Menu

Bezpłatna aktualizacja AutoCAD-a do wersji 2017.1.1 już do pobrania!

Dzięki aplikacji Autodesk Desktop App użytkownicy AutoCAD i AutoCAD LT mogą już zaktualizować oprogramowanie do wersji 2017.1.1, która posiada kilka przydatnych funkcjonalności.


Jeżeli jesteś użytkownikiem AutoCAD-a i AutoCAD-a LT 2017
– 
pobierz bezpłatne aktualizacje!

Jak zaktualizować program do wersji 2017.1.1?  Skorzystaj z naszego krótkiego poradnika, który poprowadzi krok po kroku jak dokonać uaktualnienia dzięki Desktop App- kliknij w poniższy obrazek, aby przejść do instrukcji:

1a


Nowe funkcjonalności

Aktualizacja do wersji 2017.1.1 zapewnia nam szereg nowych funkcji, które przekładają się na szybkość i łatwość pracy w programach AutoCAD i AutoCAD LT. Dodane czynności to m.in.:

  • Obsługa format czcionki SHX podczas importowania plików PDF:

Importując plik PDF z czcionką w formacie SHX będziesz miał dostęp do narzędzia, które przekonwertuje geometrię SHX na tekst w programie AutoCAD.

Uwaga: Obecnie obsługiwany jest tekst wyłącznie w języku angielskim.

a


  • Udoskonalenie funkcji POŁĄCZ TEKST

Po przekształceniu tekstu z SHX do PDF należy użyć operacji POŁĄCZ TEKST. Narzędzie to łączy wiele pojedynczych obiektów tekstowych w jeden obiekt (tekst) wielowierszowy.

b


  • Zaznaczanie poza oknem programu

Funkcja zaznaczenia obiektu poza oknem ekranu (off-screen selection) umożliwia wybór i zaznaczenie elementów, które znajdują się poza oknem programu.

c


  • Ulepszony tryb edycji linii przerywanych

Od teraz możesz edytować skomplikowane linie DGN (format wykorzystywany w projektach np. budynków, dróg, elektrowni) klikając pomiędzy geometrię. AutoCAD wyczuje powiązania między liniami DGN i stworzy powiązanie takie jak styczność pod kątem prostym, symetria itp.

d


  • Obsługa monitorów w rozdzielczości 4K

Dzięki tej aktualizacji interfejs programu AutoCAD skaluje się w sposób prawidłowy. Koniec z małymi ikonami!


  • Wzrost funkcjonalności nawigacji 3D

Dzięki tej aktualizacji model 3D wokół orbity będzie obracał się o wiele płynniej.

e
 

Źródło: PCC Polska/Autodesk