Menu

Wprowadzenie do programu AutoCAD 2017 i AutoCAD LT 2017 dla macOSKategoria: Architektura, Tagi: , , , , , ,

Z dniem 12.12.2016 wprowadzona została najnowsza wersja 2017 programu AutoCAD oraz AutoCAD LT. Zespół AutoCAD spędził ostatni rok tworząc wiele usprawnień i ulepszeń do oprogramowania.


Wprowadzenie do programu AutoCAD 2017 i AutoCAD LT 2017 dla macOS

Interfejs użytkownika staje się bardziej zorganizowany i intuicyjny

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie można zauważyć, to znaczące zmiany wprowadzone do interfejsu użytkownika. Przeprojektowano ustawienia, aby zapewnić dostęp do większej liczby narzędzi w bardziej zorganizowany sposób, oraz dodano zakładki plików, aby zapewnić  dostęp do wszystkich otwartych rysunków  zaledwie jednym kliknięciem. Dodano zakładki Model oraz Układ. Zaktualizowano pasek stanu,  linia poleceń została zakotwiczona w dolnej części rysunku.

1
 


Zestawy narzędzi bardziej skuteczne, z możliwością dostosowywania

Zestaw narzędzi podzielono na dwie zakładki. Nie tylko ułatwia to dostęp do poleceń, ale też jest możliwość dostosowywania ich do własnych potrzeb i zmian, kiedy tylko mamy na to ochotę. Każda karta zawiera przedefiniowane panele oraz grupowanie powiązanych ze sobą poleceń. Jednym kliknięciem możemy wybrać które polecenia mają być ukryte, a które widoczne. Dla większej efektywności można zmieniać: widoczność, położenie, rozmiar, czy kolejność paneli, a to wszystko w czasie rzeczywistym.

Na przykład można wybrać, aby często używane polecenia zostały wyświetlone w zestawach narzędziowych, a pozbyć się tych mało używanych.

2
 

Tworzenie własnych paneli poprzez dodawanie poleceń metodą przeciągnij i upuść:

3
 


Dodanie zakładek ułatwiających dostęp do kilku rysunków jednocześnie

Zakładki w prosty sposób ułatwiają dostęp do wszystkich otwartych rysunków:

  • klikając w znak „+” stworzysz nowy szkic,
  • używając ctrl+TAB możesz w swobodny sposób nawigować pomiędzy zakładkami.

4
 


Komendy IMPORT: importowanie plików PDF jest jeszcze łatwiejsze!

AutoCAD i AutoCAD LT 2017 dla Mac-ów wspierają tworzenie plików PDF oraz ich edycję. Możesz importować geometrię, tekst i obrazy z pliku PDF, a następnie edytować je w programie.

Wystarczy, że wybierzesz funkcję “Import File” i pilk PDF zostanie dodany. Podczas importowania możesz:

  • Wybrać, którą stronę chcesz zaimportować,
  • Określić skalę, obrócić rysunek,
  • Zdecydować jakiego typu dane mają zostać zaimportowane (geometria, kreskowanie, tekst, obrazy),
  • Skontrolować jakie warstwy mają zostać przypisane do importowanych obiektów.

 

5
 


Dostęp do ustawień Autodesk Account

Łatwiejszy sposób połączenia programów AutoCAD i AutoCAD LT 2017 dla Mac z chmurą A360. W prawym górnym rogu programu możesz zalogować się do swojego konta, aby uzyskać dostęp do swoich plików, zarządzania licencjami i innych opcji.

6
 


Stworzenie nowej sesji

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć włączoną więcej niż jedną sesję w programach AutoCAD i AutoCAD LT? Dzięki temu możesz porównać dwa rysunki obok siebie na jednym ekranie!

Jeżeli masz otwarty więcej niż jeden rysunek kliknij prawym przyciskiem myszy na karcie i wybierz opcję „Move to New Session”:

7
 


AutoCAD w trybie pełnoekranowym

Możesz przełączać się pomiędzy trybem okienkowym a pełnoekranowym wykorzystując komendę Cmd+0 albo Cmd+Ctrl+F. Aby użyć widoku pełnoekranowego należy przytrzymać przycisk “Full Screen” i przeciągnąć okno program w lewą lub prawą stronę ekranu.

8
Autor/źródło: PCC Polska/Autodesk