Menu

Faceware i Manus VR – nowość w dziale motion capture

Faceware i manus vr - nowość dla motion capture

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Poszerzamy nieustająco nasz dział motion capture. Od niedawna mamy w swojej ofercie rozwiązania do nagrywania mimiki twarzy i ruchu dłoni. Dowiedz się więcej z artykułu!


Faceware i Manus VR – nowość w dziale motion capture

Prężnie rozwijamy ofertę sprzętu do motion capture. Pierwszym krokiem był Xsens, czyli mobilny, bezprzewodowy MoCap postaci, który nie ma ograniczenia do używania w jednym pomieszczeniu, bo nie wymaga kamer. Rozwiązanie zostało doceniane przez wielu naszych klientów. Wciąż się rozwijamy w tym temacie i obecnie wprowadzamy do oferty MoCap twarzy. Dzięki temu mamy w ofercie kompletny sprzęt do motion capture całego ciała, wraz z najtrudniejszym do zrobienia mocapem twarzy.


Faceware jest na rynku od ponad 15 lat i jak widać powyżej używany jest przez największych graczy w branży. Zarówno przy tworzeniu filmów jak i gier. Szukaliśmy rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się we współpracy z Xsens i po wstępnych szkoleniach i testach stwierdzamy, że jest to rozwiązanie idealne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości danych jakie otrzymujemy z Faceware.

Współpracę z Xsens, Manus VR i Faceware możemy zobaczyć w flimiku poniżej. Warto dodać, że całe przedstawienie zrobione jest na żywo i kobieta wcielająca się w główną bohaterkę nie jest aktorką. Możemy sobie wyobrazić jaki efekt możemy uzyskać, gdy w rolę wcieli się profesjonalny aktor.


Z kolei firma Manus VR specjalizuje się w tworzeniu rękawic, które sczytują nawet najmniejszy ruch każdego palca dłoni. Każdy kto chociaż próbował tworzyć animacje rąk od zera, dobrze wie, że odzwierciedlenie realistycznego ruchu rąk to ciężka i czasochłonna praca. Jednym z produktów jest ManusPrime Xsens – świetne uzupełnienie do rozwiązań Xsens’a. Rękawice współpracują z oprogramowaniem MVN Animate i dzięki temu jest możliwość streamowania na żywo – ciała w raz z ruchem palców do odpowiedniego oprogramowania. A także eksport do jednego pliku .fbx , .bvh itd. Czyli nie tracimy czasu na synchronizację.

Manus Prime Xsens - Ready to fight

Więcej informacji o Faceware i Manus VR będziemy dodawać na bieżąco, a już teraz możesz przetestować możliwości Xsens’a, pobierając trial oprogramowania i pliki do pracy.

Wszystkich zainteresowanych powyższymi rozwiązaniami zapraszamy do kontaktu i pytań. Mamy dla Was przygotowane przez nas pliki .fbx do przetestowania, które udowadniają jak dobrą jakością szczycą się nasze rozwiązania do MoCapu!


Zapraszamy także do obejrzenia naszych testów systemu Xsens:

Autor: Jakub Baran | PCC Polska