Menu

Usprawnij pracę oprogramowania CAD – .NETScript dla AutoCADKategoria: Aktualności, Tagi: ,

.NETScript to nowa platforma hybrydowego programowania opartego na Microsoft .NET framework. Działa na komputerach stacjonarnych i aplikacji sieci web.


Co to jest . NETScript ?

. NETScript jest nowym językiem programowania dla oprogramowania CAD, które jest  odpowiednikiem C# z JavaScript. Korzysta z biblioteki AutoCAD.X która jest rozszerzeniem AutoCAD . NET API, ale prostszym w użyciu (jeden wers kodu jako jedno zadanie).


Dlaczego potrzebny jest . NETScript ?

Developerzy CAD wciąż będą korzystać z C# by napisać kod ale ten sam kod będzie działać z zarówno na AutoCAD desktop jak i w sieci. Odkąd AutoCAD popiera wiele platform programowania,. NETScript jest alternatywą dla DesignScript.


Jaka jest różnica pomiędzy . NETScript i C # ?

. NETScript jest C # , ale wykorzystuje JavaScript, więc  taki sam kod będzie działać zarówno w AutoCAD  jak i w przeglądarce internetowej. Deweloperzy będą pisać ten sam kod dla komputera (Windows), tabletów czy urządzeń mobilnych (iOS , Android , … ) .


Jak działa wsparcie .NETScript ?

. NETScript planuje obsługiwać wiele produktów Autodesk: AutoCAD i programy pochodne, Revit , Inventor , Maya oraz NavisWorks razem z ich odpowiednimi bibliotekami  rozszerzeń: AutoCAD.X , Revit.X , Inventor.X , Maya.X i Navisworks.X .


Jaka jest odmienność . NETScript ?

NETScriptCAD.com zapewnia interfejs obsługi skryptów do wstawienia kodu bezpośrednio w przeglądarce internetowej lub do wysyłki na serwer. Ciekawe jest to, że programiści mogą zautomatyzować AutoCADa za pomocą przeglądarki internetowej. Kod w Internecie może prowadzić AutoCAD bez automatyzacji ActiveX , korzystając z nowego polecenia NETSERVER.