Menu

5 powodów dlaczego warto używać programu Valut z Inventor!

5 powodów które przekonają cię do używania Vault dla Inventor

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , ,

Sprawdź dlaczego warto stosować program Valut z Inventor nawet jeżeli jesteś jedynym projektantem. 5 dobrych powodów aby poprawić i przyspieszyć swoją pracę.


5 powodów, dla których warto zacząć używać programu Vault. 

Na tym świecie są dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy w każdej chwili mają w swojej skrzynce tysiące nieprzeczytanych e-maili i ci, którzy praktycznie nie mają żadnej wiadomości. Jeśli należysz do tych pierwszych, a dobra organizacja nie jest w twoją wrodzoną cecha, to użycie Vault dla jednego użytkownika może być czymś, na co warto zwrócić uwagę. A jeśli należysz do tych drugich – cóż, pewnie też ci się spodoba. Przyjrzyjmy się, dlaczego warto skorzystać z tego programu dla Inventora


1. Wyszukiwanie, przenoszenie lub zmienianie nazw plików w projekcie Inventor

Wyszukiwanie starych plików zajmuje Ci zbyt wiele czasu? Nie pamiętasz jak i gdzie zapisałeś projekt sprzed 2 lat? System Autodesk Vault w łatwy i przyjemny sposób pozwoli ci odnaleźć dowolny plik. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Vault dowolny ciąg znaków, a program wyświetli pliki w których użyłeś tych znaków, nie tylko w nazwie pliku, ale co najważniejsze w polach iProperties. Autodesk Vault przeszukuje w bazie dane po polach takich jak opis, nazwa, projekt, stan, materiał, kto utworzy, kiedy,…, więc masz o wiele więcej możliwości wyszukania projektów niż tylko dostępna w Windows nazwę pliku.

Baza projektów w Valut Inventor


Systemy PDM są generalnie zaprojektowane tak, aby zapewniały podobną użyteczność jak Eksplorator Windows, z dodatkową korzyścią polegającą na tym, że nie gubią niczego podczas wprowadzania zmian. Możesz więc przeciągać i upuszczać plik lub foldery w systemie PDM Vault tak, jak robisz to normalnie w Windows, bez martwienia się, co się stanie, gdy następnym razem otworzysz zespół lub rysunek który korzystał z przenoszonego pliku.

Dzięki Vault możesz zmieniać nazwy plików dokładnie tak, jak w Eksploratorze Windows; różnica polega na tym, że oprogramowanie dba o to, aby wszystkie łącza pozostały zachowane. Możesz także zastosować schematy nazewnictwa do całych partii plików. Jest to szczególnie przydatne podczas kopiowania projektu lub pracy nad projektem obejmującym setki lub tysiące plików.


2. Kopiowanie projektów z Vault do projektu

Jednym z najpotężniejszych narzędzi dostępnych w programie Vault jest możliwość łatwego, ponownego wykorzystania projektu. Po wybraniu zespołu, najwyższego poziomu pliku, do którego odwołuje się zespół, jest identyfikowany i uwzględniany w operacji kopiowania. Stamtąd możesz wybrać pliki, które chcesz skopiować, ponownie wykorzystać lub usunąć z nowego projektu, a następnie zdefiniować schemat zmiany nazwy kopiowanych plików.

kopiowanie modeli w systemie Vault


3. Użycia/Gdzie używany w oparciu o bazę Vault

Ponieważ relacje między plikami są śledzone, jednym kliknięciem możesz zobaczyć, gdzie używana jest dana część lub podzespół. Działa to również w przeciwnym kierunku, umożliwiając zobaczenie każdego pliku używanego przez rysunek, część lub zespół.

wykorzystanie plików w systeimie Vault

4. Wersjonowanie wszystkich plików w Vault

Funkcje wersjonowania umożliwiają śledzenie wszystkich zmian wprowadzanych podczas projektowania produktu przy zachowaniu tej samej nazwy pliku. Vault rejestruje, kto wprowadził zmianę i powód zmiany, zapewniając identyfikacje i kontekst dla każdej aktualizacji projektu. Zawsze wiesz, która wersja jest najnowsza. W połączeniu z funkcjami Wypisz/Wpisz, wersjonowanie zapobiega powstawaniu konfliktów, gdy wielu inżynierów pracuje nad tymi samymi plikami w projekcie.


5. Metadane, które przeszukuje Vault

Program Vault to także doskonały sposób indeksowania, wyszukiwania i modyfikowania właściwości zawartych w polach Inventor iProperties. Można ich używać nie tylko do śledzenia tego, czego szukasz, ale także do edytowania pojedynczego pliku lub całej partii plików jednocześnie. I nie ogranicza się to tylko do standardowych właściwości iProperties — można dołączyć niestandardowe właściwości za pomocą ustawień administratora.autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska