Menu

Inventor Tips – jak umieścić obraz (plik jpg) na dokumentacji 2D w programie Inventor

Inventor Tips

Kategoria: Aktualności, Tagi: , ,

Przeczytaj jak umieścić obraz .jpg na dokumentacji 2D w programie Inventor!


Obraz do dokumentacji 2D programu Autodesk Inventor

W przypadku gdy zachodzi potrzeba umieszczenia obrazu z jpg na dokumentacji 2D (idw, dwg) programu Inventor odruchowo włączmy szkic w rysunku i sięgamy po polecenie ikonę Wstaw/Obraz. Niestety ikona ta jest nieaktywna (wyszarzona) i nie można z tego polecenia skorzystać. Co zatem zrobić aby wstawić zdjęcie czy obraz z pliku jpg na dokumentacją 2D?


Polecenie wstaw obraz – Inventor

Obraz do dokumentacji 2D programu Autodesk Inventor można wstawić przez polecenie – Wstaw Obiekt. Polecenie to jest w zakładce Zarzadzanie/Wstaw/Wstaw obiekt.


Osadzanie w modelu lub rysunku w Inventor

Polecenie Wstaw Obiekt służy do osadzania w modelu lub rysunku plików zewnętrznych lub łączy do nich. Po wstawieniu obiektu w przeglądarce rysunku na pierwszym miejscu widoczny jest folder – Niezależne zawierający wstawione obiekty, klikając na obiekt możemy sterować jego widocznością, umieszczać na „wierzchu” rysunku, itp.


Więcej o Inventor

Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Autodesk? Skontaktuj się z nami!

Autodesk Inventor 2023 jest pełen aktualizacji i ulepszeń dostosowanych do potrzeb klientów, które pomagają przyspieszyć pracę, ograniczyć powtarzalne zadania i ulepszyć środowisko programu, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na projektowaniu i innowacjach.


Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska