Menu

Autodesk ReCap 2025 – nowości!

Zobacz nowości ReCap 2025

Kategoria: Pomoc techniczna - architektura i AutoCAD, Tagi: , ,

Bądź bardziej produktywny dzięki nowej wersji ReCap Pro. W tegorocznej aktualizacji do programu został dodany szereg nowych funkcji, które jeszcze bardziej usprawnią prace.


Nowości w ReCap 2025Jakie możliwości daje Autodesk ReCap

Autodesk ReCap to aplikacja służąca do tworzenia modeli 3D na podstawie chmur punktów i danych zeskanowanych w rzeczywistym środowisku. Pozwala na importowanie, przetwarzanie i analizę danych z różnych źródeł, takich jak skanery laserowe czy zdjęcia. ReCap umożliwia użytkownikom konwertowanie chmur punktów na modele 3D, wykonywanie pomiarów, tworzenie raportów oraz integrację z innymi programami Autodesk. Czyni go to narzędziem przydatnym w projektowaniu, planowaniu przestrzennym, architekturze, budownictwie i wielu innych dziedzinach.


Nowy szablon umożliwiający łatwe oznaczenie obiektów, takich jak rampy dla wózków czy podjazdy.

Edytowane szablony mogą być teraz zapisywane w chmurze punktów (point cloud), umożliwiając ich późniejsze wykorzystanie.

szablon usprawniający oznaczanie podjazdów


Tworzenie elementów niestandardowych

Użytkownicy mają teraz możliwość tworzenia niestandardowych elementów i zapisywania ich w szablonach do dalszego wykorzystania, dzięki czemu zwiększa się elastyczność programu.

Niestandardowe elementy w ReCap 2025

 

Eksport plików w .CSV

Dzięki nowemu formatowi .CSV, eksportowanie plików jest teraz wyjątkowo proste. Przepływ danych jest bardziej płynny niż wcześniej.

Eksport plików do .CSV

Usprawnienia ReCap 2025

Aby poprawić widoczność w programie, dodano funkcję pozwalającą na rozjaśnianie, przyciemnianie, włączanie i wyłączanie widoku poszczególnych skanów. Ta funkcja ułatwia zarządzanie projektem i skupienie się na jego istotnych elementach.

Usprawnienia ReCap 2025Autor: Dawid Janus | PCC Polska