Stretchsense – rękawice do finger tracking | motion capture dłoni

stretchsense fingrr tracking mocap system

StretchSense MoCap Pro – system motion mapture do sczytywania ruchu dłoni

Rękawice StretchSense MoCap Pro wyposażone są w wielosegmentowe czujniki zgięcia, które rejestrują osobno zgięcie knykci i zgięcie palców. Są one wykonane z wygodnego elastycznego materiału, który można prać w pralce, a ich bateria działa przez osiem godzin. Firma StretchSense opracowała również własny pakiet oprogramowania integracyjnego Hand Engine, który zapewnia gotowy interfejs między rękawicą a większością popularnych pakietów oprogramowania do animacji.


Surowe dane gotowe dla animatorów bezpośrednio po zarejestrowaniu ze StretchSense MoCap Pro

Dzięki unikalnej technologii czujników możesz przechwytywać dane o wysokiej wierności z płynnymi krzywymi klatek kluczowych (key-frame) bezpośrednio z rękawicy.

Czujniki rozciągania nie ulegają okluzji ani dryfowi i są odporne na uderzenia, co zmniejsza liczbę wymaganych ujęć. Dostarczaj animatorom gotowe dane ruchu, które są tak precyzyjne, że można je wykorzystać bezpośrednio w końcowych sekwencjach animacji.

StrechSense system motion mapture ruchu dloni 1

Doskonała technologia czujników w rękawicach StretchSense MoCap Pro

Dzięki technologii czujników, która różni się zasadniczo od innych rozwiązań do przechwytywania ruchu dłoni, rękawice StretchSense zapewniają wysoce powtarzalne i dokładne pomiary.  Efektem końcowym są wyraziste dane o ruchu, z którymi łatwo pracować animatorom.

Wysokiej jakości dane użytkowe pozwalają producentom treści przekraczać granice i zacząć wykorzystywać ręce jako twórczą broń.

StrechSense-–-system-motion-mapture-ruchu-dloni-2

Szybka konfiguracja rękawic StretchSense MoCap Pro

Idealna do scen z udziałem wielu wykonawców, ekspresowa kalibracja zajmuje 30 sekund na jednego użytkownika. Oprogramowanie Hand Engine zawiera też tutoriale, aby zapewnić Ci doskonałe rezultaty za każdym razem.

Dzięki możliwości dostrojenia kalibracji i dodania niestandardowych póz podczas sesji zdjęciowej możesz pozwolić swoim wykonawcom na wyrażenie siebie, dodając do końcowej kreacji komunikację niewerbalną.


Integracja systemu StretchSense MoCap Pro z Twoim pipelinem

Każdy pipeline jest inny, więc StretchSense pozwala Ci robić rzeczy po swojemu. Oferuje szereg integracji, dzięki którym podłączenie danych do Twojej postaci jest szybkie, proste i dokładne.

Oprócz natywnej integracji z Xsens, livestreamingu do Unreal, MotionBuilder, Maya i Unity oraz synchronizacji z OptiTrack, Vicon i Qualisys, możesz wyeksportować z Hand Engine pliki FBX z całym ciałem, otwierając świat możliwości!

StrechSense – system motion mapture ruchu dłoni 3

Dostepne warianty rękawic StretchSense MoCap Pro

Producent przygotował do wyboru użytkonikom dwa rodzaje swoich rękawic, które różnią się liczbą czujników oraz zasięgiem. Oba dostarczają wysokiej jakości dane, natomiast możesz dopasować swój wybór do sposobu ich użytkowania.

MoCap Pro Fidelity MoCap Pro SuperSplay
StrechSense – system motion mapture ruchu dłoni MoCap Pro Fidelity StrechSense – system motion mapture ruchu dłoni MoCap Pro SuperSplay
 • 26 czujników
 • 20 m zasięg Bluetooth

Najlepsza na świecie rękawica do przechwytywania ruchu dłoni mierzy teraz każdy stopień swobody dłoni. Posiada 26 bardzo dokładnych, rozciągliwych czujników, które generują dane ruchowe dłoni bezpośrednio z rękawicy. Uzyskaj najwyższą wydajność dostępną na rynku!

 • 16 czujników
 • 10 m zasięg Bluetooth

MoCap Pro SuperSplay ma 16 czujników i podobnie jak w przypadku wszystkich rękawic StretchSense, technologia czujników rozciągania nie ulega okluzji.  Zespoły MoCapowe mogą dostarczyć animatorom wysokiej jakości dane bez konieczności czyszczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o obu modelach rękawic StretchSense? Pobierz broszurę >>>Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o finger tracking lub wypróbować ww. sprzęt zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami od rozwiązań MotionCapture.

     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Ile kosztują rękawice StretchSense?


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Rozważasz zakup? Skontaktuj się z nami!

Adam Jakubek - rozwiązania Motion Capture, MoCap
specjalista MotionCapture PCC Polska

Adam Jakubek

email: adam.jakubek@pccpolska.pl
kom.: + 48 730 973 989

Bartosz Kondracki

email: bartosz.kondracki@pccpolska.pl
kom.: +48 607 784 087Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!
english version of the site 2

StretchSense oficjalny dystrybutor

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Filiżanka.

     Promocje