Menu

Projekt DS Germaz i PWr wyróżniony!Kategoria: Aktualności, Tagi:

Projekt przedstawiający wielozadaniowy pojazd opancerzony M-ATV G10 otrzymał wyróżnienie w programie Autodesk – „Cyfrowe Prototypowanie – Projekt Kwartału”.

Jego twórcy, DS GERMAZ i Politechnika Wrocławska, zostali docenieni za zastosowanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz wysoką funkcjonalność produktu. Udało im się zaprojektować nowoczesny pojazd, gwarantujący skuteczną ochronę przed eksplozją ładunków wybuchowych. Prototyp fizyczny pojazdu został zrealizowany i poddany różnorakim próbom, które przeszedł pomyślnie. Do stworzenia projektu wraz z pełną dokumentacją techniczną wykorzystano Autodesk Inventor, oprogramowanie dostarczone przez PCC Polska.

Autodesk Inventor umożliwił nam modelowe badanie szeregu wariantów projektu oraz szybkie wprowadzanie zmian. Model wykorzystaliśmy również do wielopłaszczyznowych badań oraz przeprowadzenia licznych obliczeń i symulacji – mówi dr Tadeusz Lewandowski, Politechnika Wrocławska.

M-ATV G10 to innowacyjne połączenie podwozia firmy MB UNIMOG przeznaczonego do pracy w warunkach terenowych z nadwoziem pancernym. Ów model łączenia został zaprojektowany w Autodesk Inventor i opatentowany. Twórcy stworzyli też specjalne przeciwwybuchowe fotele. Wykorzystanie Inventora do prototypowania cyfrowego pozwoliło na szybkie wprowadzanie modyfikacji i dostosowanie pojazdu do specyficznych potrzeb. Oprogramowanie Autodesk Inventor doskonale sprawdziło się jako narzędzie do tworzenia trójwymiarowych modeli oraz przeprowadzania symulacji produktu przed jego wytworzeniem.


Skontaktuj się z nami

Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – dwa razy w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu. Z możliwością rezygnacji.