Menu

MoCap Pro Fidelity – Nowa wersja rękawic do przechwytywania ruchu od Stretchsense

MoCap Pro Fidelity - Stretchsens - Nowość!

Kategoria: Aktualności, Tagi: There is no tags

Już są MoCap Pro Fidelity! Animuj ręce, palce za pomocą nowych rękawic od Stretchsense!

Rozwiązanie premium hand motion capture od StretchSense

MoCap Pro Fidelity jest narzędziem angażującym ręce, które zostały zdegradowane do drugoplanowej roli w animacji postaci, ponieważ tworzenie rąk było niewyobrażalnie powolne i kosztowne. Nowa era w Mocap – opowiadanie historii za pomocą rąk! Rozwiązanie StretchSense hand motion capture oferuje zespołom VFX szansę na przywrócenie rąk na należne im miejsce!


Czujniki w StretchSense

Doskonała technologia „czujników rozciągania”, która tworzy dane gotowe do wykorzystania przez animatorów. Dzięki zastosowaniu technologii czujników, różniącej się od innych rozwiązań do przechwytywania ruchu dłoni, nasze rękawice zapewniają dokładne pomiary ruchu dłoni i palców. W rezultacie otrzymujemy dane z gładkimi krzywymi FC, bez załamań, skoków i utraty klatek kluczowych, co ułatwia pracę animatorom. Bardzo dokładne, powtarzalne pomiary oraz brak dryfowania – dane gotowe dla animatorów.

czujniki Stretchsense


Nowy poziom dokładności

MoCap Pro Fidelity to jedyna dostępna rękawica, która posiada czujniki mierzące wszystkie 26 stopni swobody w dłoni. Nowe czujniki wokół nadgarstka zapewniają bardzo dokładny pomiar zgięcia. Płynny, realistyczny ruch. Dzięki pomiarowi całej dłoni oraz temu, że nasza technologia czujników zapewnia gładką krzywiznę bezpośrednio z rękawicy, zachowany jest realizm, a ruch dłoni wygląda naturalnie. Oprócz przechwytywania danych dotyczących interakcji z rekwizytami (prop), co skutkuje bardziej realistycznym ruchem, rękawica Fidelity ma mniej materiału i więcej nakładek na palcach, co zapewnia lepszą kontrolę nad propami. Każda rękawica Mocap Pro Fidelity jest wyposażona w 26 czujników, które pozwalają na uzyskanie dużego wachlarza płynnych ruchów motion capture. Dzięki 20-metrowemu zasięgowi Bluetooth zespoły mocapowe mogą być pewne łączności nawet na największej scenie.

Opical System & Stretchsens


Parametry Mocap Pro Fidelity

MoCap Pro
Fidelity
Czujniki
Całkowita liczba czujników 26
Czujnik dla każdego stopnia obrotu dłoni TAK
Doskonałe dane interakcji propów TAK
Dane gotowe do animacji. Brak dryfu TAK
Funkcje rekwizytu
Czujniki kompensacji nadgarstka 5
Doskonała konstrukcja opuszków palców do obsługi propów  TAK
Łączność
Zasięg Bluetooth 20 m
Karta SD na rękawiczce 64 GB
Bateria
Żywotność baterii 8 godzin
Czas ładowania 2. 5 godzin
Stan baterii w rękawicach i wskaźnik ładowania  TAK
Ładowanie rękawicy podczas nagrywania  TAK
Komfort i pielęgnacja rękawic
Łatwe włączanie i wyłączanie TAK
Komfort przez cały dzień TAK
Można prać w pralce TAK
Pełny zestaw funkcji silnika ręcznego TAK
Akcesoria
Rękawica wierzchnia z rzepem do oznaczników optycznych Opcjonalnie

Rękawice MoCap Pro + Hand Engine

Hand Engine zaprojektowany jest dla ruchliwej sceny mocapowej, możesz podłączyć, skonfigurować i skalibrować swoje rękawice – wszystko w jednym miejscu. Interfejs między rękawicami StretchSense a wybranym przez Ciebie oprogramowaniem do animacji. To Ty wybierasz, jak zapisujesz dane i jak retargetujesz. Dzięki Hand Engine to Ty masz kontrolę.


Jeżeli jesteście zainteresowani to zapraszamy do zadawania pytań!

Autor: Adrian Kaźmierczak | PCC Polska