Menu

Wyślij projekt z Inventor do Fusion 360

Wyślij projekt z Inventor do Fusion 360

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , , , ,

W programie Inventor 2022 zostało dodane narzędzie, które usprawnia proces współpracy i wymiany danych między programem Inventor a programem Fusion 360. Dowiedz się o nim więcej z artykułu!


Ulepszona współpraca między programem Inventor a Fusion 360

Wyślij projekt z Inventor do Fusion 360

Dzięki Inventor 2022 ułatwione zostało udostępnianie danych Fusion 360 dzięki nowemu przepływowi pracy o nazwie „Wyślij do Fusion”, który automatycznie połączy program Inventor z kontem Fusion Team, załaduje plik części do Fusion Team i otworzy plik części we Fusion 360. Nie ma potrzeby eksportowania pliku z programu Inventor, a następnie przesyłania go i importowania do Fusion. Dzięki funkcji „Wyślij do Fusion” możesz kontynuować aktualizację pliku części w programie Inventor. Gdy będziesz gotowy, ponów czynność („Wyślij do Fusion”) – plik części programu Inventor zostanie zaktualizowany w programie Fusion. Wszelkie ścieżki narzędzi lub wspierająca geometria, które zostały dodane w Fusion, również zostaną zaktualizowane. W programie Fusion możesz edytować geometrię modelu bez zmiany części w programie Inventor, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz przygotować część do obróbki CNC, drukowania 3D lub projektowania generatywnego.

Przekazywanie danych z programu Inventor do Fusion 360 w znaczny sposób rozszerza możliwości projektowe i produkcyjne twojej firmy. Firma Autodesk pracując nad usprawnieniem przepływu pracy stworzyła narzędzie umożliwiające w programie Fusion 360 wykorzystywanie modeli 3D wykonanych w programie Inventor.

Program Autodesk Inventor od wersji 2022 zapewnia możliwość bezpośredniego połączenia środowiska programu Inventor, tj. lokalnego komputera z danymi na dysku z programem Fusion 360, którego dane znajdują się w zasobach chmurowych. Nie ma już konieczności instalowania dodatkowego narzędzia Desktop Connector, które to dotychczas umożliwiało. Inventor 2022 posiada ikonę – Wyślij do programu Fusion znajdującą się w palecie narzędzi Środowiska, która umożliwia połącznie obu środowisk.

Nowe narzędzie – Wyślij do Fusion

Nowe narzędzie – „Wyślij do Fusion”

pozwala na przekazywanie modeli 3D części i konstrukcji blachowych. Polecenie Wyślij do Fusion posługuje się danymi logowania z programu Inventor i zapisuje dane w zasobach Fusion Team w wybranej grupie i wybranym folderze.


Po zapisaniu część z Inventor dostępna jest w środowisku programu Fusion 360. Możesz jej użyć do wykonania renderu we Fusion, jako odniesienia podczas projektowania płytki drukowanej, możesz wykonać obliczenia MES lub możesz przygotować dla swojej części obróbkę CNC. Można użyć części jako składnika projektu który jest tworzony w środowisku Fusion.

Po wprowadzeniu zmian w modelu części w programie Inventor możesz ponownie użyć funkcji Wyślij do Fusion 360, aby zaktualizować plik w programie Fusion. Utworzone ustawienia lub konfiguracje zostaną automatycznie zaktualizowane. Jedna uwaga! – należy zapisać część po zmianach pod tą samą nazwą.

Szczegóły i proces współpracy pomiędzy Inventor i Fusion 360 pokazane są w prezentacji. Zobacz w jaki sposób części z programu Inventor wysłać do Fusion 360 i wykonać dla niej obróbkę CNC. Prześledź ścieżkę postepowania i wprowadzania zmian w modelu 3D Inventor i aktualizację danych w Fusion 360, bez ponownego tworzenia obróbki pod nowa, bez zrywania połączeń i zależności między modelami.


Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska