Menu

Darmowe wersje programów Autodesk – Inventor

Nie wiesz od czego zacząć pracę z programami Autodesk? Najlepiej od bezpłatnej wersji 30-dniowej oraz samouczków. Zobacz jak zacząć już dziś!


Zacznij pracować w Autodesk Inventor

Wersje testowe programów Autodesk są dostępne na stronie https://www.autodesk.pl/free-trials. Mamy do wyboru ok 50 programów, między innymi:

 • AutoCAD
 • AutoCAD LT
 • 3ds max
 • Maya
 • Inventor
 • Inventor LT
 • Revit
 • Navisworks
 • Inventor HSM
 • Nastran In-CAD

W celu pobrania wersji testowej należy założyć bezpłatne konto na stronie Autodesk. Po podaniu danych pobiera się instalator, należy go uruchomić, właściwy program zacznie się pobierać i instalować.

Po zainstalowaniu program działa on przez okres 30 dni. Programy mają pełną funkcjonalność i w niczym nie ograniczają użytkownika. Po 30 dniach licencja przechodzi w stan nieaktywny. Jako wersje testowe dostępne są tylko najnowsze wersje programów.


W przypadku program Autodesk Inventor chcąc rozpocząć naukę program warto skorzystać z wbudowanej w program Ścieżki edukacyjnej i Galerii Ćwiczeń.

Galeria ćwiczeń i Ścieżka edukacyjna w Autodesk Inventor

Ścieżka edukacyjna zawiera podstawowy materiał do nauki szkicowania, tworzenia części i zespołów, tworzenia dokumentacji 2D. Zadania są w formie interaktywnych przykładów z plikami ćwiczeniowymi, filmami i opisami poszczególnych kroków.

Poznawanie programu Autodesk Inventor

Więcej ćwiczeń dostępnych jest w Galerii Ćwiczeń. Mamy do wyboru 76 ćwiczeń z zagadnień tworzenia części, zespołów, rysunków, prezentacji, używania generatorów, itp.

Galeria Ćwiczeń w Autodesk Inventor


Zastrzeżenia do używania wersji testowej Autodesk:

 • 8. Wersja do oceny/ Demonstracyjna/ Testowa.
  Jeżeli Autodesk określi Typ Licencji jako wersję „Demonstracyjną”, „Do oceny” lub „Testową” lub nie do odsprzedaży „NFR” (wszystkie określane jako „Licencja do Oceny”) w Dowodzie Licencji, Licencjobiorca może Zainstalować kopię konkretnej wersji Materiałów Licencjonowanych, określonej we właściwej Identyfikacji Licencji, na jednym (1) Komputerze, na Warunkach Jednostanowiskowych, z pewnymi ograniczeniami funkcjonalnymi określonymi w Paragrafie 6.3 (Dane będące Przedmiotem Zastrzeżeń i Ograniczeń) oraz umożliwiać Dostęp do tej kopii Materiałów Licencjonowanych wyłącznie Personelowi Licencjobiorcy, wyłącznie w Celach Oceny, jedynie o ile maksymalna liczba równoczesnych Autoryzowanych Użytkowników nie przekroczy jednego (1) i jedynie w miejscu pracy Licencjobiorcy. Wersja do oceny udzielana jest na czas oznaczony wskazany w Identyfikacji Licencji lub,  jeżeli czasu takiego nie wskazano, na okres trzydziestu (30) dni od daty Instalacji lub inny okres wskazany na piśmie przez Autodesk.
 • 6.3 Dane będące Przedmiotem Zastrzeżeń i Ograniczeń.
  Produkty prac oraz inne dane utworzone przy użyciu Materiałów Licencjonowanych udostępnionych w ramach odpowiednich Typów Licencji, w tym licencji ograniczających dozwolony cel do celów edukacyjnych lub osobistych celów edukacyjnych, mogą zawierać pewne zastrzeżenia i ograniczenia powodujące, że produkty prac i inne dane będą użyteczne wyłącznie w niektórych okolicznościach (np. tylko w obszarze edukacyjnym). Ponadto, jeżeli Licencjobiorca połączy lub powiąże produkty prac lub inne dane utworzone przy użyciu takich Materiałów Licencjonowanych z produktami prac lub innymi danymi utworzonymi w inny sposób, to wtedy takie inne produkty prac lub dane mogą także podlegać tym zastrzeżeniom i ograniczeniom. Autodesk nie będzie w żaden sposób zobowiązany ani nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności w przypadku połączenia lub powiązania przez Licencjobiorcę produktów prac lub innych danych utworzonych przy użyciu takich Materiałów Licencjonowanych z produktami prac lub innymi danymi utworzonymi w inny sposób. Ponadto, Licencjobiorca nie będzie usuwał takich zastrzeżeń i ograniczeń, zmieniał ich lub utrudniał możliwości ich zrozumienia.

Rozwijaj pasję do Inventora

Oprócz rozwiązań podpowiadanych przez sam Autodesk, możesz posłużyć się naszymi rozwiązaniami. Na naszej stronie pccpolska.pl możesz wykorzystać obszerną zakładkę Baza wiedzy – znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań, podzielonych tematycznie:

Baza – mechanika

Baza – architektura Baza – grafika 3D

Pomoc techniczna

Obserwuj także wydarzenia, które cyklicznie organizujemy – webinaria i warsztaty. Webinary live, na żądanie oraz warsztaty to świetna okazja, żeby w krótkim czasie przyswoić sobie sporą dawkę wiedzy – teoretycznie lub praktycznie!

Najlepszym sposobem, żeby nie przegapić żadnego z wydarzeń, jest zapisanie się do naszego comiesięcznego newslettera.

A może po okresie testowym czujesz, że jesteś gotowy na szkolenie od A do Z? Skorzystaj z naszej wakacyjnej promocji! Zapisz się na szkolenie do końca sierpnia z 10% zniżką, a termin na realizację szkolenia możesz wybrać aż do końca roku 2018!

Źródło: Autodesk, Tomasz Jarmuszczak, PCC Polska