Menu

Wizualizacje dla Sketchup w trybie rzeczywistym z Enscape

Ten plugin renderowania na żywo umożliwia tworzenie pięknych i realistycznych obrazów w zaledwie kilka sekund, wszystko to bezpośrednio w Twoim ulubionym oprogramowaniu do modelowania.


Enscape dla SketchUp – jak działa? 

Enscape integruje się bezpośrednio z SketchUp, co pozwala użytkownikom tworzyć wizualizacje w SketchUp i eksplorować swoje projekty w wirtualnej rzeczywistości, bez konieczności przełączania się na inne narzędzia czy eksportowania/importowania plików.

Ten duet oprócz tworzenia realistycznych wizualizacji, usprawnia proces projektowy, przyspiesza podejmowanie decyzji oraz pomaga efektywniej komunikować się i współpracować z klientami.

Enscape dla SketchUp renderowanie projektu w trybie rzeczywistym


Czemu warto skorzystać z Enscape do SketchUp?

Plugin renderowania na żywo Enscape dla SketchUp daje ci możliwość renderowania, eksploracji, przemieszczania się, tworzenia animacji oraz wirtualnego doświadczania swojego modelu w 3D, a to wszystko w niesamowicie prosty sposób.

Łatwo jest wyeksportować swój model, pozwalając innym na przeglądanie twojego projektu za pomocą panoram 3D, kodów QR oraz linków internetowych – co pozwala ci prezentować swoje pomysły i przekazywać swój projekt w formacie, który najlepiej odpowiada tobie i twoim klientom.

Używanie Enscape jako narzędzia do renderowania w SketchUp pozwala ci ożywić swoje wizualizacje, ponieważ Enscape dysponuje wbudowaną biblioteką z ponad 1900 wysokiej jakości zasobami, edytorem materiałów oraz opcjami oświetlenia dla SketchUp.

Jak wygląda praca w Enscape dla SketchUp


Jak renderować w SketchUp za pomocą Enscape?

Użycie Enscape do renderowania w SketchUp zapewnia natychmiastowy i realistyczny podgląd Twojego modelu 3D.

Po zainstalowaniu, Enscape pojawi się w SketchUp w zakładce „Rozszerzenia” na pasku menu. Możesz wybrać dostęp do funkcji Enscape poprzez menu rozwijane lub aktywując pasek narzędzi Enscape.

Po zakończeniu instalacji i otwarciu pliku projektowego w SketchUp, możesz przeglądać swój projekt w Enscape, klikając przycisk „Uruchom Enscape”. Korzystając z okna Enscape, od razu zobaczysz wszelkie zmiany, które wprowadzasz do swojego modelu SketchUp.

Istnieje możliwość renderowania wielu widoków jednocześnie. Możesz także dostosować rozmiar obrazu, wybierając jedną z rozdzielczości w ustawieniach Enscape lub wybierając własny rozmiar aż do 8192 x 8192 pikseli.Autor: Olga Furmaniak | PCC Polska