Menu

Sprawdź nowe możliwości subskrypcji programów Autodesk w rozliczeniu 1-dniowym! – Flex Token

token flex Autodesk

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

To Ty decydujesz w jakie dni będziesz miał dostęp do programów Autodesk!


Flex Token – Autodesk

Nowy sposób opłaty za korzystanie z programów Autodesk dla osób lub grup korzystających z oprogramowania tylko sporadycznie od czasu do czasu. Jest to wygodna opcja płatności za rzeczywiste użycie programu dla osób które nie korzystają z niego codziennie, a tylko wtedy gdy im jest potrzebny.


Czy licencja Flex jest dla Ciebie? Odpowiedz na poniższe pytania

 • Nie chcesz kupować subskrypcji na 1 rok użytkownikom którzy korzystają z niej parę dni w miesiącu?
 • Chcesz wypróbować specjalistyczne programy a nie wynajmować je na dłuższy czas?
 • Męczy ciebie dodawanie użytkowników i ciągłe zamienianie między nimi subskrypcji?

Jeżeli odpowiedziałeś na jedno pytanie – Tak, to sprawdź jakie możliwości oferuje licencjonowanie Flex Token.


Jak zacząć korzystać z Token Flex?

Chcesz zacząć korzystać z licencjonowania Token Flex? Wystarczy kupić pakiet tokenów, następnie przypisac do niego jednego lub wielu użytkowników i zainstalować im oprogramowanie Autodesk. Użytkownik uruchamiając program zużywa określoną ilość tokenów, zmniejszając ich liczbę w dostępnej puli.

Skontaktuj się z nami w sprawie zakupu


Jak działa licencja FLEX?

token flex

Kup tokeny dla użytkownika lub grupy użytkowników Przypisz użytkowników do licencji Flex na koncie administracyjnym Autodesk Tokeny są rozliczane co 24 godziny, gdy program jest otwarty. Zamknij produkt, aby przestać zużywać tokeny. Śledź wykorzystanie tokenów i wydatki.

Dla kogo licencje Flex są właściwym rozwiązaniem.

Licencje Flex są najlepszym rozwianiem dla osób sporadycznie korzystających z oprogramowania. Natomiast gdy często korzystasz z programu, kilka razy w tygodniu to najkorzystniejsza jest subskrypcja na 1 roku lub 3 lata.
Licencja Token Flex może być alternatywą dla licencji sieciowych (pływających, NLM- Network License Manager) obsługiwanych przez wewnętrzny serwer licencji Autodesk. Do grupy użytkowników programów z licencją Token Flex można przypisać wszystkich potencjalnych użytkowników.


Różnice pomiędzy Subskrypcją a Token Flex

token różnice

Token Flex

Subskrypcja

Rozwiązanie najlepsze w przypadku sporadycznego używania programów Najlepsza, gdy często korzystasz z programów
Kup tokeny, używaj dowolnych programów z dostępnej gamy produktów Autodesk. Kup subskrypcje konkretnych produktów Autodesk lub pakiet programów – kolekcje branżowe.
Używaj tokenów, aby korzystać z dowolnego produktu dostępnego na licencji Flex przez 24 godziny. W okresie subskrypcji używaj produktu tak często, jak chcesz.
Przypisz dowolną liczbę użytkowników do licencji Flex i określ, z których produktów mogą korzystać. Przypisz każdą subskrypcję do konkretnego użytkownika. Jej przypisanie możesz zmieniać tak często, jak potrzebujesz.
Korzystniejszy finansowo zakup w przypadku użytkowników korzystających z programu 7-8 dni w miesiącu Korzystniejszy finansowo zakup w przypadku użytkowników korzystających z programu powyżej 8 dni w miesiącu
Użytkownicy muszą być połączeni z Internetem, aby zalogować się i otworzyć produkt, a następnie mogą być offline przez maksymalnie 24 godziny. Jeśli nie połączą się z Internetem w ciągu 24 godzin, otrzymają powiadomienie w produkcie, aby połączyć się z Internetem, a produkt zostanie zamknięty. Użytkownicy muszą być połączeni z Internetem, aby zalogować się i otworzyć produkt, a następnie mogą być offline przez maksymalnie 30 dni.

Stawki Token Flex za używanie programów

 

Nazwa produktu

Liczba tokenów na 1 dzień

AutoCAD 7
3ds max 6
Inventor Professional 8
Revit 10
Fusion 360 2
Advance Steel 8
AutoCAD Architecture 7
AutoCAD Electrical 7
AutoCAD for Mac 7
AutoCAD Map 3D 7
AutoCAD Mechanical 7
AutoCAD MEP 7
AutoCAD Plant 3D 7
AutoCAD Raster Design 4
Civil 3D 9
Fabrication CADmep 4
FeatureCAM Ultimate 30
Flame 18
FormIt Pro 1
HSMWorks Ultimate 16
Infraworks 7
Inventor Cam Ultimate 16
Inventor Nastran 10
Motionbuilder 6
Mudbox 1
Navisworks Manage 9
Netfabb Ultimate 55
PowerInspect Ultimate 26
PowerMill Ultimate 47
PowerShape Ultimate 17
Project Explorer for Civil 3D 1
Recap Pro 1
Robot Structural Analysis Professional 11
Structural Bridge Design 7
Vault Professional 3

 

W ramach zakupionych jednostek Token Flex  użytkownicy otrzymują dostęp do następujących produktów i usługi:

 • Cloud Models for Revit
 • Desktop Connector
 • Historia rysunku do AutoCAD
 • Autodesk Drive
 • Factory Design Utilities
 • Fusion Team
 • Generative Design for Revit
 • Grading Optimization for Civil 3D
 • Insight — Energy Analysis
 • Insight —·Green Building Studio
 • Inventor Nesting
 • Inventor Tolerance Analysis
 • Process Analysis
 • Widoki udostępnione

Skontaktuj się z nami w sprawie zakupu


Odpowiedzi na często zadawane przez klientów pytania.

/1 /Jaka jest różnica między subskrypcją dla jednego użytkownika Single User a Tokenami Flex?

Zarówno subskrypcje dla jednego użytkownika, jak i Flex są formami subskrypcji Single User. Subskrypcje Single User dla jednego użytkownika to dedykowana subskrypcja, przypisana do użytkowania tylko jednemu nazwanemu użytkownikowi w danej chwili. Najlepiej nadają się dla użytkowników, którzy często korzystają z produktów. Natomiast Tokeny Flex nie są subskrypcją dedykowaną do konkretnego użytkownika. Mogą być przypisane do nieograniczonej liczby użytkowników, którzy uzyskują dostęp do produktów „opłacając” dzienną stawkę tokenów za używanie programu. Tokeny Flex najlepiej nadają się do sporadycznego używania produktu.

/2/ Skąd mam wiedzieć, które Tokeny Flex zostaną wykorzystane po dokonaniu zakupu nowych Tokenów Flex?

Tokeny Flex z każdego zakupu są dodawane do puli tokenów Gdy korzystasz z programów, tokeny z subskrypcji Flex z najwcześniejszą datą zakończenia są zużywane jako pierwsze, dzięki czemu będziesz mieć najdłuższy okres użytkowania każdej subskrypcji Flex przed jej wygaśnięciem. Ponadto, jeśli Twój zespół ma wiele subskrypcji Flex z tą samą datą końcową, Flex najpierw zużywa tokeny z najmniejszych paczek. Na przykład Flex zużyje tokeny z paczki 500 sztuk, a dopiero potem z paczki 5000 sztuk.

/3/ Czy powinienem zamknąć produkt, kiedy go nie używam? Co się stanie, jeśli zapomnę zamknąć produkt przed wyjazdem na weekend?

Koniecznie zamknij program lub usługę, których nie używasz, aby uniknąć dodatkowych opłat za tokeny. Tokeny są pobierane raz na 24 godziny, nawet jeśli nie korzystasz aktywnie z produktu, wystarczy że masz uruchomiony program. Należy o tym pamiętać, aby uniknąć nadmiernych opłat.

/4/ W jaki sposób naliczane są opłaty za użytkowanie programu?
Przykładowy scenariusz: Użytkownik otwiera program AutoCAD o 8:00 rano w poniedziałek i zamyka go o 17:00. O godzinie 8:00 pobierana jest opłata w wysokości 7 tokenów.
We wtorek otwiera program AutoCAD i pracuje w nim od 7:00 do 17:00. O godzinie 8:00 zostaje ponownie pobrana opłata w wysokości 7 tokenów (po 24 godzinach od pobrania ostatniej opłaty). Zamyka program AutoCAD we wtorek i nie otwiera go ponownie do końca tygodnia. Opłata zostanie naliczona tylko za dwa dni użytkowania.

/5/ Skąd jako użytkownik dowiem się, że kończy mi się token?
Po zalogowaniu się do programu Token Flex potwierdza, że użytkownik/zespół ma wystarczającą liczbę tokenów, aby pokryć dzienną stawkę użycia produktu. Jeśli saldo tokena nie jest wystarczające, Flex powiadomi Cię o braku wystarczającej ilości. Nie będziesz mógł uruchomić produktu, dopóki Twój zespół nie będzie miał wystarczającej liczby tokenów. Zobaczysz komunikat o braku tokenów, jeśli saldo jest mniejsze niż dzienna stawka pobieranych tokenów przez program, który próbujesz uruchomić, jeśli saldo tokenów wynosi zero lub jeśli subskrypcja Flex osiągnęła 12-miesięczną datę wygaśnięcia.

/6/ Co jeśli jestem przypisany do dwóch zespołów które korzystają z Token Flex?
Po otwarciu produktu i zalogowaniu się nie można określić, który zespół ma być używany do wykorzystania tokenów. W takim przypadku Autodesk wybiera zespół.

/7/ Jeśli przypadkowo zaloguję się do produktu, a następnie od razu się wyloguję, czy tokeny zostaną naliczone?
Tokeny nie zostaną naliczone, jeśli zalogujesz się i wylogujesz w ciągu 5-ciu minut.

/8/ Czy tokeny wygasają? Czy przechodzą one na kolejny okres
Każda subskrypcja Flex jest ważna przez rok od daty zakupu. Jeśli subskrypcja Flex osiągnie datę zakończenia i posiada niewykorzystane tokeny, to niewykorzystane tokeny wygasają. Tokeny z wygasłych subskrypcji nie są odnawiane i nie ma zwrotu pieniędzy za niewykorzystane wygasłe tokeny. Gdy tokeny lub okres ważności zaczną się kończyć, będziesz otrzymywać powiadomienia od Autodesk.

/9/ Rozumiem, że ponoszę tylko jedną opłatę za użytkowanie każdego produktu w ciągu 24 godzin (niezależnie od tego, ile razy go otwieram i zamykam), ale co się stanie, jeśli w ciągu tych 24 godzin przeniosę się do innej strefy czasowej? Czy zwiększyłem lub zmniejszyłem liczbę godzin przed ponownym ładowaniem?
Zmiana stref czasowych nie ma wpływu na dobowy okres rozliczeń. Ponieważ okres rozliczeniowy zaczyna się po zalogowaniu do produktu, nie będziesz ponosić kolejnej opłaty przez 24 godziny od tej godziny rozpoczęcia, niezależnie od strefy czasowej widocznej na zegarze.

/10/ Co jeśli użyję wtyczki (dodatku) do produktu? Jak pobierane są opłaty za tokeny Flex za wtyczki?
Dostęp do niektórych dodatków do programów wiąże się z naliczeniem dziennej opłaty za token (są też dodatki które nie pobierają dodatkowych opłat) Aby uniknąć opłat za dodatki których nie używasz, skonfiguruj te dodatki tak, aby nie ładowała się automatycznie po uruchomieniu produktu bazowego.

/11/ Czy Flex wymaga połączenia z Internetem?
Tak. Musisz łączyć się z Internetem raz na 24 godziny. Połączenie internetowe jest wymagane podczas pierwszego logowania do programu. Następnie możesz przejść do trybu offline na maksymalnie 24 godziny. Gdy zbliżasz się do 24-godzinnego okresu zakończenia tokena, w programie pojawi się wiadomość, że ponowne zalogowanie się online jest wymagane.

/12/ Rozumiem, że mogę przypisać do Flex nieograniczoną liczbę użytkowników. Czy to oznacza, że mogę instalować produkty zawarte w Flex na nieograniczonej liczbie urządzeń (komputerów) i/lub że mogę prowadzić nieograniczoną liczbę jednoczesnych sesji?
Nie. Licencja z użyciem Tokenów Flex posiada te same Warunki użytkowania, co subskrypcje dla jednego użytkownika – Single User. Każdy użytkownik przypisany do produktu będącego w licencji Flex może zainstalować ten produkt na maksymalnie 3 urządzeniach i uruchamiać ten produkt tylko na jednym urządzeniu w danej chwili.

/13/ Jeśli użytkownik Flex uzyskuje dostęp do programu na jednym urządzeniu, a następnie loguje się do tego samego programu tego samego dnia z innego urządzenia, czy opłata ta jest pobierana dwukrotnie?
Nie. Flex pobiera opłatę za token dzienny tylko raz za każdego Nazwanego Użytkownika, za produkt, w ciągu 24 godzin, niezależnie od urządzenia, z którego użytkownik korzysta.

/14/ Jeśli użytkownik Flex uzyska dostęp do dwóch wersji tego samego produktu tego samego dnia, czy opłata ta zostanie obciążona dwukrotnie?
Nie. Flex pobiera dzienną stawkę tokenów tylko raz za każdego nazwanego użytkownika, za produkt, za 24 godziny, niezależnie od wersji produktu.

Użytkownicy nie będą płacić za korzystanie z wielu wersji tego samego produkt np. AutoCAD w wersji 2022, 2021, 2020, ani za jego ponowne otwieranie w przeciągu 24 godzin.

/15/ Czy jako administrator mogę ustawić limity tokenów na użytkownika?
Nie. Możesz tylko ograniczyć produkty, do których dostęp ma każdy użytkownik. Nie można jednak ustawić limitu tokenów dla konkretnego użytkownika lub grupy użytkowników.

/16/ Czy Flex jest obsługiwany w systemie Linux?
Tak , w przypadku produktów występujących w licencji Flex, które działają w systemie Linux takich jak np.: Flame, Maya, MotionBuilder i Mudbox. Flex obsługuje tylko wersje 2020 i nowsze.

/17/ Czy mogę korzystać zarówno z subskrypcji, jak i z tokenów Flex?
Tak, administratorzy mogą zarządzać użytkownikami korzystającymi z obu typów licencji subskrypcji i tokenów Flex. Gdy użytkownik jest przypisany zarówno do subskrypcji, jak i do tokenów Flex, pierwszeństwo będzie miała subskrypcja. Tokeny będą używane do uzyskania dostępu do dowolnego produktu zawartego w Flex, jeśli użytkownik nie ma aktywnej subskrypcji na produkt.

Przykład
Jeśli użytkownik jest przypisany do subskrypcji programu AutoCAD i do licencji Flex, to z programu AutoCAD będzie korzystała w ramach subskrypcji i nie będą pobierane żadne tokeny.

/18/ Co się stanie, gdy skończą się tokeny i użytkownik spróbuje otworzyć produkt?
Jeśli na koncie nie będzie wystarczającej liczby tokenów, użytkownicy stracą dostęp do licencji Flex i nie będą mogli otworzyć produktu.

/19/ W jaki sposób zarządzać licencją Flex po zakupie?
Produkty FLEX dostępne są na koncie administratora licencji Autodesk w zakładce – Produkty i Usługi. Należy odszukać na liście produkt FLEX, a po kliknięciu w niego, zobaczymy wszystkie programy i usługi dostępne na licencji FLEX. Z tego miejsca możemy pobrać wersje instalacyjną programu. Następnie możemy wejść w zakładkę użytkownicy i dodać nowych użytkowników do Flex lub do istniejących przypiąć licencje Flex.
Informacje o tym, jak skonfigurować licencję Flex i zarządzać nią na koncie w portalu Autodesk Account, znajdziesz w witrynie Autodesk Knowledge Network pod adresem www.autodesk.com/manageflex.

/20/ Czy można ograniczyć użytkownikom dostęp do produktów na licencji Flex?
Administratorzy mogą przypisać użytkownikom dostęp do wszystkich produktów na licencji Flex lub ograniczyć dostęp do określonych produktów na koncie w portalu Autodesk Account.

/21/ Czym się różnią tokeny Flex od jednostek w chmurze Cloud Credit?
Tokenów Flex można używać tylko w celu korzystania z produktów na licencji Flex. Jednostki w chmurze Cloud Credit służą do płacenia za usługi w chmurze i są rozliczane na podstawie wyników, takich jak renderowanie, symulacje, analizy.

/22/ Czy tokeny Flex i kredyty Cloud Credit są wymienne?
Walutą Flex jest token, natomiast walutą Autodesk Pay Per Result Cloud Services jest kredyt w chmurze Cloud Credit. Te jednostki nie są walutami wymiennymi.

/23/ Czy istnieją zniżki na zakup dla organizacji niekomercyjnych lub uczniów?
Nie, nie ma zniżek na licencje Flex dla organizacji niekomercyjnych lub uczniów.

/24/ Jak sprawdzić zużycie tokenów FLEX?
W sekcji raportowanie kliknąć Zużycie tokenów. W widoku podsumowania widać ile tokenów zużyto, ile zostało, jakich produktów używano i ilu użytkowników korzystało z tych produktów, np. można sprawdzić zużycie tokenów na poszczególne programy.

/25/ Jak kupić tokeny Flex?
Tokeny dostępne są w pakietach. Najmniejsza pula pakietu to 500 Tokenów, największa to 50 000 Tokenów. Cena jednostkowa Tokenu maleje w pakietach zawierających większą ilość tokenów.
Kup Flex Tokeny w  PCC Polska.

Skontaktuj się z nami w sprawie zakupu


Jeżeli masz więcej pytań odnośnie oprogramowania lub korzystania z „token Flex” zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami >>>

Autorzy: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska