Menu

3ds Max: Podział viewportu na kilka monitorów

3ds-Max-viewport-7

Kategoria: 3ds Max, Tagi: , ,

Czy wiesz, że… jedna z aktualizacji 3ds Max’a 2020 przyniosła najbardziej oczekiwaną zmianę – podzielność Viewportu na kilka monitorów? Jeśli umknęła Ci ta funkcja – sprawdź jak z niej korzystać!


Podział viewportu na kilka monitorów podczas pracy w 3ds Max

Praca na jednym monitorze w 3ds Maxie, podczas gdy Twój drugi służy Ci tylko za referencyjny, jest irytująca, prawda? Teraz można pracować na kilku! Wraz z nowym updatem 2020.1 pojawiła się opcja włączenia „pływającego viewportu”. Jak to wykorzystać?

3ds Max viewport 2

Sprawa jest prosta. Wybieramy jeden z viewportów i klikamy na krzyżyk, gdzie rozwijają się nam dodatkowe opcje.


3ds Max viewport 3

Wybieramy opcję Floating Viewport i klikamy jeden z nich.


3ds Max viewport 4

Powstaje nam wtedy niezadokowane okno z viewportem, który możemy umiejscowić w dowolnym miejscu, czyli na drugim ekranie.


3ds Max viewport 5

Tutaj możliwości nie kończą się na tym, ponieważ mamy możliwość umieszczenia dodatkowych 3 pływających viewportów w taki sposób, jaki tylko chcemy 😊


3ds Max viewport 6

Funkcja ta jest niesamowicie przydatna, zwłaszcza przy pracy animacji gdzie potrzebujemy jednoczesnego podglądu z kilku perspektyw. Możliwość powielenia okien docenią nie tylko osoby z konfiguracjami monitorów 2 czy 3 ale także posiadacze monitorów panoramicznych. Możliwość ustawienia okien jest nieograniczona, a dobrze przemyślana znacznie przyśpiesza pracę.

 

Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska