale już teraz daje możliwość podstawowej postprodukcji bez wychodzenia z 3ds Max’a!

v-ray 5 dla 3ds max Light mix

Light mix

Świetna opcja, która pozwala na ingerencję w już wyrenderowany obraz i zmianę ustawionych świateł. Nie potrzebujemy zmieniać, wyłączać i włączać świateł i kolejny raz renderować, tylko możemy to zmienić już bezpośrednio po renderze jednym kliknięciem.

v-ray 5 dla 3ds max Poprawiony system Sun and Sky

Poprawiony system Sun and Sky

Nowy model Sun and Sky poprawia sporo funkcji oświetlenia GI, a zwłaszcza zachodu słońca – przejścia tonalne wyglądają dużo subtelniej!

v-ray 5 dla 3ds max Material_Sheen_Layer

Sheen Layer

Twórz miękkie tkaniny z mikrowłóknami, takie jak aksamit, satyna i jedwab, korzystając z nowych opcji połysku w zaktualizowanym module V-Ray Material.

v-ray 5 dla 3ds max TEXTURE RANDOMIZATION

Texture randomization

Automatycznie usuwaj uporczywe kafelkowanie tekstury! Dzięki nowej opcji (Stochastic tiling) i zastosowaniu funkcji  VRayUVWRandomizer, powtarzalność tekstury nie jest aż tak widoczna.

v-ray 5 dla 3ds max MATERIAL PREVIEWS

Material previews

Nowe próbki renderowanego materiału pokazują dokładnie, jak będą wyglądać twoje materiały na końcowej wizualizacji.


Tych nowości jest oczywiście więcej i są świetnym wstępem do porzucenia compositingu w Photoshopie, ponieważ V-Ray zmierza już w pełnej funkcjonalności w samym Frame Bufferze.

Ważne informacje dla użytkowników V-Raya:
Użytkownicy, którzy mają subskrypcje roczną – mają możliwość darmowego upgrade’u do wersji 5, natomiast użytkownicy, którzy kupili licencję wieczystą V-Ray Nexta w maju i czerwcu – mają również możliwość darmowego upgrade’u do wersji 5!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na temat nowego V-Raya, zrobić upgrade lub kupić nową licencję – zgłoś się do naszych specjalistów i poproś o specjalną ofertę na nowy produkt Chaos Group.

 

 

Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska, grafiki: Chaos Group