Menu

Nesting Utility w programie Inventor – prosty rozkrój blach

Autodesk wprowadza do testów nowe narzędzie wykorzystywane do przetwórstwa blach – Autodesk Nesting Utility.

Nesting w programie Inventor


Nesting to termin używany w procesie rozmieszczania płaskich rozwinięć elementów blaszanych na arkuszach blach w celu optymalnego wycinania lub wykrawania. Narzędzie bezpośrednio działa z programem Inventor i pozwala na optymalizacje układu płaskich rozwinięć blaszanych na arkuszach blach.

Narzędzie Nesting Utility jest dostępne dla subskrybentów pakietu Product Design & Manufacturing Collection. Dzięki temu narzędziu, specjaliści od projektowania i produkcji, którzy korzystają z programu Inventor, mogą korzystać ze zintegrowanych i zautomatyzowanych funkcji zagnieżdżania i przepływów pracy, aby zoptymalizować rozmieszczenie płaskich elementów z blachy na arkuszu blachy w ramach przygotowań do operacji cięcia. Zalety efektywnego zagnieżdżania obejmują większe wykorzystanie materiału, mniejsze odpady, mniejsze straty materiału i lepszą ogólną efektywność operacji cięcia.

Narzędzie Nesting Utility powstało w wykorzystaniem technologii Autodesk TruNest opracowanej przez firmę Magestic Systems, od której Autodesk nabył rozwiązanie w 2014 roku.

Wcześniej użytkownicy mogą poprosić o dołączenie do wersji beta za pośrednictwem społeczności Autodesk. Uczestnicy testów mogą być na bieżąco z postępem prac, przeglądać filmy wideo, wypróbować aplikację. Zainteresowani mogą poprosić o dołączenie na stronie www.autodesk.com/nestingpreview.

Autodesk planuje włączenie w przyszłości narzędzi Nesting Utility jako oficjalnego dodatku do pakietu Product Design & Manufacturing Collection, podobnie jak narzędzi Factory Design Utilities, które są już częścią kolekcji. Informacje zwrotne jakie otrzyma producent od klientów, będą miały wpływ na decyzję i potencjalny czas wprowadzenia narzędzia do pakietu programów Product Design & Manufacturing Collection.

Nesting-01

Źródło: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska