Menu

Inventor Nesting Utility

Branża mechaniczna

Nesting Utility

Autodesk Nesting Utility to oprogramowanie do rozkładania, układania, zagnieżdżania i optymalizacji rozkroju blach, które pomaga zoptymalizować wydajność wykrawania elementów z płaskiego arkusza. Zawiera się jedynie w Product Design & Manufacturing Collection.

Narzędzie Nesting Utility zostało opracowane na podstawie oprogramowania Autodesk TruNest i powiązanych z nim produktów do zagnieżdżania, cięcia i układania geometrii, pierwotnie opracowanego przez firmę Magestic Systems, od której Autodesk nabył te narzędzia w 2014 roku.


Program dostępny jest jako składnik kolekcji Product Design & Manufacturing Collection. Program Nesting Utility działa bezpośrednio w oprogramowaniu Autodesk Inventor, dzięki czemu można tworzyć i automatycznie aktualizować rozkroje arkuszy do wykroju po wprowadzeniu zmian w projektowanym modelu bachowym i zmianach w projekcie.

W łatwy sposób można porównywać zagnieżdżenia wycinanych elementów, aby zoptymalizować wydajność i obniżyć koszty, a także eksportować modele 3D lub pliki DXF do generowania ścieżek cięcia.

Zautomatyzowane zagnieżdżanie elementów:

 • Wygeneruj kilka rozkrojów arkuszy w jednym zestawie arkuszy
 • Porównaj wydajność i koszty związane z różnymi wariantami zagnieżdżenia, aby zmaksymalizować opłacalność produkcji
 • Określ kierunek i orientację elementów, aby zapewnić jednolity kierunek struktury materiału na wszystkich częściach, gdy jest to wymagane ze względów estetycznych lub aby zapobiec pęknięciom podczas operacji gięcia.
 • Określ wymiary, jak blisko siebie można umieścić części i odległość od krawędzi arkusza, aby uwzględnić rozcięcie dla wybranej metody cięcia
 • Zdefiniuj opakowanie materiału, wielkości arkusza i cenę blachy, aby umożliwić dokładne przewidywanie wydajności zagnieżdżania i kosztów materiałowych.
 • Twórz szablony dla każdej maszyny zawierające materiały, narzędzia, sposoby zagnieżdżania, optymalizacji i inne ustawienia, dzięki czemu można szybciej skonfigurować i przeprowadzić analizę rozkroju arkusza.

Integracja z programem Autodesk Inventor:

 • Możesz dodać do analizy pliki części lub zespołów, które zostały zamodelowane bezpośrednio w programie Inventor lub pliki z innych systemów CAD (przy użyciu AnyCAD), które mają zostać zagnieżdżone. Program obecnie obsługuje tylko rozwinięte płaskie modele blachowe. Narzędzie Nesting Utility obsługuje również pliki 2D zapisane w DXF
 • Automatyczne są przenoszenie właściwości materiału przypisanego w modelu 3D programu Inventor lub można definiować materiał dostępny tylko w środowisku Nesting Utility.
 • Automatycznie pobiera liczbę części do wykonania z listy materiałowej zespołu lub można ręcznie określić ilości elementów do wykonania podczas konfiguracji zagnieżdżania. Ustaw priorytet dla każdej części zagnieżdżanej i zdefiniuj mniejsze elementy jako części wypełnienia.

Płynny przepływ pracy przy generowaniu ścieżek cięcia:

 • Wygeneruj ułożone elementy jako jeden model 3D w programie Inventor i użyj w programie Inventor HSM do generowania ścieżek narzędzi (obróbka CNC) lub wygeneruj plik DXF, który może być użyty jako ścieżka narzędzi podczas wycinania.


Narzędzie Nesting Utility mogą pobrać użytkownicy posiadający aktywną subskrypcje pakietu Product Design & Manufacturing Collection ze swojego konta Autodesk. Narzędzie Nesting Utility nie jest integralną częścią instalacji programu Inventor i należy je pobrać i zainstalować osobno.

Zobacz jak działa narzędzie Nesting Utility:

©Autodesk

Gdzie dostępny jest Inventor Nesting Utility?


Program Nesting Utility, dostępny jest jedynie w kolekcji z zakresu projektowania i wytwarzania produktów – Product Design & Manufacturing Collection

cena
Zobacz aktualne ceny kolekcji w naszym sklepie
kontakt
                 Zobacz produkty w kolekcji                 
promocja
            Sprawdź nasze aktualne promocje           


Dlaczego warto?

W ciągu 15 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the house.


  Promocje

  Inventor Nesting Utility, 5.0 out of 5 based on 1 rating