Menu

Nowości Inventor 2018 – nowe funkcje panelu przeglądarkiKategoria: Aktualności, Tagi: ,

Nowe narzędzia w Inventor 2018 do wyszukiwania brakujących plików, plików wymagających aktualizacji czy zwykłego wyszukiwania plików w zespole, znacząco podnoszą efektywność pracy. Zobacz trzy ciekawe zastosowania jak wykorzystać wyszukiwanie plików.


Inventor 2018 – nowe funkcje panelu przeglądarki

Przeglądarka zespołu w Inventor Professional 2018 uległa sporej zmianie, dodane zostały nowe funkcje, które w znaczący sposób usprawniają korzystanie z niej. Poniższe przykłady zawierają trzy przypadki wyszukiwania plików.

 

1. Wyszukiwanie nieaktualnych plików

Jeżeli podczas projektowania wyświetla się ikona „Piorun” to możemy sprawdzić jakich plików dotyczy aktualizacja. Nowa funkcja przeglądarki pozwala na odnalezienie plików wymagających aktualizacji i zdecydowania czy aktualizację należy wykonać natychmiast czy można ja odłożyć na później.

Inventor 2018 wyszukiwanie 1

© PCC Polska

2. Wyszukanie w drzewie zespołu brakujących plików

Często się zdarza, że zostały zgubione pliki wchodzące w skład projektu. Inventor umożliwia prace w takimi projektami – praca na projektach z nierozwiązanymi plikami.

Kiedy otworzymy projekt z brakującymi częściami, a chcemy wyszukać gdzie brakujące elementy występują możemy skorzystać z wyszukiwania brakujących elementów – Odfiltruj nierozwiązane pliki.

Inventor 2018 wyszukiwanie 2

© PCC Polska

3. Wyszukiwanie po nazwie pliku i właściwościach iPropertis

Wyszukiwarka pozwalana na wyszukiwanie plików po nazwie i zawartości pól Właściwości. Wprowadzając numer normy np. 82105 program wyszuka pliki o nazwie zawierającej wpisane znaki.

Inventor 2018 wyszukiwanie 3.jpg

© PCC Polska

Pikli projektu mogą być przeszukiwane po zawartości pól Właściwości (iProperties). W przypadku wpisania słowa „Stal” program pokaże wszelkie elementy zawierające w polach właściwości słowo „stal”.

Inventor 2018 wyszukiwanie 4.jpg

© PCC Polska

 

 

Źródło: PCC Polska