Menu

Poznaj rękawice MoCap Pro Fidelity od StretchSense

Rękawice MoCap Pro Fidelity od stretchsense. Poznaj ich możliwości

Kategoria: Motion Capture, Tagi: , ,

Zastanawiasz się jak szybko przechwycić ruch dłoni do animacji i nie marnować czasu na żmudne budowanie animacji od zera? Zobacz rozwiązanie, które oferuje StretchSense!


MoCap Pro Fidelity dlaczego ułatwia życie animatora?

Dostosowanie wagi skinu dla palców jest zwykle najbardziej zniechęcającym i czasochłonnym zadaniem w procesie riggowania. Wymaga naprzemiennego czyszczenia, doświadczenia w obróbce animacji, podstawowej wiedzy na temat anatomii dłoni i co najważniejsze, niesamowitej cierpliwości. Taki proces jest w stanie zająć wiele godzin!


 StretchSense ma rozwiązanie na te problemy!

Streamowanie danych z własnej dłoni na riga i uzyskanie dokładnych, interesujących cię póz, by skuteczniej dopracować deformacje nie było jeszcze tak proste. Zobacz krótki 3 min film jakie to skuteczne i proste rozwiązanie.

A to wszystko w materiale Myreen Castro (Content Producer, StretchSense) opowiada o tym, jak wykorzystała dokładność rękawic MoCap Pro Fidelity do przetestowania ich prototypowego rigga. Potężna funkcjonalność Deskcapture umożliwiła jej stworzenie sekwencji gestów w ciągu kilku chwil, skracając czas spędzony na tworzeniu keyframe’ów poszczególnych stawów palców i pozwalając na wyraźniejszą wizualizację tego, które wagi skinu wymagają poprawy.Więcej o rozwiązaniu w MoCap Pro Fidelity

Rękawice MoCap Pro Fidelity wykorzystują unikalną technologię rozciągliwych sensorów, co czyni je jednymi z najbardziej wytrzymałych, dokładnych i wygodnych rękawic do przechwytywania ruchu. Są w stanie podołać intensywnym sesjom, na których odbywają się walki na miecze czy sporty. Ponadto można je prać w pralce.

Ponieważ nie są one optyczne, nie ma obawy o okluzję, dryft, zakłócenia magnetyczne lub ciągłą konieczność ponownej kalibracji. Z miejsca gotowe do użycia i wspomagane przez uczenie maszynowe, co oznacza, że można je szybko przygotować i rozpocząć nagrywanie przez Bluetooth lub na wbudowaną kartę SD.

W połączeniu z dedykowanym programem Hand Engine możliwe jest strumieniowanie danych do wiodących w branży platform, w tym Maya, Unreal Engine, MotionBuilder i Unity3D. Ponadto MoCap Pro Fidelity natywnie współpracują z Xsens MVN Animate. Synchronizują się także z systemami optycznymi, takimi jak OptiTrack, Qualisys i Vicon. Hand Engine oferuje także standardowy eksport danych jako FBX dla jeszcze większej elastyczności.

Poznaj rękawice MoCap Pro Fidelity od StretchSenseAutor: Bartosz Kondracki | PCC Polska