Menu

Co to jest Motion Capture?

co to jest motion capture

Kategoria: Motion Capture, Tagi:

Jak działają systemy Motion Capture i gdzie są stosowane? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, nagraliśmy filmik na temat systemów MoCap! Zachęcamy do obejrzenia!


Co to jest Motion Capture?

Jeżeli jeszcze nie zauważyliście, na nasz kanał wleciał właśnie świeży materiał, który przygotowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami, z myślą o osobach, które słyszały o technologii Motion Capture, ale nie do końca mają pełną wiedzę na ten temat.

Przygotowaliśmy dla Was materiał, który poruszał wszystkie najważniejsze punkty tego, czyli czym jest tak naprawdę ta technologia, jakie są rodzaje systemów i jak to działa. Opowiedzieliśmy dodatkowo o możliwościach sprzętu w wykorzystaniu go w produkcjach i o rozwinięciach go o dodatkowe narzędzia, jak np. technologia facial mocap – sczytywania ekspresji i mimiki twarzy aktora do świata 3D.

Jeżeli jeszcze nie widziałeś tego materiału, to polecamy go obejrzeć! Być może ta technologia znajdzie zastosowanie w Twoich produkcjach lub będziesz miał jakieś spostrzeżenia na ten temat i będziemy mogli wspólnie porozmawiać o tym.

Całość powstała w oparciu o nasze zgromadzone doświadczenie we współpracy z Xsensem, Manus VR oraz Faceware. Odkąd zostaliśmy ich Partnerami, cały czas silnie rozwijamy nasze umiejętności oraz wiedzę, a także przekazujemy ją do naszych Partnerów w Polsce, którzy wspólnie z nami rozwijają tą technologię.

Podziękowania należą się także naszym Partnerom – Bones Studio w Warszawie, dzięki którym mogliśmy zebrać świetną wiedzę z zakresów sesji Motion Capture oraz systemów Optycznych. To wspólnie z nimi zebraliśmy te wszystkie informację, którymi możemy się podzielić z Wami!

 

A jeżeli macie jakieś pytania co do tych systemów lub informacji na temat Motion Capture – zapraszamy do kontaktu z Nami!

Bartosz – bartosz.kondracki@pccpolska.pl

Łukasz– lukasz.kocykpccpolska.pl

 

Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska