Menu

Z oprogramowaniem Autodesk będziesz tańszy od konkurencji!Kategoria: Architektura, Tagi: , , ,

Firmy, które wytwarzają fizyczne prototypy często osiągają swoje cele po kilku – kilkunastu próbach. Kosztownych próbach. Zainwestuj w oprogramowanie do symulacji cyfrowych!

Zalecane jest oprogramowanie, które już na pierwszych etapach projektowych wykrywa błędy i kolizje przyczyniające się do generowania niepotrzebnych kosztów. Takimi programami są m.in. AutoCAD, który umożliwia projektowanie w 2D i 3D, oraz Inventor Professional oferujący symulacje wytrzymałościowe, narzędzia wykrywające kolizje i redukcje masy.

Jedną z takich firm jest Flo Cycling z Las Vegas, która zajmuje się projektowaniem kół wyścigowych do rowerów. Są to specjalistyczne produkty, których ceny zaczynały się od 2500$ za komplet, a dzięki oprogramowaniu Autodesk, firmie udało się znacząco obniżyć koszty wytworzenia jak i również cenę produktu końcowego.

Tunel Aerodynamiczny

Źródło: autodesk.com

 

Oprogramowanie Autodesk całkowicie wyeliminowało konieczność korzystania z tunelów aerodynamicznych w których koszt godziny badania wynosił 600-900$ do czego dochodziła jeszcze   cena samego fizycznego prototypu!

Przy wykorzystaniu programów AutoCAD i Inventor Professional twórcy kół zamiast testować 10 czy 12 fizycznych modeli w tunelu stworzyli aż 500 symulacji CAE, które same dokonywały obliczeń, przedstawiając najbardziej optymalne projekty. Dzięki temu w o wiele prościej było wybrać najlepszy z nich, gdyż zaoszczędzali mnóstwo czasu na budowaniu prototypów i fizycznym testowaniu.

Jak mówi jeden z twórców projektu „Jeśli firma miałaby wytwarzać fizyczne produkty, trzeba zdawać sobie sprawę, że produkcja jest o wiele trudniejsza, niż się to wydaje […] Aby uniknąć wielu problemów, warto korzystać z oprogramowania, które pozwoli na wczesne wykrycie błędów i uniknięcie niepotrzebnych kosztów. Dzisiejsze oprogramowanie ogromnie usprawnia procesy produkcyjne i wytwórcze — bardziej, niż większość ludzi sobie to wyobraża”.

Źródło: Autodesk