Menu

Motion capture – dłonie i twarz

mocap dłoni i twarzy Manus VR Faceware

Kategoria: Motion Capture, Tagi: , , ,

Sam strój do sczytywania ruchów człowieka to dopiero początek. Aby jak najdokładniej oddać niusanse ruchów twarzy czy dłoni, potrzeba sprzętu do zadań specjalnych.


MoCap dłoni i twarzy

Prężnie rozwijamy ofertę sprzętu do motion capture. Pierwszym krokiem był zestaw Xsens z Manus VR, czyli mocap postaci w raz z dłońmi. Rozwiązanie doceniane przez wielu naszych klientów. Wciąż się rozwijamy, więc obecnie pracujemy nad wprowadzeniem do oferty MoCapu twarzy. Dzięki temu będziemy w ofercie będziemy mieć kompletny motion capture całego ciała w raz z najtrudniejszym do zrobienia mocapem twarzy.


Faceware jest na rynku od ponad 15 lat i jak widać powyżej używany jest przez największych graczy na rynku. Zarówno przy tworzeniu filmów jak i gier. Szukaliśmy rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się z Xsens i po wstępnych szkoleniach i testach stwierdzamy, że jest to rozwiązanie idealne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości danych jakie otrzymujemy z Faceware. Współpracę z Xsens, Manus VR i Faceware możemy zobaczyć w flimiku poniżej (pokaz od 04:36). Warto dodać, że całe przedstawienie zrobione jest na żywo i kobieta wcielająca się w główną bohaterkę, nie jest aktorką. Możemy sobie wyobrazić jaki efekt możemy uzyskać, gdy w rolę wcieli się profesjonalny aktor.Więcej informacji o Faceware wkrótce, a już teraz możesz przetestować możliwości Xsens’a, pobierając oprogramowanie demo.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i pytań.

 

Autor: Jakub Baran | PCC Polska