Menu

Chaos Bridge rewolucja w wizualizacjach architektonicznych

Nowość Chaos Bridge - jak zmienia pracę w Enscape i V-Ray?

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , ,

Chaos Bridge to  darmowa opcja, która umożliwia projektantom, artystom i wszystkim architektom połączenie ich prac w Enscape i V-Ray, umożliwiając płynne przejście od renderingu czasu rzeczywistego do fotorealizmu.


Chaos Bridge – nowe rozwiązanie dla usprawnienia pracy!

Chaos Group rozwiązało trudności związane z przenoszeniem pracy zespołu projektowego do zespołu wizualizacyjnego i  w grudniu ubiegłego roku wraz z wyjściem V-Ray  6.2 wprowadzono darmową, wbudowaną w program opcję Chaos Bridge. Architekci, projektanci i artyści 3D mogą teraz swobodnie korzystać z mocy renderingu w czasie rzeczywistym i osiągać oszałamiające, fotorealistyczne rezultaty w jednolitym środowisku pracy.

Narzędzie eliminuje także ograniczenia dotyczące wspierania projektantów przez artystów w zakresie materiałów czy modeli do integracji w ich środowiskach CAD. Wprowadzenie Chaos Bridge skutecznie usuwa te techniczne bariery, łącząc nie tylko proces wizualizacji między architektami/projektantami, a specjalistami od wizualizacji architektonicznej, ale także jednoczy całą branżę AEC.


Kto skorzysta na Chaos Bridge?

  • Użytkownicy Enscape, którzy chcą poprawić jakość wizualizacji swoich projektów. Dzięki Chaos Bridge dane z Enscape mogą teraz przepływać z platform CAD (SketchUp, Rhino, Revit, Archicad, Vectorworks) do platform DCC (3ds Max, Cinema 4D).
  • Użytkownicy V-Ray, tacy  jak artyści 3D, mogą aktualizować zasoby, materiały, światła, geometrię, kamery, ustawienia renderowania bez konieczności rozpoczynania pracy od zera.

Chaos Bridge łączy pracę wizualizacyjną między architektami/projektantami, a artystami od wizualizacji. Umożliwia przenoszenie pracy z Enscape do platform Digital Content Creation (3ds Max, Maya) do zaawansowanej wizualizacji, co wcześniej było niemożliwe.

V-Ray rozszerza i jednocześnie uzupełnia funkcje Enscape, dostarczając dostęp do fotorealistycznego workflow.


 Jak działa Chaos Bridge

Wcześniej nie było możliwości przenoszenia danych z Enscape do innych narzędzi wizualizacyjnych (takich jak 3ds Max i Cinema 4D), a także sam Enscape miał duże ograniczenia pod względem jakości wizualizacji.

V-Ray rozszerza i uzupełnia funkcje Enscape, zapewniając dostęp do fotorealistycznego workflow, a artyści mogą przenosić projekty z Enscape, ulepszając  je i tworząc nowoczesne obrazy oraz animacje.

Przede wszystkim jest to przyśpieszenie procesów realizacji projektu.

Do tej pory artyści pracujący w V-Ray spędzali wiele czasu na przekształcanie danych z Enscape na potrzeby V-Ray, a brak renderu w czasie rzeczywistym pozostawiał wiele do życzenia. Był to długi proces, który przy większych projektach potrafił renderować jedną klatkę kilka minut lub nawet godzin.


Podsumowanie

Chaos Bridge to dzisiaj usprawnione narzędzie łączące ze sobą Enscapa i V-Ray. Dane nie są już „zablokowane” w Enscapie i możemy je z łatwością przerzucać do V-Ray.



Autor: Jaku Czechowski