Menu

Projektowanie z użyciem programu Autodesk Inventor i Fusion 360

Inventor i Fusion 360 - nieograniczone możliwości projektowe 5

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , , ,

Inventor i Fusion 360, choć często traktowane zamiennie, to zupełnie inne programy. Jednak połączenie ich w jedno środowisko pracy potrafi stworzyć świetne możliwości projektowe! Dowiedz się więcej z artykułu i obejrzyj tutorial!


Inventor i Fusion 360 – nieograniczone możliwości projektowe

Za pomocą chmury Autodesk Drive, klienci używający programów Autodesk Fusion 360 i Inventor mogą stworzyć wspólne środowisko projektowe. Połącznie pomiędzy tymi programami pozwala na realizację procesów projektowania w których programy Inventor i Fusion nawzajem się uzupełniają. Poniżej opisane są przykładowe scenariusze pracy umożliwiające wymianę danych:

Aby uruchomić połączone środowisko Inventor – Fusion 360 potrzebne są następujące składniki:

  • Fusion 360
  • Fusion Team (jest we Fusion 360)
  • Autodesk Inventor
  • Autodesk Desktop Connector

Inventor i Fusion 360 - nieograniczone możliwości projektowe


  1. Scenariusz 1

Projektowanie całego wyroby w Inventor, a obróbka CAM w Fusion 360.

Fusion 360 posiada kompletny zestaw narzędzi CAM w zakresie obróbki od 2 do 3+2 osi. Po skończeniu projektu w programie Inventor dla części wymagających obróbki i wygenerowania kodu NC może ona być zrealizowana w module CAM programu Fusion 360.

Inventor i Fusion 360 - nieograniczone możliwości projektowe 1


  1. Scenariusz 2

Fusion – prace pomocnicze i niewielki elementy, a w Inventor – cały projekt.

Ten przepływ pracy umożliwia projektowanie elementów koncepcyjnych, elementów kształtowych, pojedynczych części czy małych zespołów w programie Fusion 360 i wstawianie ich do kompletnego projektu w programie Inventor. Taki przepływ pracy sprawdzi się w przypadku tworzenia dużych projektów w programie Autodesk Inventor, gdzie środowisko programu Inventor będzie integrowało cały projekt. Środowisko zespołu programu Inventor posiada zdecydowanie większą wydajność w obsłudze dużych złożeń, tworzenia dokumentacji, czy zarządzania lista części niż Fusion. Fusion w tym wypadku sprawdzi się dobrze jako tańsza alternatywa do modelowania części i mniejszych zespołów, oraz narządzie dla elementów wymagających modelowania kształtowego.

Inventor i Fusion 360 - nieograniczone możliwości projektowe 2

 


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na ten temat:

Inventor i Fusion 360 webinar