Menu

Enscape 3.5.3, nowe funkcje, paczka Assetów i Enscape dla Mac

nowy enscape 3.5.3. Nowe funkcje, assety i kompatybilność z macOS

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Początkiem września 2023 weszła wersja Enscape 3.5.3 i Enscape September Asset Package. Natomiast 27.09.2023 będzie już dostępna wersja Enscape dla komputerów Mac.


Enscape dla macOS już niebawem dostępny!

Enscape for MAC umożliwi użytkownikom Archicad i Vectorworks* korzystanie zalet Enscape w systemie macOS i uzyskanie wysokiej jakości renderowanych wizualizacji 3D na każdym etapie procesu projektowania.

Nowy Enscape dla komputerów Mac będzie obsługiwał następujące aplikacje do projektowania: Archicad 26, 27, Vectorworks 2023 SP6, 2024, SketchUp 2022, 2023. Tym samym ciągły rozwój Enscape for Mac dla SketchUp jest kontynuowany.Wsparcie dla Rhino 3D na macOS spodziewane jest do końca 2023 roku, a ulepszone wsparcie dla SketchUp na macOS planowane jest na pierwszą połowę 2024 roku.

Enscape dostępny dla macOS

Enscape 3.5.3 – 2 nowe funkcje!

Ekscytująca aktualizacja, która pomaga usprawnić współpracę przy projektach i poprawić wyniki renderowania: Kolorowe cienie słoneczne i NVIDIA shadow denoiser.


Kolorowe cienie słoneczne

Ta nowa funkcja pozwala użytkownikom w Enscape przeglądać i generować kolorowe cienie słońca po przejściu przez kolorowe szkło. To oznacza, że światło słoneczne, a nie sztuczne oświetlenie, przechodząc przez kolorowe szkło, będzie tworzyć cienie o odpowiadającym im kolorze. To otwiera przed Tobą szerokie pole do wyrażenia swojej kreatywności, zwłaszcza jeśli chodzi o eksperymentowanie z kolorami!

Kiedy aktywowane są cienie słoneczne z wykorzystaniem śledzenia promieni (ustawienia ogólne w zakładce Rendering), geometryczne elementy o pewnym stopniu przezroczystości będą rzutować cienie, których wygląd zależy od koloru i przezroczystości materiału. Możesz kontrolować odcień koloru, który wpłynie na wygląd cienia, korzystając z Edytora materiałów w Enscape.

Zobacz jak działa kolorowe szkło w najnowszej aktualizacji Enscape 3.5.3

Obsługiwane przez karty z Ray Tracingiem 

Kolorowe cienie słoneczne działają tylko na komputerach wyposażonych w karty graficzne obsługujące sprzętowe śledzenie promieni, gdy w Ustawieniach ogólnych włączona jest opcja „Ray-Traced Sun Shadows”.


NVIDIA Shadow Denoiser 

Po włączeniu cieni słonecznych wykorzystujących śledzenie promieni w Enscape, użytkownicy będą mieli dostęp do nowego modułu o nazwie NVIDIA Shadow Denoiser. Ten moduł jest projektowany w celu minimalizacji szumów na krawędziach cieni słonecznych, zwłaszcza podczas ruchu aparatu.

Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do Ustawień ogólnych w Enscape i upewnij się, że na karcie Rendering aktywowałeś opcję „Ray-Traced Sun Shadows” oraz moduł „NVIDIA Shadow Denoiser”, aby uzyskać jak najlepsze wyniki renderowania.

Warto zaznaczyć, że korzystanie z tej opcji może wpłynąć na wydajność procesu renderowania, więc jeśli zależy Ci na szybkości, warto rozważyć aktywowanie jej podczas końcowych etapów pracy nad projektem.

włączanie NVIDIA Shadow Denoiser przy użyciu Ray-Traced Sun Shadows

Październikowe Assety 

Znajdziesz w najnowszych zasobach rośliny oraz zagadnienia o tematyce medycznej: lekarzy, pielęgniarki, pacjentów, pracowników laboratoriów oraz różnego rodzaju rekwizyty szpitalne, które możesz wykorzystać w swoich projektach związanych z medycyną. Warto podkreślić, że istnieje możliwość dostosowania kolorów niektórych ubrań i rekwizytów, aby dopasować je do pożądanego stylu i wyglądu, korzystając z opcji dostosowywania zasobów.

Kolekcja obejmuje:

  • Zestaw z 29 osobami idealnie pasującymi do szpitalnych i laboratoryjnych scen
  • 59 rekwizytów szpitalnych
  • 24 zasoby roślinne

asset z roślinami i pakietem medycznym


Autor: Anetta Hauzer | PCC Polska