Menu

Jak przenieść projekt utworzony w programie InventorKategoria: Architektura, Tagi: , ,

W tym artykule omawiamy przenoszenie projektów z programu Inventor na inny komputer  – odpowiadamy na pytania jak przenieść cały projekt, jak przenieść projekty wraz z bibliotekami Content Center oraz jak archiwizować projekt?


Przenoszenie projektów z komputera na komputer

Funkcja SPAKUJ I PRZENIEŚ pozwala na przeniesienie całego projektu w inne miejsce. Przenoszone są wszystkie pliki wchodzące w skład projektu jak: zespoły, podzespoły, części, prezentacje, rysunki, części znormalizowane. Zastosowanie: archiwizacja zakończonych projektów, przenoszenie projektów na inny komputer.


Jak to zrobić?

1. Zamknąć program Inventor.


2. Wejść do katalogu D:\Inventor ćwiczenia zaawansowane\Projekty – przenoszenie


3. Odnaleźć plik , zbiornik_drenazowy.iam. Jest to główny plik zespołu.


4. Na nim nacisnąć PPM i wybrać polecenie SPAKUJ I PRZENIEŚ.5. W oknie polecenia SPAKUJ I PRZENIEŚ zastosować następujące ustawienia:

 

 

FOLDER DOCELOWY: Zaczynamy ustawienia od określenia folderu docelowego gdzie ma być przeniesiony projekt. Np. C:\Projekt1.

PLIK PROJEKTU: Ustawiamy właściwy plik projektu. Musimy odnaleźć na dysku plik *.ipj, który dotyczy przenoszonego projektu.

OPCJE: Jeżeli używany podkatalogów w projektach to wybieramy ZACHOWAJ STRUKTURĘ FOLDERÓW. W przeciwnym wypadku wybieramy KOPIUJ DO JEDNEGO KATALOGU.

UWZGLĘDNIJ POŁĄCZONE PLIKI– przenosi pliki połączone z plikami Inventora np.; XLS. Tylko pliki modelu – przenosi tylko pliki Invenrora, ipt, iam, ipn, idw. Pomiń biblioteki (nie zaznaczać) elementy wstawiane w bibliotek INVENTORa zostaną zapisane razem z całym projektem w wybranym folderze.


6. Klikamy SZUKAJ TERAZ, program informuje że znalazł 13 plików dotyczących tego projektu.


7. Klikamy przycisk WIĘCEJ i możemy zobaczyc listę tych plików. Nie ma na tej liście plików idw i ipn.


8. Aby dodać te pliki do projektu klikamy SZUKAJ TERAZ.


9. Pojawia się lista plików stowarzyszonych z tym projektem. Klikamy DODAJ.


10. Ilość plików w projekcie wynosi teraz 18, klikamy przycisk START. Do wskazanego katalogu zostały skopiowane wszystkie pliki projektu. W ten sposób mamy przeniesiony projekt w inne miejsce.


11. Mając tak przeniesiony projekt możemy go zapisać na innym komputerze.


12. Aby można było na nim pracować musimy włączyć go do listy projektów Inventor-a. Uruchamiamy program Inventor i w trybie projekty wybieramy PRZEGLĄDAJ.


13. Odszukujemy plik projektu ipj w katalogu do którego został skopiowany projekt. Wybieramy ten plik.


14. Ilość plików w projekcie wynosi teraz 18, klikamy przycisk START. Do wskazanego katalogu zostały skopiowane wszystkie pliki projektu. W ten sposób mamy przeniesiony projekt w inne miejsce.


15. Mając tak przeniesiony projekt możemy go zapisać na innym komputerze. Aby można było na nim pracować musimy włączyć go do listy projektów Inventor-a. Uruchamiamy program Inventor i w trybie projekty wybieramy PRZEGLĄDAJ. Odszukujemy plik projektu ipj w katalogu do którego został skopiowany projekt. Wybieramy ten plik.


16. Na liście projektów pojawił się projekt ZBIORNIK DRENAŻOWY


Źródło: PCC Polska