Menu

Chaos Vantage – rozszerzenie projektu Lavina od ChaosGroup

Chaos Vantage to nie nowość, ale rozszerzenie silnika Project Lavina. Zobacz co się zmienia i czy możesz przetestować Vantage za darmo!


Chaos Vantage  – nowa odsłona Project Lavina

Project Lavina miał premierę BETA w czerwcu 2020 roku i zebrał pochlebne recenzje, jako świetną alternatywę dla silnika Unreal dla osób, które chcą wejść w świat wizualizacji 3D w czasie rzeczywistym!

Założeniem programu Chaos Vantage służyło do generowania w czasie rzeczywistym scen z V-Ray’a w jak najbardziej fotorealistyczny sposób, z wykorzystaniem rdzeni RT w najnowszych kartach graficznych z serii RTX. Podobne schematy działania mogliśmy już zobaczyć w najnowszej wersji V-Ray’a 5 dla 3ds Max i Maya, gdzie mieliśmy możliwość zmiany świateł oraz ich regulacji już po wyrenderowaniu, jednak opcja Chaos Vantage bardzo mocno rozszerzyła nam te horyzonty i możliwości, szczególnie że Chaos chwali się, że jest to narzędzie skierowane nie tylko do małych wizualizacji, ale także do renderowania w real-time olbrzymich scen miast i budynków!

chaos Vantage - rozszerzenie Project Lavina

Tak jak wspominałem, na rynku mamy dostępną także wersję Unreal’a, którą także możemy skonfigurować pod rendering w czasie rzeczywistym, jednak to właśnie Chaos Vantage wygląda na dużo łatwiejszy do działania i pracy w nim, co także ma duże znaczenie, ponieważ jak wiemy silnik Unreal daje niesamowite możliwości, ale wymaga dość sporej dawki wiedzy, żeby wykorzystać jego potencjał.

Samo działanie i proces przerzucania sceny jest bardzo prosty i wymaga tylko kilku kliknięć, ponieważ Chaos Vantage wykorzystuje pliki .vrscene które używamy bezpośrednio w 3ds Maxie. Pozwala to na uzyskanie błyskawicznego efektu końcowego.

Oprócz prostego eksplorowania scen, Vantage pozwala także na standardowy rendering oraz tworzenie prostych animacji kamer z pomocą edytora animacji. Można śmiało go traktować zatem jako rozszerzenie opcji prezentacji swoich wizualizacji. W nowości, porównując do poprzedniej wersji Project Lavina, jest kilka nowych funkcji jak obsługa rozmycia ruchu oraz odszumiania w samym renderze Vantage (V-Ray 5 posiada to u siebie w standardzie). Dodatkowo możliwość stosowania LUTów i efektów mgły oraz renderowanie wszystkie do formatów .mp4 oraz .mkv.


Aktualnie Chaos Vantage jest dostępny … za darmo! Niestety, tylko do 2 czerwca 2021 roku, ale jest to wystarczająca ilość czasu, żeby sprawdzić to oprogramowanie.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcji ChaosVantage, to zachęcam do sprawdzenia ich strony i przetestowania tego nowatorskiego silnika RealTime na własn(ej skórze)ym PC-cie 😊 -> https://www.chaosgroup.com/vantage


 

Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska